Socialiniai tinklai: ką reikia žinoti tėvams? (video)

Tėvų darželio laidos vedėjai Žygis ir Dovilė Stakėnai „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Aštuonioliktoje „Tėvų darželio“ laidoje apie socialinius tinklus, tapusius šeimos verslu, kalbėjomės su nuomonės formuotoja, trynukų mama Simona Lipne, o psichologė Jūratė Bortkevičienė ir vlogerė Agnė Juškėnaitė priminė socialinių tinklų naudojimosi bei saugumo juose taisykles.

Vaikų nuotraukų viešinimas socialiniuose tinkluose

Vyresni vaikai patys gali pasakyti, ar jie nori būti fotografuojami ir filmuojami, ar sutinka, kad tėvai nuotraukomis pasidalintų savo socialinių tinklų paskyrose. Mažyliai savo nuomonės išreikšti negali, tad sprendimą priima tėvai.

Psichologės Jūratės Bortkevičienės teigimu, tiek pasirinkimas viešinti nuotraukas, tiek ir apsisprendimas nerodyti vaiko yra tėvų teisė. Jeigu tėvai nusprendžia kelti nuotraukas į internetą, jie privalo užtikrinti, kad nebūtų pažeidžiamos vaiko teisės, pavyzdžiui, nedera dalintis nuogo vaiko nuotraukomis.

Daugiau apie vaikų nuotraukas internete skaitykite:

Vaikų saugumas socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai yra puikus įrankis, padedantis susipažinti, bendrauti ir išreikšti save, tačiau atsargumas yra būtinas.

Vlogerė, laidų ir renginių vedėja Agnė Juškėnaitė pasakoja ne kartą susidūrusi su neatsakingu vaikų elgesiu internete - vaikai nevengia dalintis savo asmenine informacija, pavyzdžiui, adresu, mokymosi įstaiga, dienotvarke, tėvų darboviete ir t.t. Tai pavojinga, nes negerų kėslų turintys žmonės gali tokia informacija pasinaudoti.

Tėvams svarbu nuolat kalbėtis su vaikais ir stebėti jų elgseną. Agnės teigimu, nerimą turėtų kelti vaiko vengimas naudotis telefonu ar kompiuteriu prie tėvų, ekrano paslėpimas tėvams įėjus į kambarį, nenoras kalbėti apie jo veiklą internete, pasikeitusi vaiko emocinė būsena, pavyzdžiui, liūdesys, irzlumas, pyktis.

Daugiau apie tai skaitykite:

Naudingi patarimai alfa kartos vaikų tėvams

Nuo 2010 metų gimę ir iki 2025 metų gimsiantys vaikai yra vadinami alfa karta - tai pirmoji karta, kuri nuo pat gimimo auga šiuolaikinių technologijų apsuptyje, t.y. šiuolaikinės technologijos jiems nėra išradimas ar naujovė, o kasdienybė.

Mokslininkų teigimu, alfa kartos vaikai auga didžiuliame, lengvai pasiekiamos informacijos sraute, todėl jie anksti išmoksta bei įpranta gauti daug ir skirtingos informacijos iš įvairių šaltinių, geba ją greitai „apdoroti“, yra linkę lyderiauti, tačiau dažnai stokoja kantrybės.

Tėvams svarbu mokyti vaikus šiuolaikinėmis technologijomis naudotis atsakingai, riboti ekrano laiką, padėti pasirinkti tinkamą turinį ir priminti pasidžiaugti pasauliu, esančiu už kompiuterio ar telefono ribų.

Daugiau apie alfa kartos vaikus skaitykite ir patarimų ieškokite:

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 9.30 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.