Stilingas kūdikis ir jauki aplinka: svarbu atkreipti dėmesį į detales

Stilinga mergytė stovi lovelėje prilaikoma mamos Livchak Vera | Shutterstock.com

Gimus vaikui, gyvenimas gali būti išties intensyvus ir... ne visai tvarkingas. Kad ir kaip gražiai norėtumėme apsirengti, aprengti vaiką ir papuošti namus, dažnai neturime tam nei laiko, nei jėgų. Kaip išsirinkti tinkamus daiktus, su kuriais tiek jūs, tiek kūdikis jaustumėtės puikiai?

Gražūs ir kvapnūs vonios produktai

Kas pasakė, kad stilius – tai vien apranga? Ne mažesnę reikšmę turi ir kvapai. Juk jie sukuria atmosferą, asociacijas, verčia mus nukeliauti į prinokusių apelsinų sodą ar net į Paryžių...

Tikriausiai dauguma jūsų sutiks, kad nėra nieko malonesnio, nei ką tik iš vonios išimto išmaudyto kūdikio kvapas. O ypač tada, kai jo kūnelis prisotintas sodrių, tačiau natūralių vonios kvapų...

Norite patirti akimirkos magiją, glausdami savo kūdikį po maudynių? Rinkitės natūraliai kvapnius vonios produktus. O jeigu jie bus dar ir gražūs – jums padėkos ne tik vonios lentynos, bet ir jūsų akys.

Mielos, kokybiškos sauskelnės

Kartais juokaujama (arba – ne), kad viskas, ką daro kūdikiai gyvenimo pradžioje, – valgo, miega ir tuštinasi. Ir ta paskutinė dalis iš tikrųjų yra labai rimtas reikalas. Tikriausiai dauguma mūsų, tėvų, net krūpteli nuo kiekvienos nešvarios sauskelnės, ir prie jų pradžioje tikrai nėra lengva priprasti.

Kaip palengvinti gyvenimą šioje situacijoje? Rinkitės su gražiais paveikslėliais, aukštos kokybės ir kuo natūralesnes sauskelnes, kurios užtikrins vaikui sausumo jausmą, judėjimo laisvę ir nedirgins odelės. 

Juk kūdikio odelė – jautrus ir be galo svarbus organas, reikalaujantis daug meilės ir rūpesčio.

Padirbėkite su spinta

Mažytės rožinės arba žydros spalvos pakabėlės. Gražūs rūbeliai. Minkšta, maloni prisilietimui kūdikio antklodė. Papuošalų dėžutė, gauta iš giminių. Daiktų kūdikio spintoje netūri būti daug, bet jie turi būti gražūs, prasmingi ir funkcionalūs. O svarbiausia – kelti tik teigiamas emocijas kaskart, ją atidarius. Juk gyvenimas susideda iš smulkmenų. Tegul tos smulkmenos būna maksimaliai malonios.

Pasirūpinkite, kad naujagimio apranga būtų nerūpestinga, neutrali ir patogi. Geriausia, jei ji bus pasiūta iš minkšto audinio ir lengvai atsegama, natūralių audinių, o prireikus būtų paprasta skubiai ją pakeisti kelyje, na, pavyzdžiui, ištikus labai didelei bėdai.

Sukurkite gražų miegamąjį

Stilingas kambarys – tai nebūtinai tobulas interjeras ir brangūs baldai. Tai visų pirma jaukumas ir šiluma, į kurią norisi sugrįžti.

Kad sukurtumėte jaukų miegamąjį, nebūtinai turite atlikti euroremontą arba bėgti pirkti supamos kėdės. Užteks pasirūpinti keliais mielais ir prasmingais akcentais, pavyzdžiui, pakabinti juodai baltą (nespalvotą) koliažą iš mylimų ir mylinčių žmonių nuotraukų.

Galite pakabinti švelnių spalvų boho stiliaus makramė arba minkštus ir be galo vaikų mėgstamus pomponus ar švieseles. Puikus pasirinkimas taip pat yra įvairiaspalvės mažos mielos pagalvėlės.

Paruoškite kambarį kūdikio atėjimui. Įdėjus šiek tiek širdies, fantazijos ir pastangų, turėsite ne tik stilingą erdvę, bet ir tobulą vietą fotosesijai, kuria mėgausitės tiek po pusmečio, tiek po trejų metų. Ir... pasirūpinkite, kad būtų ne tik gražu: turite viską, ko reikia, pasiekti ranka, o ne raustis.

Prabangūs, gerai kvepiantys daiktai namams

Paslėpkite sauskelnių kvapą maloniais namų kvapais. Tai gali būti levandų, agurkų, žolynų aromatai arba bet kurie kiti jums patinkantys. Galite naudoti purškiamus namų kvapus, taip pat eterinių aliejų lempą arba difuzorių. Pastarasis ne tik prisotins jūsų namų erdvę maloniais kvapais, bet ir drėkins bei jonizuos orą. Kad ir kur būtumėte – naudokite savo mėgstamų eterinių aliejų mišinį ir mėgaukitės puikia nuotaika. Norimą atmosferą galite susikulti net kelyje!

Rūpinkitės ir savimi

Nusipirkite keletą malonių, stilingų dalykų, skirtų tik jums. Ne kūdikiui. Ne namams. Tik jums. Nesvarbu, kas tai bus: jūsų mėgstamas aliejus, serumas, balzamas ar vonios druska. Svarbiausia, kad suteiktų malonių emocijų, leistų atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienės rutinos. Nepamirškite gero paakių maskuoklio – juk gyvenimas su naujagimiu gali būti sunkus ir varginantis, bet tai nereiškia, kad turime apsileisti ir pamiršti moteriškumą. Pasitempusi mama – gražus pavyzdys visiems.

Susiję straipsniai

Trumpasis numeris 111: kam jis skirtas?

2023 m. spalio mėnesį Lietuvoje pradėjo veikti trumpasis humanitarinei pagalbai skirtas numeris 111.

Ar batutai iš tikrųjų yra saugūs vaikams?

Batutai – labai populiarūs ir mėgstami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Jei tik namuose bėgioja mažyliai, daugelyje kiemų tikrai pastebėsime batutą.

Tėvai išgyvena sudėtingą laikotarpį: kaip galima jiems padėti? Nauja socialinė programa „Savanoriai tėvams“

Socialinė programa „Savanoriai tėvams“ kviečia atsigręžti į emocinės paramos svarbą ir mažinti išgyvenamą vienišumą bei suteikti palaikymą tėvams.