Su Sergejumi Maslobojevu apie vaikų auklėjimą ir taikias skyrybas

„Išsiskyrėme labai gražiai, susėdome, pašnekėjome“, – sako Sergejus „Išsiskyrėme labai gražiai, susėdome, pašnekėjome“, – sako Sergejus

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas Urbonas su pašnekovais sveikinasi jubiliejinį – 70-ąjį – kartą. Studijoje – seniai lauktas svečias – kovinio sporto legenda, Lietuvos kikboksininkas, čempionas Sergejus Maslobojevas-Kuvalda ir asmeninių santykių terapeutė, emocinės gerovės puoselėtoja, ugdytoja, rašytoja, trijų vaikų mama Daiva Babilevičienė.

Studijoje šį kartą visi tėvai – daugiavaikiai, tad, juokauja pašnekovai, galėtų kalbėti įvairiausiomis tėvystės temomis. Tėvystė, vaikų auklėjimas, auginimas ir geroji skyrybų pusė. Kaip auklėti teisingai (ar apskritai – įmanoma?) ir išsiskirti gražiai?

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Sergejus Maslobojevas norėtų daugiau vaikų

Europos ir pasaulio kikbokso čempionas, paklaustas, ar norėtų daugiau vaikų, sako: „Tikrai nespjaunu į tą pusę, gan jaunas vyras esu, gyvenimas tęsiasi, su žmona mes išsiskyrėme, skirtingais keliais nuėjome, bet tai nereiškia, kad gyvenimas baigėsi.“

Tevai paprastai su Sergejumi MaslobojevuSimonas Urbonas, Sergejus Maslobojevas, Daiva Babilevičienė

„Skyrybos įvyko gražiai“

Sergejus prisipažįsta, kad po skyrybų praėjo daugiau nei metai, ir viskas įvyko labai gražiai: „Išsiskyrėme labai gražiai, susėdome, pašnekėjome, mūsų nuomone, kad mes galbūt išaugome iš tų mūsų santykių, nes turėjome tokius family goals (šeimos tikslus – aut. past.), viską, ką mes buvome planavę, apie ką svajojome, jau buvome pasiekę, <...> tad abipusiu susitarimu nusprendėme, kad laikas pasukti skirtingais keliais.“ 

Sergejus, paklaustas apie priežastis, prasitarė, kad „nebeliko ugnelės ir potraukio“. Anot čempiono, skirtis visada geriau anksčiau negu vėliau: „Kodėl gi ne, kol dar jauni esame.“

Plačiau skaitykite:

Pokalbis su vaikais apie skyrybas

Sergejus atviras: pokalbis su vaikais buvo, tačiau daugiausia – su vyresnėliu, nes kiti – „dar mažyčiai, nelabai ką supranta, jiems vis dar šeima yra šeima ir jų kambariuose vis dar mūsų pilnos šeimos paveikslai, nuotraukos stovi“.

Vyras atskleidžia, kad vyriausias sūnus nenorėjo kalbėti su psichologu. Visgi jis nuo mažų dienų auga kaip „mažas vyrukas“, eina į bendras tėčio kompanijas, į pirtį ir pan.

Vis dėlto venos istorijos, nutikusios su sūnumi Alytuje, Sergejus negali pamiršti. Tai buvo atviras, nuoširdus ir drąsus tėvo ir sūnaus pokalbis, kurio metu verkė abu. „Aš per daug tave gerbiu, kad tau meluočiau“, – pasakė tėtis sūnui ir atvirai prisipažino apie situaciją šeimoje bei artėjančias skyrybas. 

Apie taikias skyrybas, vaikų auklėjimą ir ateitį – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje su Sergejumi Maslobojevu ir Daiva Babilevičiene:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:43 – kas yra tėvystė

05:16 – Sergejaus vaikų vardai

10:31 – skyrybos ir nauji santykiai

13:01 – pokalbis apie skyrybas su vaikais

15:33 – dėl vaikų gyventi neverta

23:05 – kaip vaikai mato skyrybas

26:12 – vaikų auklėjimas po skyrybų

28:08 – gražios skyrybos

32:46 – kaip Sergejus auklėja vaikus

38:14 – skirtingi vaikai – skirtingas auklėjimas

51:55 – kaip vaikus įvesti į naują šeimą

54:16 – ką keistum gyvenime

57:19 – linkėjimas 2024-iesiems

Susiję straipsniai

Oksana Pikul apie skyrybas: sprendimas brendo pamažu

Psichologė psichoterapeutė Agne Matulaitė – atvira: skyrybos yra pralaimėjimas. Tačiau dar svarbiau, kalbant apie skyrybas, – vaikai.

Oksana Pikul nesiryžo skirtis su vyru pirmosios krizės metu

Sprendimą nesiskirti, praėjus beveik pusei santuokos metų, Oksana ir Simas priėmė dėl vaiko gerovės.

Vaiko išlaikymo priteisimas (alimentai) 2024 metais

Vaiko išlaikymo išmoka, arba alimentai – pinigai, kuriuos sutuoktinis po skyrybų privalo mokėti nepilnamečio biologinio vaiko išlaikymui.