Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario baldai, detalės, spalvos Africa Studio | Shutterstock.com

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje ir džiaugsmingoje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę ir apgalvoti kiekvieną detalę.

Apgalvotai apstatyta erdvė padės ne tik tinkamai formuotis vaiko asmenybei, bet ir ugdyti jo kūrybinius gebėjimus. Taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kuriant vaiko kambarį?

Vaiko kambario spalvos

Labai svarbu parinkti tinkamą kambario spalvą. Juk ji turi tiesioginės įtakos vaiko nuotaikai ir emocinei būsenai. Vieni atspalviai ramina ir slopina, kiti – priešingai – suteikia energijos, įkvepia, džiugina.

Kokia spalva labiausiai tinka jūsų vaikui

Tai priklauso nuo individualių jo būdo bruožų. Jis ramus ir drovus? Tuomet veikiausiai jam tiks skatinantys, linksmi atspalviai, pavyzdžiui, geltona, raudona ar oranžinė. O gal, priešingai – jis aktyvus, karšto būdo, nenustygstantis vietoje? Tada jam tiks raminančios spalvos, pavyzdžiui, mėlyna ar ruda.

Vaiko miegamojo spalva

Rinkdami vaiko miegamojo spalvą, nepersistenkite: ji neturėtų būti nei per ryški, nei pernelyg šaukianti. Anot specialistų, pats geriausias pasirinkimas vaiko miegamajame – ramūs, pasteliniai atspalviai. Norite ryškesnių akcentų? Galite pasirinkti ryškesnį dekorą. 

Vaiko kambario spalva pagal jo būdą

Svarbiausia, kad kambario spalvos netrukdytų vaiko miegui, mokslams ir laisvalaikiui. Rinkdamiesi jas, visada turėkite omenyje savo atžalos būdą. Atsižvelkite į vaiko nuomonę, leiskite jam pasirinkti iš jūsų atrinktų variantų. Pavyzdžiui, galite paklausti: „Tau labiau patinka ši šviesiai rožinė ar ši šviesiai žalia?“

Spalvų įtaka vaiko emocinei būsenai

  • Raudona skatina aktyvumą, spartina pulsą, suteikia energijos. Nedideli šios spalvos akcentai gali pagerinti dėmesio koncentraciją, o drovuoliams padėti labiau pasitikėti savimi. Bet nepersistenkite – šios spalvos perteklius gali sukelti agresiją ir nerimą.
  • Mėlyna spalva ramina. Ji puikiai tinka karšto būdo vaikams, padeda numalšinti jų fizinį aktyvumą. Taip pat padeda išsiblaškiusiam vaikui susitelkti, slopina emocijas, padeda atkurti nervų sistemą. Bet jeigu kambaryje šios spalvos per daug – vaikas gali jaustis prislopęs, prislėgtas.
  • Ruda yra gamtos spalva. Ji priskiriama raminančių spalvų kategorijai. Ruda puikiai tiks kenčiantiems nuo nerimo vaikams. Ji suteikia stabilumo, saugumo jausmą. Bet atminkite: ši spalva gali slėgti, todėl derinkite ją su kitais ramiais, pasteliniais atspalviais, pavyzdžiui, smėlio.
  • Geltona sukelia džiaugsmingas emocijas ir padeda sutelkti dėmesį. Ji gali padėti susikoncentruoti į mokslus, ruoštis kontroliniams, egzaminams. Ši spalva asocijuojasi su saulės šviesa, bet jeigu jos per daug – vaikui gali būti sunku apsiraminti, užmigti.
  • Pilka spalva gali suteikti jėgų jautriems ir pažeidžiamiems vaikams, nuraminti nervus, suteikti stabilumo jausmą. Tai neutrali spalva, kuri ne visada tinka vaikų kambariui: jauniausiems šeimos nariams ji gali pasirodyti per nuobodi, sukelti melancholišką nuotaiką, liūdesį.
  • Žalia – vienas geriausių pasirinkimų vaiko kambariui. Ji harmonizuoja ir gaivina, ramina susierzinimą (ypač švelnūs, šviesūs jos atspalviai). Tai gamtos ir gyvybinės energijos spalva, skatinanti vaizduotę ir kūrybingumą. Ji padeda įveikti blogas emocijas, nusiraminti, susitelkti ir priimti sprendimus.
  • Rožinė spalva džiugina, pakelia nuotaiką, skatina empatiją ir rūpestį. Pasteliniai rožiniai atspalviai nesukelia jokios neigiamos įtakos, todėl puikiai tinka vaiko kambariui. Rožinė skatina draugiškumą ir švelnumą. Ji ramina, suteikia komforto jausmą.
  • Balta padeda įveikti susikaustymą, suteikia laisvės ir optimizmo, įkvepia. Ši spalva yra universali, bet gali būti puikus fonas ryškiems akcentams: plakatams, žemėlapiams, šviestuvams. Jei nudažysite baltą sieną specialiais dažais, ant jos vaikas galės piešti ir tobulinti savo kūrybinius gebėjimus.

Vaiko kambario baldai

Pasaulis tyrinėjamas tikrinant baldų patvarumą 

Vaikai yra smalsūs. Pasaulio tyrinėjimas yra neatsiejama jų brandos dalis. Deja, dažnai jie tą daro tikrindami daiktų patvarumą: šokinėdami ant lovų, rausdamiesi spintose, supdamiesi ant kėdžių. Kad ir kaip toks elgesys nervintų, barti dėl to vaikų nevertėtų. Juk tai yra natūralus raidos etapas, būtinas tinkamam vystymuisi. Užuot baudę savo atžalas, išrinkite patvarius baldus.

Baldai – tik praktiški ir ne per dideli

Baldai turi būti praktiški, funkcionalūs, ne itin dideli. Pageidautina – neutralių atspalvių. Pirkdami ryškius baldus rizikuojate – jie greitai nusibos ir pradės slėgti vaiką, o pirkti naujus bus per brangu. Geriausia pirkti ramių, neutralių spalvų baldus, o ryškesnius akcentus sudėlioti atskirai (tai gali būti vazonai, šviestuvai, plakatai, pagalvėlės, pledai, kilimai ir t. t.).

Patarimas

Atsisakykite televizoriaus vaiko kambaryje. Moksliškai įrodyta, kad televizorius vaiko kambaryje trukdo jo miegui ir efektyvumui mokykloje, skatina depresiją ir nutukimą. Be to, mažyliams iki pusantrų metų naudotis planšete ir žiūrėti filmukus taip pat nepatartina. Tai dirgina nervų sistemą ir gali turėti neigiamos įtakos vaiko raidai.

Norite sukurti teminį vaiko kambarį ar sužinoti, kaip suskirstyti vaiko kambario erdves? Visa informacija:

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Kaip tinkamai įrengti ir paskirstyti pagrindines vaiko kambario erdves?

Vaiko kambarys – tai jo mokymosi, žaidimų ir poilsio vieta. Kad vaikas kasdien būtų produktyvus, svarbu jo erdvę tinkamai suskirstyti.