Švarūs ir jaukūs namai per 30 minučių? Efektyvūs patarimai kasdieniam tvarkymuisi

Reklaminis partnerio turinys
XIAOMI švarių namų sprendimai XIAOMI švarių namų sprendimai

Jūsų tikslas – prižiūrėti namus taip, kad jie būtų pakankamai švarūs, kad nereikėtų viso savo laisvalaikio skirti jiems išblizginti.

Tokie namai dvelkia ramybe, tačiau kartu yra tinkami gyventi visai šeimai, išvengiant perspausto sterilumo, kuris vargu, ar apskritai įmanomas, kai po vienu stogu gyvena ir vaikų, ir augintinių.
Tačiau žinodami esminius pricipus, kaip ir ką tvarkyti, gerokai pasilengvinsite gyvenimą.

Kelios švarių, bet kartu ir jaukių namų savybės:

 • Jokio sterilumo ar šalčio: juk namai – lyg gyvas organizmas!
 • Priimami svečiai, nors namai labiausiai orientuoti į namiškių poreikius.
 • Namai visiškai atitinka šeimos poreikius ir pomėgius, netampa našta.
 • Namuose vaikai dieną gali šokinėti ant baldų, iš pledų statyti palapines, tačiau vakare, prieš einant miegoti, viską galima lengvai „išmontuoti“ ir sutvarkyti.
 • Į namus kiekvienas iš šeimos narių nekantrauja sugrįžti.

Taigi, kaip susikurti tokius namus?

Susitvarkykite su indais

Erdvės, užgriozdintos nešvariais indais, atrodo apleistos. Tad susikurkite savo ritualus, pavyzdžiui:

 • Kaskart pavalgius indai iškart išplaunami / keliauja į indaplovę.
 • Kiekvieną vakarą po vakarienės jungiame indaplovę (net jei ji nėra visiškai pilna). Tuo pat metu plauname netilpusius indus.
 • Prieš miegą vaikai iškrauna indaplovę.

Du svarbūs patarimai:

 • Skatinkite visus šeimos narius nusinešti indus į virtuvę: taip nereikės jų rankioti vaikų kambariuose, terasoje ir kt.
 • Jei neturite laiko ar nuotaikos plauti indų, bent tvarkingai sudėkite juos į plautuvę ir pridenkite švariu rankšluosčiu.

Susikurkite skalbimo rutiną

Nors daugeliui patarimas gali atrodyti pasenęs, tačiau jūsų gyvenimas labai palengvės, jei skalbsite konkrečiomis dienomis. Likusią savaitės dalį jums nereikės galvoti apie skalbinius.

Keli patarimai:

 • Nešvarius drabužius laikykite skalbinių dėžėse iš anksto numatytoje vietoje. Geriausia turėti dvi skalbinių dėžes: vieną – šviesiems, kitą – spalvotiems ir tamsiems skalbiniams.
 • Skalbimo imkitės, kai turėsite tam laiko. Jei dienotvarkė – pernelyg įtempta, rizikuojate, kad skalbiniai per ilgai užsigulės skalbimo mašinoje, džiovyklėje arba užgriozdins vonios stalviršius.
 • Nedelsiant sulankstykite ir sudėkite į vietas švarius ir sausus drabužius.

Ant grindų – jokio purvo ir trupinių

Tikriausiai daugelis sutiks, kad vaikščioti basomis po grindis, kurios nusėtos trupiniais, dulkėmis, purvu, plaukais ir kt. – menkas malonumas. Tad stenkitės reguliariai grindis bent jau išsiurbti arba iššluoti.

Keli kertiniai principai:

 • Niekada ir jokiomis aplinkybėmis neleiskite savo namuose avėti batų.
 • Tegul visa šeima valgo tik virtuvėje ir valgomajame (o ne ant sofų ar savo miegamuosiuose).

Kiekvieną vakarą patariama iššluoti virtuvę, o mažiausiai 1–2 kartus per savaitę – išsiurbti visus namus bei išpurtyti kilimėlius. Žinoma, visus šiuos darbus galima patikėti ir XIAOMI siurbliui-robotui. Vienas iš dėmesio verčiausių pirkinių – „Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro“. Robotas greitai siurbia ir plauna, suteikdamas ypatingą švaros efektą. Dėl specialios vibruojančios šluotos prietaisas lengviau pašalina sunkiai įveikiamas dėmes, dulkes ir šiukšleles net iš grindų plyšių. Siurblį-robotą galima patogiai valdyti per „Mi Home“ programėlę net ir nesant namuose. Siurblys su patobulinta baterija gali išsiurbti iki 150 kv. m plotą.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Ištuštinkite šiukšliadėžes

Matomos šiukšlės labai sumažina švaros ir jaukumo atmosferą, todėl surinkite jas, ištuštinkite ir išvalykite visas šiukšliadėžes. Tai greitas ir pažangus būdas patobulinti erdvę neskiriant daug laiko.

Prisidėti prie šiukšlių iš namų eliminavimo gali net ir vaikai.

Paklokite lovas

Gražiai pakloti lovą užtrunka maždaug 1–2 minutes, tačiau miegamasis akimirksniu tampa tvarkingas. Atitraukite užuolaidas, kol klosite lovą, išvėdinkite miegamąjį. Po to surinkite visus daiktus, kuriems miegamajame – ne vieta (pavyzdžiui, tuščias stiklines nuo vandens, drabužius), greitai nuvalykite dulkes nuo paviršių, ir viskas – per kelias minutes miegamasis vėl tvarkingas ir paruoštas vakaro poilsiui.

Palaikykite tvarką virtuvėje

Net jei nemėgstate gaminti, virtuvėje neišvengiamai tenka praleisti nemažai laiko.

Gera žinia – ta, jog tam, kad virtuvė atrodytų tvarkinga, nebūtina savaitę tvarkyti virtuvinių spintelių turinio. Tiesiog sutelkite dėmesį į paviršius – stalviršius, stalą, plautuvę, buitinę techniką.

Labai svarbus principas – laikyti ant stalviršių kuo mažiau daiktų. Kai paviršiai neapkrauti, pakanka juos nuvalyti drėgna šluoste: nereikia nieko stumdyti, kilnoti ar grūsti į kampą.

Kruopščiau prižiūrėkite augintinius: gerokai sumažinsite tvarkymuisi skirtą laiką

Pastebima, kad namuose palaikyti tvarką labiausiai trukdo maži vaikai ir augintiniai. Tad žinokite esmines taisykles. Pavyzdžiui, darganotu oru grįžę iš lauko šuniukui nuvalykite pėdutes ar greitai jį išmaudykite. Vėlgi jums pravers kokybiškas, galingas dulkių siurblys, be vargo susidorojantis su įkyriais plaukais.

Mažinant netvarką labai pravers ir automatinis maisto dozatorius. Gyvūnas gaus tiek maisto, kiek jam reikia pasisotinti, todėl sauso maisto granulės nepabirs po namus, be to, dozatorius labai patogus šeimininkams keliaujant: gyvūnui maistas gali būti tiekiamas net iki 20 dienų, taip pat integruota avarinio maitinimo sistema, o visą maitinimo procesą lengva valdyti per programėlę. Panašaus tipo prietaisas – gyvūnų fontanas (gertuvė). Jame vanduo nuolatos cirkuliuoja, tad neužsistovi, ir yra filtruojamas, be to, mažesnė tikimybė, kad augintinis vandenį išlies ar pritaškys jo.

Automatinis maisto dozatoriusGertuve fontanas gyvunams

Kasdien aptvarkykite vonios kambarį

Vonią patogu valyti vaikams sumigus. Imkitės šių darbų:

 • Greitai nuvalykite stalviršius (tikriausiai po vakarinių vaikų ritualų čia liko vandens lašelių), praustuvą, klozetą.
 • Reguliariai keiskite rankšluosčius.
 • Kai reikia, paleiskite siurblį-robotą.
 • Prireikus ištuštinkite šiukšliadėžę.

Pasirūpinkite namų oru

Blogas namų kvapas dažnai – nešvaros atspindys, atsirandantis laiku neišnešus šiukšlių, neišplovus indų ar kažkokį produktą ilgiau pamiršus šaldytuve, o jei dar namuose rūkoma... Prastas aromatas mūsų vaizduotėje asocijuojasi su netvarka. Norint jo išvengti namus tektų dažnai vėdinti, naudoti oro gaiviklius. Tačiau kur kas išmanesnė išeitis – tiesiog įsigyti oro valytuvą. Jis ne tik naikina kvapus, dulkes bei dūmus, bet ir virusus, bakterijas, alergenus (žiedadulkes, pleiskanas) ir kt. Išskirtinė filtravimo sistema padeda pašalinti net iki 99,97 proc. dalelių ore. Tad įsigiję tokį prietaisą pasiekiate keleriopą efektą: puoselėjate ne tik namus, bet ir namiškių sveikatą.

Oro valytuvas

Sumažinkite žaislų kiekį

Labai dažnai šeimos draugai ar artimieji tiesiog apiberia vaikus žaislais. Tačiau per daug žaislų mažuosius tiesiog glumina, apsunkina jų žaidimus ir mažina kūrybiškumą.

Taigi tėvų drauge su vaikais užduotis – atsirinkti mėgstamiausius žaislus. Tai duoda teigiamą efektą: vaikai žaidžia ilgiau, labiau įsitraukia į žaidimą.

Taip pat pratinkite, kad didžiąją dalį žaislų vaikai laikytų savo kambariuose: čia jie galės rengti lėles ar dėlioti LEGO konstruktorius, o tėvams nereikės reikalauti tučtuojau atlaisvinti grindis.

Taip pat mokykite vaikus, kad pažaidus būtina susitvarkyti, parodykite, kur kurie žaislai yra laikomi.

Sutvarkykite popierius

Norime to ar ne, namuose bėgant laikui prisikaupia įvairių popieriaus gaminių: tai reklaminės skrajutės, parduotuvių akcijų leidiniai, vaikų piešiniai, ant lapelio paskubomis suraityti receptai ir t. t.

Taigi pirmiausia surinkite visus popierius į vieną vietą (dėžutę ar specialiai popieriui skirtą šiukšlių dėžę), o po to viską išrūšiuokite: vienus mesti, kitus – pasilikti.

Reguliariai atsikratykite nenaudojamų daiktų

Norint namuose palaikyti tvarką reikia išsiugdyti įprotį reguliariai atsisveikinti su nebenaudojamais daiktais.

 • Pasirinkite erdvę, kurią tvarkysite pirmiausia (pradėkite nuo vietų, kur didžiausia netvarka ir potencialiai daugiausia nenaudojamų daiktų, pavyzdžiui, garažas arba drabužinė).
 • Visus daiktus išrūšiuokite: naudojamus grąžinkite į spintas, spinteles ar lentynas, nenaudojamus dėkite į skirtingus maišus ar dėžes: 1. parduoti; 2. dovanoti; 3. išmesti.
 • Numatykite vietą, kur laikysite dovanotinus ar parduotinus daiktus (spintelė, erdvė už sofos ir pan.).