Sveika mityba: kaip „pasveikatinti“ įprastus patiekalus?

Kiekvienas norime išlailyti jaunystę, išsaugoti sveikatą bei tinkamai pasirūpinti savo šeimos mityba. Neatsisakykite mėgiamų patiekalų, tačiau sumažinkite riebalų, druskos, cukraus bei konservantų kiekį tiesiog pakeitę igredientus sveikesniais!


Rūkyta šoninė. Rūkyta šoninė suteikia pikantiško dūmo kvapo ir skonio įvairiems makaronų, kiaušinių, daržovių patiekalams. Panašų efektą išgausite šoninę pakeitę rūkytos paprikos milteliais.

Druska. Perdėtas druskos vartojimas silpina širdies ir kraujagyslių sistemą, padidina kraujo spaudimą, apsunkina kepenų darbą. Gaminant druskos visai nenaudokite, o vietoje druskinės ant stalo padėkite citrinos puselę - citrinos sultys puikiai pabrėžia patiekalų skonį ir druskos visai nebereikia.

Sviestas ir majonezas. Norintieji numesti šiek tiek svorio, neapkrauti savo skrandžio sviestą bei majonezą gali keisti trintu avokadu su mėgiamais prieskoniais ir trupučiu citrinų sulčių. Tokia košelė tinka ir sumuštiniams sutepti, ir salotoms gardinti.

Riebalai saldžiuose kepiniuose. Sviestas arba aliejus yra daugumos keksų, pyragų, tortų sudedamosios dalys. Kepdami naudokite tik pusę nurodyto riebalų kiekio, o likusius riebalus keiskite obuolių tyre.

Kiaušiniai. Alergiški arba vegetarinę mitybą propaguojantieji kiaušinius kepiniuose gali pakeisti gerai sunokusiais, minkštais bananais. Vienas kiaušinis = vienas bananas.

Cukrus. Kepiniuose verta naudoti tik pusę nurodyto cukraus kiekio bei pridėti šaukštelį vanilio cukraus ar įlašinti vanilės ekstrakto. Vanilė puikiai pabrėžia saldumą, tad kepiniai tikrai bus gardūs.

Miltai. Vieną trečdalį recepte nurodyto kvietinių miltų kiekio galite pakeisti avižiniais miltais arba maltais migdolais. To nereikėtų daryti kepant biskvitus ir trapius sausainius, tačiau tai puiki išeitis kepant kitus skanėstus.

Bulvių košė. Krakmolingą ir sunkiai virškinamą bulvių košę keiskite žiedinių kopūstu koše. Tiesiog išvirkite žiedynus ir juos sutrinkite su trupučiu pieno, sviesto ar vandens, pridėkite prieskonių. Jeigu šis variantas jums nepriimtinas, tai galite lygiomis dalimis sumaišyti bulvių ir žiedinių kopūstų košę.

Vaisiniai jogurtai, jogurto gėrimai. Visuomet geriau rinktis paprastą jogurtą be priedų ir į jį primesti šviežių vaisių, uogų, dribsnių. Pirkiniuose, skanintuose jogurtuose bei jų gėrimuose paprastai yra nemažai cukraus bei konservantų.

Salotos. Prisiminkite, kad tamsesnėse lapinėse daržovėse paprastai yra daugiau geležies, vitamino C ir antioksidantų. Rinkitės gražgarstes, špinatus.

 

Susiję straipsniai

25 naudingos virtuvės gudrybės, kurias verta žinoti

Maisto gaminimas gali tapti malonia ir raminančia veikla, ypač, jeigu žinote daug šį procesą palengvinančių gudrybių.

Kava - puikus prieskonis kepiniams, troškiniams, padažams

Kava gali puikiai papildyti patiekalų skonį - šlakelis kavos suteikia sodrumo riebiems mėsos troškiniams, sustiprina padažų ir desertų skonį.

7 šildantys prieskoniai

Tinkamai parinkti prieskoniai ne tik pagardins mūsų patiekalus, bet ir padės kūnui sušilti.