Sveikesnės šokolado alternatyvos (10)

Užuot sušlamštusi visą šokolado plytą, išbandyk šias sveikesnes alternatyvas:

 • nekaloringą šokoladinį pudingą – šiame gardžiame deserte yra nemaža kalcio dozė;
 • naminius šokoladinius ledus – juos paprasta pasigaminti, jie mažiau kaloringi ir sveikesni už pirktinius;
 • kakavą – tai puiki šokolado skonio alternatyva kavai;
 • šokoladinį sirupą – ištirpdyk šokoladą (arba nusipirk paruošto šokoladinio sirupo), užpilk šiek tiek ant braškių ar bananų ir mėgaukis šiuo puikiu lengvu desertu;
 • džiovintus vaisius šokolade. Razinos būtų puiki mintis – jose daug geležies ir ląstelienos. Dėl visa ko pasiskaityk sudėtį: kartais vaisių glajui naudojamas šokoladas, kuriame yra transriebalų – tai ypač nesveiki, perdirbti, natūraliai gamtoje neaptinkami riebalai. Ant pakuočių jie nurodomi kaip „hidrinti riebalai“ (angl. hydrogenated fats).

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Skanios alternatyvos, bet aš, kaip N metų prisiekusi šokolado gerbėja, vis tiek esu UŽ gryną, kokybišką šokoladą. Labiausiai UŽ juodąjį su riešutais . Svarbiausia yra saikas, kaip ir visur. Keli gabaliukai šokolado svoriui įtakos, manau, nepadarys. O vienu prisėdimu suvalgyti visą plytą šokolado man atrodo misija neįmanoma, nebent labai susinervintum ir būtum "emocinis valgytojas" . To padaryti net nesugebėdavau nėštumo metu, kai nei dienos negalėdavau praleisti be šokolado.

 2. christyy
  christyy prieš 2 m.

  Mums su mazyliu labai patinka saldumynai... be sokolado nei dienos! braskes ir nutella!!

 3. Blizgutis@
  Blizgutis@ prieš 2 m.

  Mano gaminti šokoladiniai domino

  Kokoso aliejus, medus, kakava, kapoti migdolai, viskas lygiomis dalimis.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Blizgutis@ parašė:
  Mano gaminti šokoladiniai domino

  O nesigauna labai riebūs?

 5. Blizgutis@
  Blizgutis@ prieš 2 m.

  millė parašė:
  O nesigauna labai riebūs?

  Ne