Sveikiausi maisto produktai šaltuoju metų laiku

Orui atšalus ir saulutei vis rečiau glostant skruostus svarbu ne tik šilčiau rengtis, bet ir peržiūrėti savo meniu. Valgydami citrusinius vaisius, raugintus kopūstus, riebią žuvį ir kitus sveikatai naudingus produktus gausime būtinų vitaminų ir mineralų, apsisaugosime nuo siaučiančių virusų bei turėsime daug energijos.

Granatai


Granatai buvo vertinami jau senovės Persijoje, jie buvo laikomi sveikatos ir grožio šaltiniu. Šiuose vaisiuose daug vitamino C, ląstelienos, nuo neigiamo aplinkos poveikio saugančių antioksidantų.

Lapinės daržovės


Lapinės daržovės, pavyzdžiui, špinatai, lapiniai kopūstai, įvairių salotų labai, o taip pat prieskoninės žolelės - puikus vitamino C, A, K, o taip pat geležies šaltinis. Svarbu prisiminti, kad tamsesnės, sodriai žalios spalvos lapeliai patys naudingiausi!

Citrusiniai vaisiai


Citrinos, žaliosios citrinos, apelsinai, mandarinai, greipfrutai - neatsiejama žiemos dalis. Šiuose vaisiuose gausu imunitetą stiprinančio vitamino C. Juose taip pat daug virškinimą normalizuojančios ląstelienos.

Bulvės


Daugelis savo svoriu besirūpinančių žmonių atsisako bulvių, tačiau ši daržovė yra geras energijos šaltinis. Vos vienoje vidutinio dydžio bulvėje yra trečdalis vitaminų C ir B6 dienos normos! Bulvėse taip pat nemažai nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims būtinos folio rūgšties. Žinoma, naudingiausia valgyti garuose virtas ar orkaitėje, be papildomų riebalų keptas bulves, vengti riebių pagardų ir padažų.

Moliūgai


Moliūgai (o taip pat ir cukinijos, patisonai) yra nekaloringos, lengvai virškinamos, tačiau labai naudingos daržovės. Juose daug vitaminų A, C, K ir B6, o taip pat ir folio rūgšties, kalio.

Rauginti kopūstai


Rauginti kopūstai (bei kitos raugintos daržovės) - puikus nuo ligų apsaugančio vitamino C šaltinis. Juose taip pat daug B grupės vitaminų, užtikrinančių ląstelių aprūpinimą deguonimi, tad aktyvinančių smegenų veiklą, pagerinančių nuotaiką. Rūgstant kopūstams susidaro ir virškinimą teigiamai veikianti pieno rūgštis.

Riebi žuvis


Šaltuoju metų laiku stokojame vitamino D, o tai gali tapti prastos nuotaikos, sumažėjusio darbingumo, energijos stokos priežastimi. Specialistai rekomenduoja du kartus per savaitę valgyti žuvį, ypač naudinga riebi žuvis - skumbrė, lašiša, upėtakis, sardinės.

Kiaušiniai


Kiaušiniuose yra daug lengvai virškinamų baltymų, puikiai įsisavinamo kalcio, fosforo, jodo, cinko, magnio, A, D, E ir B grupės vitaminų, folio rūgšties. Kiaušiniuose esančios omega - 3 rūgštys yra natūralus antidepresantas, užtikrinantis gerą nuotaiką ir puikų smegenų darbą.

Kefyras


Kefyras, pasukos, jogurtas ir kiti rauginto pieno produktai praturtina žarnyną gerosiomis bakterijomis. Jos ne tik pagerina virškinimą, greitina medžiagų apykaitą, bet ir stiprina imunitetą, mažina kraujo spaudimą. Nepamirškite įdėmiai skaityti etiketes ir rinkitės kuo natūralesnius produktus be pridėtinio cukraus.

Vanduo


Vasarą esame įpratę gerti pakankamai vandens, tačiau žiemą jį nepelnytai pamirštame. To daryti nereikėtų, kadangi vanduo būtinas visiems organizme vykstantiems procesams. Orui atšalus galima gerti šiltą vandenį, pagardintą citrinos griežinėliu ir trupučiu medaus. Tinka ir žolelių arbata, o štai kavos, juodosios ar žaliosios arbatos padauginti nereikėtų, kadangi šiuose gėrimuose yra kofeino.
 

Susiję straipsniai

30 įdomių faktų apie Žemę, gyvūnus ir augalus

Šiuos įdomius ir nesudėtingus faktus tikrai verta papasakoti vaikučiams.

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.