Sveikiname su Mamos diena: linkėjimus siunčia vaikai (video)

Dovilė ir Žygis Stakėnai, Tėvų darželio laidos stop kadras „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Šešioliktoji „Tėvų darželio“ laida eteryje pasirodė likus dienai iki mūsų „profesinės šventės“ - Mamos dienos, tad paplepėjome apie motinystę. Dovilė ir Žygis Stakėnai kalbino šešių vaikų mamą Ievą Uždavinytę - Celencevičienę, psichologę Jūratę Bortkevičienę, o mažieji laidos herojai sveikino mamas ir papasakojo, kodėl jos yra tokios nuostabios.

Kaip atsirado Motinos dienos šventė?

Lietuviai pavasarinę motinų šventę šventė nuo senų senovės. Pagonybės laikais vaikams gyvybę suteikianti motina buvo tapatinama su žeme, todėl gamtai jau nubudus vaikai ir vyrai sveikino mamas. Šventinę dieną visi šeimos nariai turėdavę ypatingai rūpintis motinomis, jas pasveikinti ir nudirbti visus jų darbus.

Motinos diena pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje oficialiai pradėta švęsti nuo 1929-ųjų, kuomet Lietuvos katalikių moterų draugija sušauktame susirinkime pasiūlė jai paskirti kiekvienų metų pirmąjį gegužės sekmadienį. Jų iniciatyva Motinos dienos proga pradėtos rengti pamaldos, miestuose studijuojantys jaunuoliai skatinami grįžti į namus pasveikinti mamų.

Sovietmečiu Motinos diena buvo sutapatinta ir švenčiama kartu su Tarptautine moters diena kovo 8-ąją, tačiau bažnyčios ir jose tyliai tebesilankys tikintieji išsaugojo pirmojo gegužės sekmadienio šventės tradiciją, kuri ir vėl paplito Sąjūdžio metais.

O apie tai, kaip Mamos diena švenčiama visame pasaulyje skaitykite:

Vaikai sveikina su Mamos diena

Mažuosius laidos herojus pakvietėme atsakyti į klausimą, kodėl jų mamos yra tokios nuostabios. Pavyzdžiui, 7-erių Adomas didžiuojasi, kad jo mama geriausiai moka daryti valgyti ir... atsukinėti varžtus!

Vaikai nepamiršo pasveikinti mylimų mamų, o prie jų sveikinimų prisidedame ir mes! Visa kūrybinė „Tėvų darželio“ laidos bei portalo komanda siunčia šviesiausias mintis ir šilčiausius linkėjimus visoms būsimoms bei esamoms mamytėms!

Jeigu dar ieškote idėjų Mamos dienai, siūlome jų pasisemti čia:

Mamas sveikina net „Marsiečiai“! Ir kviečia dalyvauti konkurse!

Laidos vedėjo Žygio manymu maisto papildai vaikams „Marsiečiai“ yra puiki dovana mamai ir jis teisus - juk geriausia dovana yra sveiki, energingi ir linksmi vaikai!

„Tėvų darželio“ draugai „Marsiečiai“ prisideda prie Mamos dienos dienos sveikinimų ir kviečia visas mamas dalyvauti konkurse! Kiekvieną dieną, devynias dienas iš eilės rinksime laimėtoją, kuris gaus pageidaujamą maisto papildų vaikams pakuotę: „Marsiečių“ guminukus su ežiuole, „Marsiečių“ kramtomąsias braškių arba apelsinų skonio tabletes ar „Marsiečių“ „ProImun Defend“ sirupą.

Konkurse dalyvaukite čia:

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 10 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt