Švenčiame meilę ne tik šv. Valentino dieną, bet ir visus metus: 10 puikių veiklos idėjų visai šeimai

Valentino dieną švenčia visa šeima Kamil Macniak | Shutterstock.com

Šv. Valentino diena – puikus metas romantiškai vakarienei ar pabėgimui į viešbutį su SPA tik dviese. Tačiau turint vaikų, ypač mažų, šios šventės šventimo tradicijos neišvengiamai kinta.

Gera žinia – ta, kad šv. Valentino dieną smagiai (ir pigiai!) galima paminėti ir su vaikais. Beje, meilę galima švęsti visus metus: tai padės jums įnešti į kasdienę rutiną naujų spalvų. Tad dalijamės puikiomis idėjomis.

1. Šventiškai padenkite stalą

Sventiskai padengtas stalas Valentino dienaiPixel-Shot | Shutterstock.com

Jei grandiozinis šventimas – ne jums, galite tiesiog šventiškai padengti stalą. Užtieskite gražesnę staltiesę, pribarstykite šviežių ar džiovintų rožių žiedlapių, pridėkite popierinių širdelių, pamerkite gėlių, uždekite žvakes ir pan.

Kiekvienam šeimos nariui galite paruošti ir po nedidelę dovanėlę.

2. Visi drauge kepkite širdies formos picas, sausainius ir kitus gardumynus

Sirdies formos pica Valentino dienaiGreenArt | Shutterstock.com

Jei namuose kepate picas, šįkart tegul jos bus širdelės formos. Beje, į picų gamybos procesą įtraukite visą šeimą. O jei nebus laiko ar noro, galite tiesiog paieškoti picerijos, kuri per šv. Valentino dieną klientams siūlo picas-širdeles.

Sirdeles formos sausainiai Valentino dienaiBlessed8 | Shutterstock.com

Su vaikais labai smagu kepti širdelės formos sausainius. Žinoma, netvarkos virtuvėje išvengsite sunkiai, tačiau smagiai praleisite laiką. Sausainius galite dekoruoti įvairiais užrašais, užduotimis, palinkėjimais ir leisti kiekvienam šeimos nariui užrištomis akimis pasirinkti po kelis sausainius. O gal sugalvosite kažką dar originalesnio?

Pusryciu ideja Valentino dienaiYurchenko Iryna | Shutterstock.com

Dar viena jau beveik sena kaip mūsų planeta pusryčių idėja – kiaušinienė-širdelė. Dešrelę reikia perpjauti perpus (ne iki galo), galus persmeigti dantų krapštuku, dėti dešrelę į keptuvę ir įmušus į vidurį kiaušinį viską pakepti.

Taip pat pusryčiams tiks populiarieji čirviniai blynai. Kiek įdomesnį jų receptą rasite čia.

3. Paruoškite skanėstų asorti

Saldumynai Valentino dienaiArina P Habich | Shutterstock.com

Yra vienas akcentas, be kurio tikrai neapsieisite vasario 14-ąją – tai skanėstai. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Beje, nebūtina ant padėklo sukrauti vien saldumynų: puikiai tiks uogos, vaisiai, desertinis sūris su želė gabaliukais, kruasanai, įvairūs becukriai desertai pan. Galite paruošti ir pikantišką padėklą: jam naudokite kietąjį sūrį, sūrio lazdeles, vytintas dešreles, alyvuoges, krekerius ir kt.

4. Ruoškite ir valgykite vien tik raudonos spalvos maistą

Raudonos spalvos maistas Valentino dienaiDaxiao Productions | Shutterstock.com

Prireiks šiek tiek planavimo įgūdžių, tačiau šią dieną galite valgyti vien tik raudonos spalvos maistą. Mažiesiems ši idėja tikrai patiks! Puikiai tiks obuoliai, braškės, avietės, paprikos, džiovintos spanguolės, antrajam patiekalui galite rinktis čili sriubą arba makaronus su Bolognese padažu. Desertui tiks raudonos spalvos želė desertas ir panašūs patiekalai. Svarbiausia būkite išradingi!

5. Šventiškai pasipuoškite

Sventine apranga Valentino dienaiWAYHOME studio | Shutterstock.com

Net jei ir neinate į prabangiausią savo mieste restoraną, niekas jums neuždraus šventiškai pasipuošti, ypač jei šiuo metu namuose prižiūrite vaikus, dirbate iš namų ir progų pasipuošti pasitaiko ne taip jau daug. Tegul ši diena būna ypatinga: visi pasipuoškite ir vakarieniaukite žvakių šviesoje. Beje, tegul šįkart vaikai drabužius išsirenka patys (visai nesvarbu, kad mažoji dama nori puoštis princesės Elzos suknele).

Jei norite, galite parinkti aprangos kodą, pavyzdžiui, raudonos detalės.

6. Apsirenkite vienodomis pižamomis

Raudonos pizamos Valentino dienaiAlina Tanya | Shutterstock.com

Daugelis šeimų įsigyja vienodas kalėdines pižamas, tad kodėl neapsirengus vienodų širdelėmis puoštų ar raudonos spalvos languotų pižamų? Jomis galite vilkėti ne tik ruošdamiesi miegoti, bet ir per šeimos filmų vakarą.

7. Surenkite šv. Valentino dienos fotosesiją

Seimos fotosesija Valentino dienaiIryna Zavizion | Shutterstock.com

Jei visa šeima mėgsta fotografuotis, galite suruošti šventinę fotosesiją. Be abejo, jai prireiks įvairių rekvizitų: galite pripūsti širdelės formos balionų, iš popieriaus pasigaminti širdelės formos akinius, lūpas, o jei turėsite daugiau laiko, galite sukonstruoti ir specialią foto sienelę.

8. Pasigaminkite gerų darbų kuponų

Atvirukai Valentino dienaiZolotinka | Shutterstock.com

Galite pagaminti ir užrašyti ranka ar atspausdinti gerų darbų kuponų. Juos ruoškite bendrai visai šeimai ar atskirai vaikams ir sutuoktiniui. Ant jų gali būti nurodytos pačios įvairiausios užduotys, pavyzdžiui:

  • visą savaitę plausiu indus;
  • padžiausiu skalbinius;
  • padarysiu nugaros ar pėdų masažą;
  • skirsiu pasimatymą kine, kavinėje ar pan.;
  • popietė parke, žaidimų kambaryje ar pan.;
  • šeimos žaidimų, filmų vakaras ir t. t.

9. Padarykite staigmeną vienišam žmogui

Geri darbai Valentino dienaiEvgeny Atamanenko | Shutterstock.com

Per šv. Valentino dieną nepamirškite ir kitų: ši šventė – dar viena priežastis jaustis dėkingiems ir skleisti meilę ir už namų ribų. Taigi, nupirkite gėlių ar saldainių dėžutę ir palikite staigmeną prie vienišo žmogaus namų durų (tiesa, tik jei esate tikri, kad dovanėlė čia negulės kelias dienas ar savaites ar kad jos kažkas nenugvelbs). Galite dovanėlę su rašteliu įmesti ir į pašto dėžutę (kraštutiniu atveju – įteikti tiesiai į rankas, tačiau nebus tokio didelio efekto). Vaikai šia idėja tikrai bus sužavėti.

10. Pasilepinkite nekasdiene pramoga

Pramogos Valentinai dienaiSunny studio | Shutterstock.com

Įsisukus į rutiną kartais pamirštame pramogas. Neabejotinai ir vaikai turi svajonių, pavyzdžiui, nuvykti į vandens parką, teatrą, kiną, muziejų, pažaisti boulingą ir kt. Kai kurioms šeimoms sudėtinga rasti laiko net ir stalo žaidimų ar filmų vakarui, tad ne tik vasario 14-ąją, bet ir bent kartą ar du per mėnesį įsiklausykite į savo šeimos narių norus bei išpildykite žemiškas jų svajones.