Pigmentinės dėmės nėštumo metu (23)

Pigmentinės dėmės nėštumo metu Pigmentinės dėmės nėštumo metu. iStock.com/AndreyPopov

Jei ant tavo veido atsirado tamsesnių dėmių arba ant pilvo pastebėjai nuo bambos iki gaktikaulio einančią tamsią liniją, nerimauti neturėtum – tai yra normalu. Šios dėmės nėštumo metu atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo (melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims).

Šios tamsesnės dėmės ant skruostų, kaktos, viršutinės lūpos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“, o pilvą papuošusi linija – linea nigra (lot. „juodoji linija“). Be to, gali pastebėti, kad ir strazdanos, randai, speneliai, pažastys, makštis, vidinė šlaunų pusė patamsėjo.

Kovoti su šiomis dėmėmis dabar ir leisti pinigus brangiems kremams nėra prasmės. Nenaudok odą balinančių priemonių – jų poveikis nėščiajai nėra ištirtas. Verčiau palauk, kol pagimdysi, – dažnai po gimdymo dėmės išnyksta savaime, o patamsėjimai pašviesėja iki įprastos spalvos (tiesa, linea nigra užuomina gali likti). O kol kas naudok makiažo pagrindą veido odos spalvai išlyginti ir prisimink, kad buvimas saulėje gali paskatinti šių pigmentinių dėmių atsiradimą. Todėl:

 • Naudok plataus spektro (nuo UVA ir UVB spindulių) apsauginį kremą nuo saulės, kurio apsaugos lygis yra SPF 15 ar aukštesnis. Tepkis juo kelis kartus per dieną.
 • Nebūk saulėje vidurdienį (nuo 11 iki 15 val.).
 • Eidama į lauką užsidėk plačiakraštę skrybėlę.
   

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  aiwona prieš 1 m.

  Merginos mane apima siaubas pažastis ne patamsejo onpajuodavo galima sakuti iki puses krutines atrodo siaubingai tarsi istepliota. Ar kaip taip buvo? ar praejo po nestumo ? ka daryti? :((((

 2. AurelijaLu prieš 1 m.

  Sveikos mamytės ? ar tai galėtų būti pigmentinės dėmės? labai išsausėjus oda , kai nusiprausiu net peršti ? Gal kuriai taip buvo?? ir žinot kuo išsigydyti? ?

 3. S.a.r.d.i.n.i.a prieš 1 m.

  AurelijaLu parašė:
  Sveikos mamytės ? ar tai galėtų būti pigmentinės dėmės? labai išsausėjus oda , kai nusiprausiu net peršti ? Gal kuriai taip buvo?? ir žinot kuo išsigydyti? ?…

  Man sakyciu panasiau i odos grybeli, pas mano drauge toks buves, padeda specialus prausikliai

 4. AurelijaLu prieš 1 m.

  Sardinia parašė:
  Man sakyciu panasiau i odos grybeli, pas mano drauge toks buves, padeda specialus prausikliai

  nepatikėsit , bet baigiu išsigydyt bepanten tepaliuku ?

 5. User has not uploaded an avatar
  luka44 prieš 4 mėn.

  labas, ar gali būti kad esu nescia jei sergu menesinem bet ant pilvo isryskejo ruda linija?