Pigmentinės dėmės nėštumo metu (18)

Pigmentinės dėmės nėštumo metu. iStock.com/AndreyPopov

Jei ant tavo veido atsirado tamsesnių dėmių arba ant pilvo pastebėjai nuo bambos iki gaktikaulio einančią tamsią liniją, nerimauti neturėtum – tai yra normalu. Šios dėmės nėštumo metu atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo (melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims).

Šios tamsesnės dėmės ant skruostų, kaktos, viršutinės lūpos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“, o pilvą papuošusi linija – linea nigra (lot. „juodoji linija“). Be to, gali pastebėti, kad ir strazdanos, randai, speneliai, pažastys, makštis, vidinė šlaunų pusė patamsėjo.

Kovoti su šiomis dėmėmis dabar ir leisti pinigus brangiems kremams nėra prasmės. Nenaudok odą balinančių priemonių – jų poveikis nėščiajai nėra ištirtas. Verčiau palauk, kol pagimdysi, – dažnai po gimdymo dėmės išnyksta savaime, o patamsėjimai pašviesėja iki įprastos spalvos (tiesa, linea nigra užuomina gali likti). O kol kas naudok makiažo pagrindą veido odos spalvai išlyginti ir prisimink, kad buvimas saulėje gali paskatinti šių pigmentinių dėmių atsiradimą. Todėl:

 • Naudok plataus spektro (nuo UVA ir UVB spindulių) apsauginį kremą nuo saulės, kurio apsaugos lygis yra SPF 15 ar aukštesnis. Tepkis juo kelis kartus per dieną.
 • Nebūk saulėje vidurdienį (nuo 11 iki 15 val.).
 • Eidama į lauką užsidėk plačiakraštę skrybėlę.
   

Naujausi komentarai

 1. krrrista
  krrrista prieš 6 m.

  idomu ar jis veiksmingas

 2. emiliukas1
  emiliukas1 prieš 5 m.

  sveikos mamytes as turiu daug raudonu demiu ant ranku:(((na kaip venos kad susprogineja ar kraujagisles:((ir nezinau ka daryti... su pirmu vaikeliu man isliko ant nosies ta deme tai turiu ja iki dabar... tai ir pergyvenu del visu situ kitu demiu.. gal kuri patart gali man?

 3. lineta 1984
  lineta 1984 prieš 4 m.

  sveikos o ar gali buti taip kad nestumas skatina dideti apgamams,as turiu apgama nuo gomimo ir jis padidejo man?

 4. Dijja
  Dijja prieš 4 m.

  man pigmentine deme atsirado kirsknyje ir tokia sakyciau tamsi, labai matosi kai oda siuo metu vos ne balta

 5. User has not uploaded an avatar
  Hafez prieš 2 m.

  emiliukas1 parašė:
  sveikos mamytes as turiu daug raudonu demiu ant ranku:(((na kaip venos kad susprogineja ar kraujagisles:((ir nezinau ka daryti... su pirmu vaikeliu man isliko ant n…

  Kaip Jusu istorija su raudonom sitom demelem baigesi?