Tėčio Deivido Meškausko vaidmuo šeimoje: kaip kurti artimą santykį su vaiku?

Pokalbis apie tėvystę, jos iššūkius bei tėčio kuriamą santykį su vaiku Pokalbis apie tėvystę, jos iššūkius bei tėčio kuriamą santykį su vaiku

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuntąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas, šokėjas ir tėtis Deividas Meškauskas bei psichologė, šeimų mediatorė, profesorė Jolanta Sondaitė kalbasi apie tėvystę, jos iššūkius bei tėčio kuriamą santykį su vaiku.

Koks tėčio vaidmuo šeimoje? Kaip skiriasi tėvystė skirtingais vyro amžiaus tarpsniais? Kaip tėčio vaidmenį keičia skyrybos? Kokią įtaką vaikui turi tėčio nebuvimas šeimoje ir kaip geriausiai tėčiui kurti santykį su vaiku? Aptarti visi pagrindiniai klausimai iš tėčio ir vyro pozicijos.

Plačiau skaitykite:

Kokią įtaką tėčio vaidmeniui šeimoje turi skyrybos?

Paklausus, kaip skyrybos pakeitė Deivido Meškausko santykį su sūnumi, jis neabejotinai patvirtino, kad bendravimas su vaiku sumažėjo, tačiau jis vis tiek išliko. Anot Deivido, tėvas vaikui vis dėlto yra pavyzdys ir autoritetas, tad pats stengiasi rodyti gerą pavyzdį, nes vaikas jį seka, kopijuoja ir lygiuojasi į tėvą: „Tėvo autoritetas, požiūris, veikla, pasitikėjimas ir taip toliau... <...>. Aš matau, kaip seka mane, tad stengiuosi išlaikyti tą ryšį, ir tai man yra labai svarbu.“

Tėčio santykis su savo vaiku, kaip jo paties santykis su savo tėčiu. Kodėl tėvai mokosi iš savo tėvų? 

Deividas Meškauskas, Simonas Urbonas, Jolanta SondaitėDeividas Meškauskas, Simonas Urbonas, Jolanta Sondaitė

Plačiau skaitykite:

Ką daryti, jei vaikas neturi galimybės šeimoje turėti tėčio?

Anot psichologės Jolantos Sondaitės, vaikui tėvą atstoti gali ir giminaitis, senelis, dėdė ir net patėvis, tačiau svarbu, kad santykis būtų nuoširdus, ne formalus, svarbu, kad tėvą pakeičiantis kitas šeimos narys tikrai įsitrauktų į tėvo vaidmenį, ir tai realaus tėčio nebuvimą gali kompensuoti.

„Bet jeigu visiškai tėviškos figūros nėra, ir nėra to tokio modelio, ir ilgą laiką jo nėra, tai pasekmės <...> įvairios, tokie vaikai dažniau įsitraukia į žalojantį ar <...> nusikalstamą elgesį“, – sako psichologė.

Kas būna su vaikais, kurie užauga be tėčio? Ar vaikas be tėčio užauga sutraumuotas?

Visą tinklalaidę apie Deivido Meškausko patirtį būnant tėčiu 20-ies ir jo santykius su vaikais žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:55 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:35 – požiūris į tėvystę ir tėčio vaidmuo šeimoje

05:40 – tėvystė jauname ir vyresniame amžiuje

08:37 – skyrybos šeimoje ir jų įtaka tėčio ir vaiko santykiui

16:08 – tėčio nebuvimo šeimoje įtaka vaikui, žalingas tėčio vaidmuo

18:30 – žalingas tėčio vaidmuo šeimoje, vaiko baimė

20:43 – santykis tėčio ir dukters, tėčio ir sūnaus

27:10 – tėčio auklėjimas ir bendravimas su vaiku

30:16 – patėvio vaidmuo šeimoje, santykio kūrimas

37:08 – kas geriausiai kuria ryšį tarp tėvo ir vaikų

38:50 – vaiko gyrimas ir pervertinimas, vaiko dėmesio prašymas

43:25 –tėtis, užaugęs „pagal seną kirpimą“, gali pasikeisti ir mokytis

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.