„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki“ Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki“

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ kviečia pokalbio apie įvaikinimą. Nors „Telia Lietuva“ vadovė, trijų vaikų mama Giedrė Kaminskaitė-Salters, su vyru ryžosi įvaikinti nuostabų berniuką, vardu Danielius, sunkumų, sako, buvo nemažai, tačiau šios patirties nekeistų į nieką.

Dėkingumo iš vaiko Giedrė su vyru nelaukia, nes „jo niekada nebuvo ir nebus“, o matyti vaiko progresą šiandien šeimai – didžiausia dovana.

Taigi „Tėvai paprastai“ svečiuose – „Telia Lietuva“ vadovė, trijų vaikų mama Giedrė Kaminskaitė-Salters, ir vaiko teisių gynėja Eglė Vainoraitė-Rauktienė.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Giedrės globojimo ir įvaikinimo patirtis

Giedrė Kaminskaitė-Salters sako, kad ji jau būdama šešerių žinojo, kad ateity įvaikins: sprendimą lėmė poliklinikoje pamatytas personalo elgesys su mergaite iš vaikų globos namų.

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės pajusti nepavyko. Nuostabu tai, kad jos vyro patirtis buvo visiškai priešinga: jo reakcija į Danielių, įsūnį, buvo tokia pati, kaip ir į biologinius vaikus, kai jie gimė.

Ivaikinimas ir globa_Giedre Kaminskaite SaltersSimonas Urbonas, Giedrė Kaminskaitė-Salters, Eglė Vainoraitė-Rauktienė

„Dėkingumo nebuvo ir nebus“

Giedrė sako, kad lūkestis, jog vaikas, „pamatęs savo namus, brolį ir seserį bei į kokią šeimą pateko“, vis tiek pajus dėkingumą, greitai išgaravo. Giedrė atvira: „To tikrai nėra ir nebus.“ Ji atvira: dėkingumo žodžių „ačiū, tėveli, ačiū, mamyte, už man suteiktą šansą“ nesulauksite, kaip ir iš savo biologinių vaikų, „kokius nerealius tėvus jie turi“.

Giedrė iki šiol prisimena paruošiamuosius kursus, kuriuose aiškiai buvo pasakyta, kad nebus jokių dėkingumų, o priešingai – sulauksite agresijos, isterijos, nes vaikas yra nesaugioje aplinkoje, jis išimtas „iš sistemos“.

Plačiau skaitykite:

Lūžis biologiniams vaikams

Vienintelis dalykas, ko neįvertino šeima, – per kokį lūžį teks pereiti biologiniams vaikams, sako Giedrė. Sudėtingiausia, atskleidžia moteris, buvo sūnui Herkui, kuris per vieną naktį iš „šeimos mažylio“ tapo viduriniuoju, o tas atėjęs mažylis nebuvo kūdikis: atėjo „priešas“, kuris nori lygiai to paties, pavyzdžiui, tų pačių mašinėlių. „Jau po pirmos dienos Herkus mane pasivedė į šalį ir sako: Kada jūs šitą išvešit atgal?“

Apie Giedrės šeimos sprendimą įvaikinti berniuką ir iki šiol lydimus iššūkius:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:10 – mintis įvaikinti vaiką

05:15 – pirmas susitikimas su Danieliumi

08:16 – globojimo patirtis

15:52 – globėjų kursai ir prašymas

23:24 – vyresnių vaikų nenori

28:18 – lūžis biologiniams vaikams

30:55 – vaikų ryšys su įvaikinti berniuku

32:25 – procedūros norint įvaikinti

39:33 – reikalavimai įtėviams

44:27 – sunkumai ir baimės įvaikinus

46:55 – vaiko atsisakymas

50:06 – Danieliaus „prigijimas“

52:02 – vaikas žino savo praeitį

56:01 – keliautojų šeima

57:26 – atsakingos pareigos ir meilė sau

Susiję straipsniai

Globėja Eglė Vaitkevičienė: „Ne kraujo ryšys, o santykis mus daro artimus“

„Labai panikavau, kai pastojau antrą kartą, kad niekaip negalėsiu mylėti šio vaiko, nes pirmą myliu taip, kad neįmanoma daugiau.“

Eglė Vaitkevičienė apie įvaikinimą ir globą: „Mintis įsivaikinti kilo dar vaikystėje“

Kai susipažinom su vyru, sakiau jam, kad mano svajonė yra paimti mažą mergaitę iš vaikų namų ir ją užauginti.

„Tėvai paprastai“ su 18 vaikų mama Egle Vaitkevičiene apie įvaikinimą ir globą

„Sąmoningai planuoti buvo tik du vaikai. O visi kiti tiesiog atėjo, gyvenimo aplinkybių dėka. Taip tiesiog nutiko, o mes atvėrėme savo širdis.“