„Tėvai paprastai“ apie vaikų mitybą ir saldumynus: kaip tai susiję su šeimos sveikata?

Dietologė Vaida Kurpienė kalba apie vaikų mitybą Dainininkė Julija Jegorova apie vaikų mitybą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato jau penktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kartu su dietiste Vaida Kurpiene ir dainininke Julija Jegorova šnekėjosi apie vaikų mitybą, saldumynus bei kaip tai susiję su vaikų ir šeimos sveikata.

Julija Jegorova: „Vaikas tiesiog nustūmė tortą“

Dainininkė ir dvejų metukų mergytės mama Julija Jegorova sako, kad yra labai laiminga, jog jos vaikas, net ir pasiūlius, atsisako gabalėlio torto. „Jis jai yra tiesiog per saldus" – džiaugiasi jauna mama. Pašnekovė teigia besistengianti, kad jos šeimos mityba būtų „švari", stengiasi vengti pridėtinio cukraus bei įvairių padažų, kurie daro blogą įtaką sveikatai.

„Man smagu, kad neseniai vyko gimtadienis ir aš leidau savo vaikui suvalgyti tortą – nupirkau sveikesnį variantą, varškės pagrindo, tačiau ji paragavo ir nevalgė. Ji tiesiog nustūmė tortą. Man tai paglostė širdį – turbūt padariau kažką gerai.“ – savo mintimis dalijasi dainininkė. Anot jos, dukrytė kol kas yra laiminga gavusi košės, saldintos bananu ar vaisiais.

Kaip įskiepyti vaikui sveiką mitybą? Ar saldumynai tikrai yra taip baisu? Ar įmanoma atpratinti savo atžalas nuo nesveikų maisto produktų, kai šeimoje yra daugiau nei du vaikai?

Plačiau skaitykite:

Vaida Kurpienė: „Draudimai problemų nesprendžia“

Tinklalaidėje dalyvavusi dietistė ir knygų autorė Vaida Kurpienė sako, kad nuo vaikų neįmanoma paslėpti saldumynų.

Pasak jos, draudimai problemų neišspres. „Tyrimai rodo, kad pirmą vaiką galima apaugoti nuo saldumynų valgymo ilgiau, tačiau antras vaikas paragauja jų daug anksčiau, o trečias – dar anksčiau. Didelę įtaką mažyliui daro aplinka. Jeigu šalia keturi vaikai valgo, negali penktam neduoti" – teigia specialistė.

Pasak pašnekovės, kalbant apie saldumynus, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip juos valgyti. Kitaip tariant, saldumynas yra tam tikras procesas, todėl verta vaikus mokyti pasimėgauti kiekvienu kąsneliu. Kai išmokysime mėgautis, vaikai nebevalgys visų iš eilės saldumynų, išmoks atsirinkti.

Apie viską – išsamiai. Kokį maistą geriausia siūlyti vaikams, ką vaikai valgo darželiuose ir kaip Julijai Jegorovai pavyko atsikratyti papildomų kilogramų, žiūrėkite šioje tinklalaidėje.

Visą tinklalaidę apie vaikų mitybą, saldumynus bei kaip tai susiję su vaikų ir šeimos sveikata, žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome:

00:15 - temos, pašnekovių pristatymas

01:45 – Julija Jegorova apie saldumynus vaikui

04:35 – Vaida Kurpienė apie mitybą darželiuose

06:35 – kaip aplinka veikia mitybą

10:00 – viena diena savaitėje su saldumynais – už ar prieš

16:20 – sveikesni mitybos variantai

 21:00 – Julijos Jegorovos pusryčiai ir mitybos įpročiai

23:00 – seneliai ir saldumynai

30:00 – vaikų mitybą reikia keisti nuo savęs

36:00 – mityba paauglystėje

40:00 – priešpiečių dėžutės turinys

44:00 – Julijos Jegorovos lieknėjimo paslaptis

52:00 – be ko Julija Jegorova neįsivaizduoja savo ryto

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.