„Tėvai paprastai“ su 18 vaikų mama Egle Vaitkevičiene apie įvaikinimą ir globą

Jautrioje diskusijoje – visi klausimai apie įvaikinimą ir globą Jautrioje diskusijoje – visi klausimai apie įvaikinimą ir globą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato jau septintąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas, 18 vaikų mama Eglė Vaitkevičienė ir psichologė, įvaikinimo ir globos specialistė Rugilė Ladauskienė susitiko pasikalbėti apie įvaikinimą ir globą.

Jautrioje ir labai aktualioje diskusijoje atsakyta į visus pagrindinius su įvaikinimu ir globa susijusius klausimus per 18 vaikų mamos kasdienybės prizmę.

Plačiau skaitykite:

18 vaikų mama apie tai, kaip ją pasirinko 

Į klausimą, kaip pasirinko globoti vaikus, Eglė nedvejodama atsako, kad, jos manymu, ne mes renkamės misijas, o misijos pasirenka mus. „Turbūt nėra tokio dalyko, kad pavartai katalogą ir pasirenki, ką veiksi gyvenime. Tai tiesiog atsitiktinumas“, – teigia trijų biologinių ir penkiolikos globojamų vaikų mama.

„Sąmoningai planuoti buvo tik du vaikai. O visi kiti tiesiog atėjo dėl gyvenimo aplinkybių. Taip tiesiog nutiko, o mes atvėrėme savo širdis ir duris“, – savo patirtimi dalijasi pašnekovė.

Kaip Eglė tapo tokios gausios šeimos mama? Kaip priėmė tokį svarbų sprendimą ir kokias dramas kasdien išgyvena? Eglės kasdienybė, pagalvotume, beprotiška, tačiau įsiklausykime į jos žodžius: ji perduoda ypač svarbią žinutę.

Tevai paprastai su Egle Vaitkeviciene ir Rugile Ladauskiene

Plačiau skaitykite:

Rugilė Ladauskienė: „Anksčiau šeimos trokšdavo įvaikinti tik vaikus iki trejų“

Vaikų įvaikinimo ir globos specialistė Rugilė Ladauskienė sako negalinti teigti, kad lietuviai yra tie, kurie geranoriškai atveria duris ir širdis visiems vaikams, bet lyginant dabartį su situacija prieš ketverius–penkerius metus jaučiasi akivaizdus skirtumas.

Anot pašnekovės, anksčiau įvaikinti šeimos trokšdavo vaikus iki trejų metų, kūdikėlius. Dabar iki šešerių metų jau yra labai geidžiami vaikai. „Mes pradėjome tapti atviresni, pradėjome suprasti daugiau dalykų, priimti, būti tolerantiškesni, bei suprasti, kad tėvų negalia nebūtinai veikia vaiko gyvenimą“, – džiaugiasi specialistė.

Kaip pasikeitė mūsų visuomenė, galvodama apie globą ir įvaikinimą? Ką pirmiausia turi padaryti šeima, norėdama globoti ar įvaikinti? Su kokiomis problemomis galimai susidursite ir kaip jas reikėtų spręsti? Apie viską – iš specialistės, kuri su situacija susipažinusi iš labai arti.

Visą tinklalaidę apie Eglės patirtį, būnant 18 vaikų mama, žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Kalbėjome apie:

00:30 – pašnekovių ir temos pristatymas

02:00 – Eglės misijos istorija

03:40 – kaip pasikeitė visuomenės požiūris į vaikų įvaikinimą ir globą

09:30 – vaikų prisirišimas prie globėjų

13:30 – ryšio kūrimas tarp vaiko ir suaugusiojo

17:00 – krizinės situacijos, sužinojus savo istoriją

22:30 – ar biologinių tėvų genai visada paveikia vaikus

25:00 – globojamų vaikų elgesio koregavimo programos

28:00 – ar įmanoma mylėti visus vaikus vienodai, kai šeimoje yra daug vaikų

32:20 – pirmi žingsniai norit globoti ar įvaikinti vaikus

37:30 – vaiko įvaikinimo ar globos procesas

42:00 – baimės, su kuriomis susiduria šeimos, norinčios įvaikinti vaiką

44:00 – finansinė parama globotojams

Susiję straipsniai

Eglė Vaitkevičienė apie įvaikinimą ir globą: „Mintis įsivaikinti kilo dar vaikystėje“

Kai susipažinom su vyru, sakiau jam, kad mano svajonė yra paimti mažą mergaitę iš vaikų namų ir ją užauginti.

Išmokos įvaikintiems ar globojamiems vaikams 2024 metais

Įsivaikinus vaiką nemaža dalis išmokų sutampa su išmokomis, gaunamomis vaikui gimus.

Vyresnio vaiko globa: kodėl verta?

Vaikų globos namuose gyvenantys vyresni vaikai dažnai vertinami kaip agresyvūs, triukšmingi, nebendradarbiaujantys, nepareigingi.