„Tėvai paprastai“ su Simona Lipne: lyčių skirtumai, lytinis vaikų švietimas ir stereotipai (5)

Anot Simonos Lipnės, vaikai, tyrinėdami save, kartais verčia tėvus jaustis nepatogiai Anot Simonos Lipnės, vaikai, tyrinėdami save, kartais verčia tėvus jaustis nepatogiai

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato jau šeštąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

 Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kartu su šeimų konsultante Renata Cikanaitė bei verslininkais Simona ir Mindaugu Lipniais šnekėjosi apie lytinį vaikų auklėjimą, lyčių skirtumus ir stereotipus. 

Mindaugas Lipnius: „Jei mano sūnus norėtų lankyti baletą, aš jam nedrausčiau“

Verslininkas ir trynukų tėtis Mindaugas Lipnius džiaugiasi, kad sūnus lanko futbolą ir kad jam patinka ši sporto šaka. Bet, anot pašnekovo, jei berniukas turėtų kitokių pomėgių, jis priimtų tai ir leistų sūnui pažinti naujus horizontus. „Jei jis norėtų lankyti, pavyzdžiui, baletą, tai jam nedrausčiau. Jei matau, kad veikla jį tikrai domina, palaikyčiau“, – teigia Mindaugas.

Anot šeimų konsultantės Renatos Cikanaitės, tėvus dažnai aplanko baimės, jei jų vaikas renkasi jo lyčiai nebūdingas veiklas. Bet tos baimės dažnai būna nepagrįstos. „Berniukas gali užsimanyti lankyti baletą, ir tai nereiškia, kad jis pradės kitaip elgtis ar rengtis. Tai reiškia tik vieną: jis susidomėjo baleto šokiu. Gal vaikas pažins naują būrelį, ir jam nepatiks. O gal įsitrauks ir taps garsiausiu šalyje baleto šokėju – niekada negali žinoti. Tėvai dažnai prigalvoja įvairių istorijų, baimindamiesi dalykų, kurių gali niekada nenutikti“, – teigia specialistė.

Plačiau skaitykite:

Simona Lipnė: „Nežinau, kaip elgtis tokioje situacijoje“

Anot influencerės Simonos Lipnės, vaikai, tyrinėdami save, kartais verčia tėvus jaustis nepatogiai. Pavyzdžiui, visiems yra žinomas ir gana paplitęs vaikų įprotis rodyti vienas kitam savo lytinius organus ar net juos liesti. „Nežinau, kaip elgtis tokioje situacijoje“, – savo išgyvenimais dalijasi tinklaraištininkė.

Ar normalu, kai mažas vaikas pradeda liesti save? Kur yra sveikos savo kūno pažinimo ribos? Ir kaip tokioje situacijoje elgtis suaugusiesiems? Ar leisti vaikui jaustis ir elgtis laisvai, o gal kuo greičiau užkirsti tam kelią?

Plačiau skaitykite:

Šeimų konsultantė Renata Cikanaitė: „Labai svarbu nepulti gėdyti vaiko“

Anot šeimų konsultantės Renatos Cikanaitės, situacijoje, kai vaikas liečia save, labai svarbu nepradėti gėdyti vaiko. Turėtume leisti jam suprasti, kad tyrinėti savo kūną yra normalu, bet daryti tą reikia tada, kai esi vienas. Jei drausminsime vaiką ir drausime jam save pažinti, yra rizika, kad užaugęs jis turės nesveiką santykį su savo kūnu.

„Vaikai tai daro labai natūraliai. Tai yra tarsi susipažinimas su savimi ir gali itin suaštrėti ketvirtais gyvenimo metais. Kartais vaikas gali save liesti ir jam tai yra malonu. Bet tai yra vien fizinis malonumas, neturintis jokio seksualinio konteksto. Natūralu, kad tėvai tokioje situacijoje gali pasimesti“, – teigia specialistė.

Apie viską – išsamiai. Kaip vaikų lytiškumo klausimus šeimoje sprendžia Simona ir Mindaugas? Kas juos neramina ir kaip pavyksta tvarkytis su vaikais, kai jie smalsūs ir ne visada jų elgesys „patogus“?

Visą tinklalaidę apie Simonos ir Mindaugo Lipnių vaikų auklėjimą, lyčių skirtumus, lytinį vaikų švietimą ir streotipus žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome:

00:15 – temos, pašnekovų pristatymas

01:15 – trynukų auginimas

03:00 – vaikų skirtumai

08:12 – dažniausios tėvų klaidos auginant vaikus

14:00 – vaikas tyrinėja savo kūną: kaip reaguoti?

19:00 – vaikai kartais užgožia vienas kitą

20:30 – vaikai, ugdomi vien moterų. Gerai ar blogai?

26:55 – etapai, kai vaikai nori būti su mama arba tėčiu

30:40 – geriausia dovana vaikui

38:00 – individualus laikas su vaikais. Kodėl tai svarbu?

40:30 – teisingas laiko skyrimas vaikams

Susiję straipsniai

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai apie šeimą, verslus ir trečią vaiką

Ineta nesutinka, kad ji pernelyg lepina ir pataikauja vaikams. Moteris sako, kad, taip, būna, nusileidžia dėl tų papildomų „dar 10 minučių“.

Mama užsisėdėjo namuose: ar tai gali išaugti į depresiją? Patarimai, ką daryti

Neretai mažus vaikus auginančios mamos pasijunta tarsi užrakintos namuose, nes netenka iki šeimai pagausėjant turėtos laisvės, spontaniškumo.

„O Jėzau, ir ką tu dabar darysi?“ − žmonių reakcijos, sužinojus apie dvynukus

„O Jėzau. Užuojauta. O vargše. Ką tu dabar darysi? O Jėzau... nenorėčiau..“, – štai taip, anot Elenos, žmonės reagavo išgirdę, kad ji augins dvynukus.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  As tai neturiu komentaru ka jus kvieciate pokalbiams. Pirma ta Sokoladas sielai kur paslaptys dalina,kad be triusiku yra ir pan. Dabar sita eskortine Lipne. Nera normaliu ir geru tevu kuriuos galima pasikviesti pasidalinti patirtimi?

 2. 1kruopytė
  1kruopytė prieš 1 m.

  Manau, kad neteisingai pasirinkta pašnekovė tokiai temai... 😕

 3. Helen prieš 1 m.

  Labai netinkama pašnekovė. Tėvų darželis, o mintimis ir pamokymais dalinasi GALIMAI buvusi prostitutė.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Keista, kad nepasidalino mokykais, kaip traiskyti meduzas 🙈

 5. Lolita3000
  Lolita3000 prieš 1 m.

  pritariu. Kai pamaciau, kad pakviesta Sokoladas sielai nebeskaiciau daugiau straipsniu cia publikuojamu, pasilikau tik del forumo. Viskas atrodo nebepatikima. Informacija pavirsutiniska kaip ir kvieciamos pasnekoves...nuvyle