„Tėvai paprastai“ su „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: visos brandžios motinystės pusės

Verslininkė, tinklaraščio „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė kalba apie brandžią motinystę „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė kalba apie brandžią motinystę

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato ketvirtąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šį kartą tinklalaidės vedėjas, tinklaraštininkas ir trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kartu su psichologe Renata Cikanaite ir verslininke, tinklaraščio „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionyte kalba be galo aktualia mūsų laikais tema – apie brandžią motinystę.

Rūta Banionytė: „šioje srityje yra vis dar labai daug tamsos ir žmonių vertinimų“

„Man šiai dienai yra 44 metai, o mano dukrytei du. Iš pradžių buvo labai sunku. Buvo komentarų tiek iš aplinkos, tiek iš gydytojų, tiek socialinėje erdvėje“ – savo patirtimi dalijasi Rūta Banionytė. „Atrodo, mes stengiamės būti tokie šiuolaikiški, bet šioje srityje yra vis dar labai daug tamsos ir žmonių vertinimų. Jie dažnai nesusilaiko ir išsako savo mintis, tada mama paskęsta baimėse: „kaip čia iš tikrųjų bus? Ar aš tikrai priėmiau gerą sprendimą?“ – kalba moteris.

Ar iš tikrųjų vėlyva motinystė yra taip basu, kaip žmonės šneka? Kokie jos privalumai ir trūkumai? Ar brandūs, vyresni tėvai – reiškia, kad prastesni? O gal atvirkščiai – jie gali suteikti vaikui daug daugiau, nei jauni, gyvenimo nepatyrę sutuoktiniai?

Plačiau skaitykite:

Psichologė Renata Cikanaitė: įsitikinimai, kuriuos mes turime Lietuvoje, yra labai ribojantys

Anot psichologės Renatos Cikanaitės, mūsų visuomenės stereotipai apie brandžią motinystę yra labai kultūrinis reiškinys. „Tie įsitikinimai, kuriuos mes turime Lietuvoje, yra labai istoriškai ir kultūriškai ribojantys. Kitur statistiškai yra daugiau vyresnių tėvų. Toje pačioje vakarų Europoje yra daug daugiau vyresnių mamų“ – sako specialistė.

Renata Cikanaitė teigia, kad taip yra veikiausiai dėl to, jog svetur iš pradžių yra daugiau koncentruojamasi galbūt ne į šeimos kūrimą, o į savęs atradimą, paiešką. Merginos, užuot skubėjusios kuo greičiau susikurti šeimą, pirmiausia kelia sau klausimus: „kas aš esu? Kas man svarbu?“. Moteris, kuri yra brandesnė, kuri turi savo tvirtą ašį, kažkaip realizuoja save, turi tvirtą suvokimą, kas ji yra, tik tada ji galvoja, kad „va dabar galbūt jau eisiu kurti šeimos, nes jau turiu daugiau vidinės ramybės, daugiau žinojimo, mažiau nepastovumo viduje. Ir tarsi daugiau galiu duoti šeimai, nes ir pati daugiau turiu“ – teigia specialistė.

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Visą tinklalaidę apie brandžią motinystę, jos privalumus ir iššūkius, žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome:

00:00 – Temos, pašnekovių pristatymas

03:00 – Psichologės Renatos Cikanaitės komentaras apie brandžią tėvystę

08:00 – Rūtos istorija

13:00 – susilaukus antro vaiko, be galo svarbu nepamiršti pirmojo, kalbėtis ir paaiškinti dalykus

18:00 – vėlyvosios tėvystės trūkumai

24:00 – svarbu integruoti vyrą į šeimos reiklaus nuo pat pirmų dienų

29:00 – svarbiausia, nusiteikti pozityviai. Kūnas linkęs paklusti protui

33:00 – auginant vaiką, moteriai reikia bendrystės

37:00 – moteris atsakinga už savo kūną ir savo savijautą

43:00 – santykiuose svarbu dalintis, ne tik reikalauti

Susiję straipsniai

„Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: „Tas kūnas po visko tikrai yra kitoks“

Anot Rūtos, kiekviena moteris turėtų vertinti save, mokėti pasirūpinti savo kūnu ir siela. Kaip jaučiasi mama, priklauso ir atmosfera šeimoje.

42-ejų mama tapusi „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: „Buvo komentarų“

„Man šiai dienai yra 44 metai, o mano dukrytei – dveji. Iš pradžių buvo labai sunku. Buvo komentarų tiek iš aplinkos, tiek iš gydytojų.“

Mamų frazių TOP50: ar jūs jas irgi sakote?

Surinkome bene visų mamų vartojamų frazių topą - tikriausiai teko jas girdėti iš savo mamų ar močiučių, o ir pačioms vieną kitą kartą išsprūsta...