„Tėvai paprastai“: susirgus pogimdyvinė depresija, svarbiausia – nedelsti

Gerda Žemaitė tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ kalba apie pogimdyvinę depresiją Gerda Žemaitė tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ kalba apie pogimdyvinę depresiją

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Tėvai paprastai“.

Antrajame epizode tinklalaidės vedėjas, tinklaraštininkas ir trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kartu su psichologe Kristina Široniene ir laidų vedėja Gerda Žemaite kalba labai sunkia ir sudėtinga tema – apie pogimdyvinę depresiją.

Plačiau skaitykite:

Laidų vedėja Gerda Žemaitė: „Man atrodė, kad mano gyvenimas baigėsi“

„Tais laikais, kai pagimdžiau pirmą kūdikį, niekas net nežinojo apie tokį terminą kaip pogimdyvinė depresija. Kai tave ima slėgti liūdesys, tu, atrodo, ir džiaugiesi, kad gimė vaikas. Viskas lyg ir gerai, ir pas tave šeimoje viskas gerai. Turi mylimą vyrą, kuris irgi to vaikelio labai laukė, bet tu nesuvoki, kas vyksta su tavimi. Nes jautiesi ir laiminga, ir nelaiminga tuo pat metu“, – savo patirtimi dalijasi Gerda Žemaitė.

Pastebėjus pogimdyvinės depresijos požymius, labai svarbu laiku kreiptis į specialistą. Taip pat be galo svarbus yra artimųjų palaikymas. Moterys, kurioms yra parodomas rūpestis ir meilė, yra labiau linkusios atsiverti ir įveikti ligą.

PLačiau skaitykite:

Psichologė Kristina Šironienė: „Depresija gali pasireikšti kiekvienai moteriai“

„Pogimdyvinės depresijos rizika yra kiekvienai moteriai. Nė viena negalime būti tikra, kad susilaukus kūdikėlio viskas bus labai gražu. Yra mokslinių tyrimų, kurie teigia, kad labai jaunoms mamoms ji pasireiškia dažniau, palyginti su vyresnėms moterimis. Bet tikrai nebūtinai“, – pasakoja psichologė Kristina Šironienė.

Anot K. Šironienės, priežastys gali būti įvairios. Tai tam tikra kombinacija įvairių dalykų, kurie nutinka gyvenime. Kai kas kalba apie hormoninius pokyčius, kai kas – apie stresą nėštumo metu.

Plačiau skaitykite:

Kaip atpažinti pogimdyvinę depresiją? Į ką kreiptis pagalbos? Kaip tokiu atveju elgtis vyrui bei artimiesiems ir kokiais būdais palaikyti šia liga sergantį žmogų? Jau dabar visi atsakymai – tinklalaidėje „Tėvai paprastai“.

Visą tinklalaidę su Simonu Urbonu žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

-----------------------------------

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

-----------------------------------

Kiekviena istorija – svarbi!

Norite pasidalyti savo istorija, patarimais? Papasakoti ir įkvėpti vilties? Mielai laukiame jūsų žinučių komentaruose toliau arba istorijų spustelėjus rožinę juostelę apačioje. Kiekviena istorija – svarbi. Kiekviena patirtis – unikali. Ir kartais ji gali ne tik padėti, bet ir išgelbėti. Dalykimės išgyvenimais!

Apie ką kalbėjome tinklalaidėje:

00:00 – prisistatymas

01:10 – temos pristatymas

01:25 – kas pas mus atvyko?

02:10 – Gerdos Žemaitės asmeninė pogimdyvinės depresijos patirtis

09:15 – antras Gedos Žemaitės nėštumas

10:47 – ar žmogaus amžius turi įtakos tikimybei susirgti depresija?

11:25 – depresija – tai daugybės gyvenime įvykusių dalykų kombinacija

12:00 – istorijos iš psichologės Kristinos Šironienės praktikos

14:18 – ar vyras pastebi, kad su moterimi kažkas ne taip? Ką tokiu atveju jam daryti?

15:31 – kaip atskirti pogimdyvinę depresiją nuo liūdesio?

18:20 – Gerdos Žemaitės pogimdyvinis liūdesys

21:20 – kas nustato pogimdyvinės depresijos diagnozę?

21:40 – pogimdyvinės depresijos simptomai

23:10 – perdėtas dėmesys vaikui ir perdėtas rūpinimasis jo sveikata

24:10 – kiek gali trukti pogimdyvinė depresija? Kada atsiranda jos požymiai?

27:23 – ką daryti moterims, kurios jaučia, kad serga depresija, bet nelabai gali pasipasakoti artimiesiems?

30:10 – Simono Urbono pogimdyvinė patirtis

32:40 – dauguma vyrų ir moterų patiria pogimdyvinius sunkumus

34:15 – Simonas Urbonas ragina moteris kreiptis pagalbos

Susiję straipsniai

Saviapgaulė ir neigimas sergant depresija po gimdymo: tai – pavojinga!

Nors apie depresiją po gimdymo kalbama vis daugiau, nemaža dalis moterų linkusi ją neigti, o dėl to kenčia ir mama, ir tėtis, ir ką tik gimęs kūdikis.

Gerda Žemaitė pasidalijo gimdymo patirtimi: „Nemaniau, kad man taip nutiks“

Laidų vedėja Gerda Žemaitė atskleidė, kad su pogimdyvine depresija jai teko susidurti dar jaunystėje. „Mane ji asmeniškai palietė gana anksti.“

Po gimdymo nebesusitvarkau su savimi: kaip atpažinti ženklus ir sau padėti?

Kūdikio atėjimas į šį pasaulį – viena džiugiausių gyvenimo patirčių, tačiau tai taip pat gali būti vienas iš daugiausia įtampos keliančių įvykių.