Tėvo diena su Laurynu Suodaičiu: ką reiškia būti tėčiu?

„Kuo daugiau praleisti laiko su vaiku, ir nesvarbu, ką darai. Mūsų kartos greityje laikas yra didžiausias deficitas.“ „Mūsų kartos greityje laikas su vaiku – didžiausias deficitas“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 37-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą vedėjas – tėtis Simonas – dvigubai laimingesnis, nes kalendoriuje jau greitai pamatysime birželio 4-ąją. Ši diena – pirmasis birželio sekmadienis – Tėčio diena. Tą dieną, tikisi Simonas, vaikai labiau mylės visus tėvus.

Tad šį kartą, artėjant ypatingai progai, kalbamės apie Tėčio dieną, tėčius, vaikus, tėčio ryšį su vaikais, tėčio santykius ir tėvystę iš esmės, nes studijoje vieši tėtis Laurynas Suodaitis ir šeimų konsultantė, „Tėvai ryšyje“ projekto autorė ir sumanytoja Renata Cikanaitė.

Tai – įdomu:

Lauryno vaikystė su tėčiu: kokia ji buvo?

Koks buvo Lauryno santykis su tėčiu? Kaip tėčiui pavyko kurti ir išlaikyti su sūnumi: dėl žinių, motyvacijos ar gyvenimiškos patirties?

Lauryno akys dega, kai prisimena savo vaikystę ir kaip tėtis kūrė ryšį su vaikais per „visko darymą kartu“. Vyras sako, kad matant, kaip viskas vyksta buityje, norėjosi mėgdžioti tėtį, nes buvo matyti, kaip jis dirba, remontuoja... Laurynas prisimena ir vaikystės baikas, kai dingdavo raktai, netyčia atsisukdavo varžtai, viskas būdavo išardyta, kol tėtis grįždavo iš darbo.

„Tėtis dirbo žemės ūkyje, tai mus vietoj darželio kartais veždavosi į darbą, tai ten kombainai, traktoriai... ta diena būdavo pati geriausia.“ Laurynas sako, kad tėtis daug mokėdavo, viską pats darydavo, todėl ir jam šiandien nėra problemų nei laidus susijungti, nei kitus dalykus padaryti, nes „tu tiesiog išmanai“.

Tevai paprastai Laurynas SuodaitisSimonas Urbonas, Renata Cikanaitė, Laurynas Suodaitis

Medžioklė padėjo sukurti tvirtą ryšį su tėčiu

Laurynas prisimena: „Kai tu nueidavai į darželį, kitą dieną, ir pasakydavai vaikam „chebra, aš vakar vakare su savo tėčiu buvau medžiot ir grįžau tik antrą nakties, ir mes ten dar kažką sumedžiojom, aš su vyrais leidau laiką“, čia būdavo vow.“

Vyras su broliu turėdavo grafiką, kas antrą kartą kiekvienas keliaudavo su tėčiu medžioti, taigi atsirado stiprus ryšys su gamta, su mišku. Viską, būdamas vaikas, tokiais momentais semiesi į save ir leidi daug laiko su tėčiu arba su mama. „Tokią pačią logiką šiandien aš turiu ir su savo vaiku. Kuo daugiau praleisti laiko, ir nesvarbu, ką tu darai: valgyti, dirbi, važiuoji kažkur, ar muzikos mašinoj klausaisi ir vaikui skonį lavini. Mūsų kartos greityje tas laikas yra didžiausias deficitas.“

Tai – įdomu:

Tėvai – mūsų superherojai

Ar Laurynui tėvai – vis dar superherojai? Jei jei, kada jie nustojo tokiais būti? „Labai iš tėvų daug išmoksti, ką daryti gyvenime, bet ir daug ko – ko nedaryti.“ Laurynas sako nežinantis, kada vaikai nustoja tėvus garbinti, bet prisimena, kad jį ir brolį tėvai augino būti savarankiškais: „Gali pasidaryti valgyti, gali marškinius išsilyginti, nori mokytis vairuoti – mokykis ant motorolerio, nukritai – kitą kartą nenukrisi.“ Tėvai, sako Laurynas, labai greitai atidavė supergalias, kurias turi suaugusieji, savo vaikams, ir mums tai labai padėjo gyvenime.

Apie Lauryno vaikystę, ryšį su tėčiu ir savo paties sūnumi kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:27 – pašnekovų ir temos pristatymas

03:48 – apie Tėvo dienos šventę

05:20 – viktorina apie Tėvo dieną

11:46 – Lauryno vaikystė ir santykis su tėvu 

17:55 – tėčio vaidmuo vaiko gyvenime

19:38 – Lauryno prisiminimai iš vaikystės 

22:05 – dabartinė situacija: vaiko matymas numatytu laiku

27:02 – tėvai (-is) – superherojai (-us)

32:59 – skyrybos: kaip paaiškinti vaikui

42:50 – kuo noriu būti užaugęs 

01:07 – linkėjimai tėvams Tėvo dienos proga

Susiję straipsniai

Mamų frazių TOP50: ar jūs jas irgi sakote?

Surinkome bene visų mamų vartojamų frazių topą - tikriausiai teko jas girdėti iš savo mamų ar močiučių, o ir pačioms vieną kitą kartą išsprūsta...

Apie tėvystę su Deividu Meškausku: kaip būti geru tėčiu šeimoje?

Anot Deivido, tėvystė – tai meilė, džiaugsmas, tiesą sakant, daug džiaugsmo ir juoko, kol auga vaikai, daug gražių akimirkų ir didžiulė atsakomybė.

„Žemaitukas“ Linas su žmona Rūta apie tėvystę ir iššūkius šeimoje

Rūta sako, kad nėštumas buvo netikėtas, ji jautėsi nepasirengusi, kupina baimių ir nežinios. Žinia aplankė jai viešint pas seserį Airijoje.