„Tėvų darželio“ laidoje – apie staigius vaikų sveikatos sutrikimus

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Net neabejojame, kad kiekviena šeima, augindama vaikus, susiduria su jų sveikatos problemomis: nušalimai, nudegimai, užspringimai, alerginės reakcijos... ir daugybė kitų sveikatos sutrikimų, kai nežinai nei kaip reaguoti, nei kaip elgtis. „Tėvų darželio“ laidoje šįkart – išsamus sveikatos ABC rūpestingiems tėvams: ką daryti ir kaip neprarasti šalto proto, susidūrus su itin staigia sveikatos problema.

Svarbu – reaguoti žaibiškai

 Ką daryti, kai vaiką staiga ištinka alergijos riešutams išprovokuotas anafilaksinis šokas? Kaip nustatyti, kas išprovokavo alerginę reakciją? Kaip atpažinti, kur paprasčiausia alergija, o kur – anafilaksija? Kokie anafilaksijos simptomai? Ir ką tėvai turi turėti namų vaistinėlėje tokiu atveju? Visas svarbiausias sveikatos situacijas komentuos vaikų ligų gydytoja, mokslų daktarė Sigita Burokienė.

 Atviros žaizdos, kraujavimas, standartinės, buitinės traumos. Kokie simptomai išduoda stiprų sveikatos paūmėjimą? Kada gelbsti savigyda ir namų vaistinėlė, o kada būtina profesionali medikų pagalba? Vaiko užspringimas. Situacijos ir sprendimo būdai. Ir ką daryti vaikui nusideginus? Kokius sprendimus lemiamu momentu priėmė mamos, Renata ir Simona? Pirmoji pagalba ir specialistės, doc. dr. S. Burokienės, rekomendacijos ištikus epilepsijos priepuoliui.

Savigyda – tik išskirtiniais atvejais

Nudegusi mergaitė atvežta į priimamąjį aptepta medumi, į atvirą žaizdą pripilta džiovintų smulkintų žolelių – tik keletas ydingų savigydos atvejų, kuriuos paminės tėtis, rezidentas Benediktas Jonuška, susidūręs kasdienėje darbo praktikoje. Anot B. Jonuškos, žmonės gali išvengti traumų, tačiau tokie sprendimai nepadeda tuo metu, kai būtina reaguoti žaibiškai.

Apie namų vaistinėlės turinį ir ką joje privalo turėti kiekviena mažų vaikų turinti šeima? Apie situacijas – rimtas ir ramias, apie kasdienes traumas ir reakcijas, o svarbiausia – ramų ir šaltą protą, kuris padeda priimti adekvačiausius sprendimus pačiose sudėtingiausiose situacijose, – jau šį šeštadienį, 10.30 val., per TV3.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.