„Tėvų darželio“ laidoje – apie globą ir įvaikinimą: vaiko kelias į namus (3)

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Pasaulyje iš tiesų daug vaikų, kuriems trūksta šilumos ir... namų. Psichologines priežastis, kodėl taip nutinka, išgvildenti sudėtinga, o štai atjautos ir supratimo užtenka mums visiems. Ar kada pagalvojote apie galimybę globoti ar įsivaikinti? Kas ta šeima, pasirinkusi į savo namus ir širdis priimti vos trijų mėn. kūdikį? Ir kokį kelią turi nueiti šeima, priėmusi teigiamą sprendimą? Apie viską – galimybes, priežastis bei dvejones – kalbamės su ekspertais, kartu džiaugdamiesi Agnės ir Žilvino šeima.

Aš – unikalaus vaiko mama

Apie apgalvotą ir seniai gvildentą sprendimą būti palikto kūdikio tėvais, laisvę kalbėti atvirai, patirtį dalyvaujant įvaikinimo procese ir laimę, kurią sukūrė mažas unikalus žmogus. „Ta diena niekada neužsimirš“, – sako Agnė, mažosios Unės mama.

Globoti ar įsivaikinti?

Šioje „Tėvų darželio“ laidoje bus sugriauti su įvaikinimu ir globa susiję mitai, sužinosime, kuo skiriasi globa ir įvaikinimas bei išgirsime apie vilties teikiančią statistiką. Kas verčia žmones laukti ir kodėl įvaikinimo procesas kartais užtrunka?

Įvaikintas vaikas – probleminis?

„Vaikai yra vaikai, kaip ir žmonės yra žmonės“, – sakys Rugilė Ladauskienė, globos ekspertė. Nėra tobulų vaikų, kaip ir žmonių. Ir nėra svetimų vaikų. Yra tik vaikai, kurie džiaugiasi, išdykauja, kurie kartais elgiasi netinkamai. Kaip visi vaikai – ir tie, iš mamų įsčių atėję. Apie darbą su vaikais, būtinybę identifikuoti jų jausmus, psichologines problemas, abejingą visuomenės požiūrį ir „aš esu nereikalingas“ situaciją pasakos psichologė Jūratė Bortkevičienė.

Būkime tie, kurie ne žygdarbius daro, o suteikia gyvenimą, meilę, namus. Tiesiog suteikime vaikams šansą gyventi kitokį gyvenimą. Tikruose namuose, su tikrais tėvais. Nes „tie vaikai“ irgi yra mūsų visų vaikai.

Susitikime „Tėvų darželio“ laidoje, susipažinkime ir atsakykime į daugybę anksčiau dvejonių kėlusių klausimų.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Naujausi komentarai

 1. Nyana
  Nyana prieš 2 m.

  Puiki laida, be galo patiko. 🙂

 2. Meidda prieš 2 m.

  o kur įrašas šios laidos?

 3. User has not uploaded an avatar
  Egleee2 prieš 2 m.

  Labas rytas, rašau, kad nepamesčiau temos. 🌺