„Tėvų darželio“ laidoje - apie sveiką mitybą ir valgymo sutrikimus

Berniukas žiūri į nesveiką maistą Photographee.eu | Shutterstock.com

Naujausioje „Tėvų darželio“ laidoje kalbėjome apie sveiką vaikų mitybą ir valgymo sutrikimus: anoreksiją, bulimiją, persivalgymą. Vaikų valgymo sutrikimų psichiatras Gintautas Narmontas pasakojo, kad nuo XX a. pradžios valgymo sutrikimų, deja, po truputį daugėja.

Kaip ugdyti vaikų sveikos mitybos įpročius?

Laidos vedėjai Dovilė ir Žygis Stakėnai drauge su mitybos specialiste Vaida Kurpiene lankėsi fitneso trenerės, mamos Ramintos ir jos sūnaus Deivydo namuose.

Deivydas prisipažino anksčiau mėgdavęs nesveiką maistą, tačiau palaikomas mamos nusprendė jo atsisakyti, per vasarą atsikratė 10 kilogramų ir džiaugiasi lankydamas kikbokso treniruotes.

Laidos eterio dieną, šeštadienį Deivydas šventė 12-ąjį gimtadienį, tad dar kartą nuoširdžiai sveikiname ir linkime niekada nepasiduoti!

Mitybos specialistė Vaida Kurpienė papasakojo, kaip reikėtų su vaikais kalbėti apie sveiką mitybą, kad jie suprastų jos svarbą ir būtų motyvuoti laikytis taisyklių:

Daugiau apie sveiką vaikų mitybą skaitykite:

Kaip sužinoti, ar vaiko svoris yra normalus?

Neretai tėvams yra sunku įvertinti, ar vaiko svoris normalus, t.y. ar jis atitinka vidurkį.

Jeigu norite įvertinti vaiko svorį, siūlome pasinaudoti Kūdikių ir vaikų ūgio ir svorio diagramomis.

Šie grafikai yra parengti pagal Medicinos mokslų daktarės J. Tutkuvienės metodinių rekomendacijų leidinį „Vaikų augimo ir brendimo vertinimas“ (Vilnius, 1995 m.), kurį Lietuvos vaikų augimo vertinimui rekomenduoja naudoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Kas yra valgymo sutrikimai ir kaip juos pastebėti?

Kalbant apie sveiką vaikų mitybą labai svarbu atkreipti dėmesį į valgymo sutrikimus, kurių mūsų visuomenėje ne tik daugėja, bet ir jaunėja jais sergančiųjų amžius.

Laidoje kalbėjusi projekto „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė pasakojo, kad su persivalgymo sutrikimu ji susidūrė jau vaikystėje, kuomet paguodos ieškodavo maiste:

Vaikų valgymo sutrikimų psichiatras Gintautas Narmontas žiūrovus supažindino ir su kitais valgymo sutrikimais bei jų priežastimis.

Daugiau apie valgymo sutrikimus skaitykite čia:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.