„Tėvų darželio“ laidoje - apie tėvų skyrybas ir naujus santykius

Vaikų psichologė Gintarė Pupinytė ir šeimos psichologas Ričardas Pabiržis „Tėvų darželio“ laidoje dalinosi įžvalgomis bei patarimais besiskiriantiems, išsiskyrusiems ir naujus santykius pradedantiems tėvams.
Laidoje savo patirtimi pasidalino dviejų dukrų mama Ugnė, išgyvenusi skyrybas, o po jų išėjusi iš darbo, patyrusi bankrotą, tačiau galiausiai atsitiesusi, pradėjusi naują veiklą - moteris įkūrė jaukią laisvalaikio ir kūrybos studiją „Today“, kurioje ir buvo filmuota didelė laidos dalis:
Kaip vaikai išgyvena tėvų skyrybas?
Mama Ugnė pasakojo, kad byrantys tėvų santykiai, o vėliau ir skyrybos, savaime suprantama, itin stipriai paveikė vaikus. Abi moters dukros jautė didelį nerimą, o mažoji net patyrė nervinius tikus, pašlijo mokslo rezultatai.
Psichologės Gintarės Pupinytės teigimu, dėl skyrybų patiriamas stresas vaikams dažnai pasireiškia įvairiais negalavimais, pavyzdžiui, pilvo, galvos skausmu, virškinimo sutrikimais ir tai neturėtų stebinti, nes skyrybos vaikui yra didžiulė netektis:
Daugiau apie vaikų jausmus skyrybų metu skaitykite išsamiame straipsnyje (jame rasite ir papildančias nuorodas į straipsnius, kuriuose aprašomi skirtingų amžiaus grupių vaikų jausmai):
Kaip tėvams palaikyti draugiškus santykius po skyrybų?
Šeimos psichologas Ričardas Pabiržis besiskiriantiems žmonėms pataria, visų pirma, padėkoti kitam žmogui už kartu praleistus metus:
Besiskiriantiems arba išsiskyrusiems tėvams specialistai siūlo laikytis kelių pagrindinių taisyklių, padėsiančių palaikyti draugiškus (ar bent žmogiškus bei pagarbius) tarpusavio santykius:
- Nustatykite aiškias, abiems priimtinas vaiko auklėjimo taisykles ir metodus;
- Konfliktus išspręskite negirdint, nedalyvaujant vaikui;
- Neapkalbinėkite buvusio partnerio vaikui girdint;
- Nepaverskite vaiko savo komunikacijos įrankiu. t.y. kalbėkitės tiesiogiai su buvusiuoju, o ne perdavinėkite žinutes per vaiką;
- Nevenkite drauge kreiptis į psichologą, kuris padės išspręsti iškilusias problemas;
- Būtinai pasirūpinkite, kad vaikas gautų reikiamą psichologinę pagalbą.
Nauji romantiniai santykiai po skyrybų: kaip pranešti vaikams?
Pradėjus skirtis ir iškart po skyrybų gyvenimas, atrodytų, sustoja, tačiau praėjus kuriam laikui ir skausmui nuslopus, natūralu, norisi kurti naujus santykius.
Laidos herojė Ugnė pasakojo, kad vaikus su nauju draugu supažindino natūraliai ir po truputį, tačiau tik tuomet, kai mergaitės buvo tam pasiruošusios.
Šeimos psichologas Ričardas Pabiržis pritaria, kad reikėtų įsitikinti santykių rimtumu ir pasakoja, kad didelę baimę jaučia ne tik išsiskyrusi mama ar tėtis ir vaikai, bet ir naujasis romantinis partneris: