„Tėvų darželio“ laidoje – apie tėvystės ir vaiko priežiūros atostogas (video)
Kaip jaučiasi moteris, sulaukusi vyro žodžių: „Mama, gal keičiamės vaidmenimis?“ Tėčiai keičia mamas ir augina vaikus? Kaip jie jaučiasi augindami mažylius ir dainuodami lopšines? Apie šių dienų tendencijas ir tėčio ryžtą eiti tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų su žinomais tėčiais, apie finansinę naudą ir šiandienę situaciją bei galimus pokyčius ateinančiais metais – su specialistais, kurie išsamiai komentuos mums labiausiai rūpimus klausimus.
Tėčiai ryžtasi eiti vaiko priežiūros atostogų
„Norėjosi, kad žmonai būtų atviras visas pasaulis“, – sako Simonas Urbonas, tėtis, paklaustas, kodėl ryžosi eiti tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų, – jaučiausi atidirbęs savo, norėjosi namie pabūti.“ Anot Simono, viskas įvyko organiškai, o šiandien visos jo veiklos sukasi aplink tėvystę. Tėtis Mindaugas šių atostogų ryžosi eiti pamatęs, kaip sunku žmonai vienai namuose su dviem mergaitėmis: „Iš begalinės meilės žmonai, šeimai nusprendžiau, kad reikia prisidėti, išleisti žmoną į darbo rinką.“ Su trečiu vaiku namuose jis apsisprendė likti pats. Apsispręsti padėjo ir suvokimas, kad praleidžiami gražiausi vaikų gyvenimo momentai, pirmieji kartai.
Tėvystės atostogos Lietuvoje
Išsamiai apie tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų skirtumus, trukmę, išmokas – su Sauliumi Jarmaliu, „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėju, apie ateities perspektyvas ir šiandienę situaciją Lietuvoje – Mintaute Jurkute, projekto „Daugiau balanso“ vadove. Tai kiek gi tėvų šiandien eina tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų? Kaip galimai keisis vaiko priežiūros atostogų tvarka kitais metais? Ir ką turi žinoti tėvai?
Auginti kūdikį – bendras šeimos darbas
Anot gydytojo psichoterapeuto Eugenijaus Laurinaičio, tėčio apsisprendimas likti auginti vaiko turi ypač didelę įtaką visai šeimai bei vyro ir moters santykiams. Moteris supranta, kiek drąsos reikia vyrui apsispręsti, o vyras, savo ruožtu, gali parodyti, kad gali būti ir kitaip. Auginti kūdikį – bendras šeimos darbas, kuris kasdien trunka gerokai ilgiau nei 8 valandas, ir dar lydimas „naktinių pamainų“.
Vyrai negali gimdyti, bet gali prisidėti ir palaikyti. Anot E. Laurinaičio, su niekuo nepalyginamas tas suvokimo jausmas ir galimybė pažinti vaiką nuo pirmųjų dienų. Svarbiausia – nepamiršti vertinti tiek mamos, tiek tėčio apsisprendimo ir bendro abiejų indėlio į visos šeimos gerovę.
Daugiau apie tėvystės ir vaiko priežiūros atostogas bei išmokas:
Susitikime „Tėvų darželio“ laidoje, kurioje sužinosite viską apie tėvystės ir vaiko priežiūros atostogas, jų emocines ir finansines naudas, kasdienius iššūkius, drąsą ir apsisprendimus.