„Tėvų darželio“ laidoje: ar tikrai neįmanoma patekti į gydymo įstaigas? (3)

Ar tikrai neįmanoma patekti į gydymo įstaigas? Ar tikrai reikia laukti 3 mėnesius arba net pusę metų, kad patektum pas savo gydytoją? Ar tikrai gydymo įstaigoje įmanoma užsikrėsti koronavirusu? Karantino metu daugybę žmonių lydi įvairios baimės. Dėl šių baimių daugėja uždelstų ligų, pražiūrimos paūmėjusios ligos, blogėja psichologinė žmonių sveikata. Kiek pagrįstos mūsų baimės ir mitai? Apie viską – naujausioje „Tėvų darželio“ laidoje.
Patekimo pas gydytojus tvarka
Mama Laima Tamulytė-Stončė pastebėjo didelį „valdiškų“ poliklinikų užimtumą, o didžiausia bėda, anot jos, juntamos rekomendacijos nesilankyti poliklinikose ir ligoninėse. Neseniai pagimdžiusiai mamai aktuali ir skiepų problema. Kaip elgtis, kad gautum juos laiku? Galbūt išeitis – privačios klinikos? O jei vaikui temperatūra pakyla iki 40 oC? Ką daryti tokiu atveju? Mama Erika taip pat dalysis asmenine patirtimi.
O ką sako specialistai? Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Asmens sveikatos departamento patarėjos Birutės Kavaliauskienės, tvarka nesikeičia jau daugybę mėnesių. Pirmosios pandemijos bangos metu buvo apriboti kontaktiniai kreipimaisi, bet visiškai nutrauktas paslaugų teikimas niekada nebuvo. Apie situaciją laidoje – konkrečiai ir išsamiai.
Itin kokybiškai teikiamos ir nuotolinės gydymo paslaugos. Nuotoliniu būdu taip pat galima išspręsti daugelį problemų. Dabartiniu metu jų teikiama dar daugiau. Nuotolinės paslaugos daugeliu atvejų gali pakeisti kontaktines paslaugas. Kada pakanka nuotolinės konsultacijos? Sužinokite svarbiausią informaciją apie nuotolinių paslaugų tvarką.
Ligoninėse nesaugu?
Šį mitą visiškai paneigia ir vaikų gydytojas pediatras Vytautas Usonis, ir SAM specialistė B. Kavaliauskienė. Anot gydytojo pediatro V. Usonio, pirmosios bangos metu ieškota organizacinių sprendimų, kaip valdyti srautus. Buvo svarbu užtikrinti tinkamą infekcijos kontrolę. Dabar sveikatos priežiūros įstaigos prisitaikiusios prie situacijos. Užtikrinamos visos saugumo priemonės. Gydytojui antrina ir SAM specialistė B. Kavaliauskienė: „Nueiti į didesnę parduotuvę mažiau saugu negu į polikliniką.“ Nuomonei pritaria ir mama Erika.
Nori pas specialistą – stoji į eilę?
Ar tikrai reikia laukti neribotai, norint gauti gydymo paslaugas? Anot specialistų, šiandien daroma viskas, kad vaikams būtų suteikta visa būtinoji pagalba. Tačiau tėvai dėl įvairiausių priežasčių dėl vaikų ligų kreipiasi vėliau. Net karantino metu rimtos problemos sprendžiamos akimirksniu ir jokių eilių nėra. Ar tikrai? Kaip reguliuojamos profilaktinės apžiūros ir skiepijama karantino sąlygomis?
Naujausioje laidoje – visa svarbiausia informacija tėvams.
😊