„Tėvų darželio“ laidoje jaukiai švenčiame Velykas! (video)

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Laukėme laukėme, ir sulaukėme: Velykos atkeliavo. Ramiai ir paprastai išgyvenkime šventę, pasitikdami ją žydinčiomis gėlėmis, jaukiomis stalo dekoracijomis ir puikia nuotaika. Sakoma, kaip nusiteiksi, taip ir sutiksi. Tad sutikime šviesiai ir viltingai.

Kaip dekoruosime Velykų stalą?

Dengti stalą staltiese, ar – ne? Nuo ko pradėti, kad stalas atrodytų ne tik šventiškai, bet ir stilingai? Nestandartiniai spalvų deriniai ir įdomesnis velykinis formatas. Koks jis? Norite išbaigto, jaukaus rezultato? Derinkite spalvas ir detales. Pavasario šventė neįsivaizduojama ir be gėlių. Kaip jas komponuoti ir išlaikyti subtilią šventinę nuotaiką? Pasikliaukime dekoratorės Elenos Survilienės patarimais ir sukurkime tobulą šventinę atmosferą namuose.

Velykos – naujo gyvenimo pažado diena

O kokias Velykas mena praeitis, kokios buvo tuometės tradicijos ir papročiai, kiek jų išliko, o kurių jau nebėra? Apie buvusias ir dabartines Velykas. Kodėl Velykos laikytinos didžiausia ne pavasario, bet visų metų švente? Anot etnologės Gražinos Kadžytės, anksčiau žmonės švęsdavo ilgai: 7 savaites ruošdavosi ir tiek pat minėdavo – iki pat Sekminių. Apie velykinius žaidimus, išlikusius iki šiol, ir nuotaiką, kurią kuria ne tik tradicijos, bet ir šeima.

Vaikai – linksmai ir skaniai

Kaip Velykas švenčia Arijus ir Ieva? Ir kas tas Velykų triušis, lankantis namus per kiekvienas Velykas? Sužinokite apie daugiatautes tradicijas ir velykinį žaidimą, kurį taip mėgsta žaisti Arijus ir Ieva, – „Kiaušinių medžioklę“. Žaidimas, kuris įtraukia vaikus. Žaisdami slėpynių renkame kiaušinius – tikra šventė mažiesiems! O prie stalo kvies Luknė ir Faustas, kurie pasiūlys gardumyną visiems smaližiams, galintį tapti šaunia velykinio stalo puošmena. Beje, su staigmena viduje!

Susitikime naujausioje „Tėvų darželio“ laidoje ir pasisemkime idėjų, sužinokime daug įdomybių, puoškime, dekoruokime ir žaiskime. Visi laukėme ir pagaliau sulaukėme Velykų... Tegu jos būna ramios, bet nuostabios visiems...

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.