„Tėvų darželio“ TV laidoje keliaujame su vaikais: Kur? Kaip? Kada? (5)

Vaikai prie baseino geria sultis NadyaEugene | Shutterstock.com

Ketvirtojoje „Tėvų darželio“ TV laidoje su iš atostogų grįžusiais vedėjais Dovile ir Žygiu jau planuojame kitas atostogas! Laidoje susitikome su kelionių ekspertais ir ieškojome atsakymų į šiuos klausimus: kaip susiplanuoti kelionę su vaikais? Kur geriausia keliauti? Kaip pasiruošti kelionei? O ką galima pamatyti Lietuvoje?

Kelionės nėštumo laikotarpiu

Dauguma ginekologų sutaria, kad keliones geriausia planuoti antrojo nėštumo trimestro metu (nuo 14 iki 26 savaitės). Tai laikotarpis, kai būsimoji mama jau apsipratusi su savo būsena, varginantys pirmieji nėštumo simptomai jau praeityje, o su dideliu pilvuku susijęs diskomfortas dar tik laukia.

Planuojant keliones nėštumo laikotarpiu didelių apribojimų nėra, tačiau rekomenduojama atsižvelgti į šalies į kurią ketinate vykti klimatą, sveikatos priežiūros lygį, paplitusias ligas, laiko juostų skirtumą ir pan.

Jeigu norite vykti į tolimesnius, egzotiškus kraštus, būtinai pasidomėkite rekomenduojamaisiais ir privalomais skiepais - pavyzdžiui, vykstant į kai kurias Centrinės Afrikos arba Centrinės Pietų Amerikos valstybes reikalaujama būti pasiskiepijus nuo geltojo drugio. Nėštumo metu skiepytis nuo šios ligos negalima, todėl jūsų gali neįleisti į šalį.

Žinoma, tikslaus kelionės laiko, trukmės ir krypties pasirinkimas labai priklauso nuo kiekvienos nėščiosios būklės, ją prižiūrinčio gydytojo rekomendacijų, savijautos ir asmeninių norų.

Daugiau apie keliones ir atostogas besilaukiant skaitykite:

Kelionės su kūdikiu

Jeigu planuojate pirmąją mažylio kelionę, visų pirma, įvertinkite jo amžių. Dauguma gydytojų pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių - naujagimis dar labai trapus, jam reikia sustiprėti, jaučiant nuolatinį tėvų rūpestį ramioje aplinkoje. Be to, dauguma avialinijų atsisako skraidinti mažesnius, nei 2-4 savaičių naujagimius ir gali paprašyti gydytojo pažymos.

Vėliau keliavimas net ir su daug rūpesčio reikalaujančiu kūdikiu gali tapti smagia pramoga, jeigu tam tinkamai pasiruošite.

Daugiau apie keliones su mažyliais skaitykite:

Kaip suplanuoti kelionę su vaikais?

Kelionės su vaikais planavimas nedaug skiriasi nuo kelionės be jų planavimo, tačiau kiekvieną planavimo aspektą svarbu įvertinti ir per „vaiko prizmę“.

Planuodami kelionę atsižvelkite į šiuos aspektus:

Savarankiška kelionė ar kelionių agentūros siūlomas kelionės paketas? Visų pirma, turėtumėte nutarti, kas rūpinsis visais jūsų kelionės reikalais: patys ar agentūra? Abu kelionių variantai turi savų pliusų ir savų minusų. Savarankiškai planuodami kelionę būsite nuo nieko nepriklausomi, galėsite lanksčiau pasirinkti kelionės laiką, keliavimo būdą, viešbučius ir kt. Tai puikus sprendimas, jeigu siekiate pamatyti kuo daugiau ir vienos kelionės metu susipažinti su jus dominančiomis, nebūtinai perdėm turistinėmis šalies vietomis ar su keliomis šalimis. Žinoma, kelionės planavimui reikės skirti nemažai laiko, o jeigu neturite daug patirties, sutaupyti vargu ar pavyks. Kelionių agentūrų siūlomi kelionių paketai labai praverčia nenorintiems sukti galvos, mėgstantiems tingias atostogas dideliuose viešbučiuose ar siekiantiems pamatyti tik labiau turintines vietas, o renkantis paskutinės minutės pasiūlymus arba kelionę užsisakant gerokai iš anksto, galima sutaupyti.

Kelionės tikslas. Planuodami kelionę, visų pirma, apsvarstykite, ko iš jos tikitės. Norite, kad visa šeima pailsėtų ir pasimėgautų geru oru? O gal siekiate pamatyti kuo daugiau? Arba norite išmokyti vaikus slidinėti kalnuose? Aiškiai apsibrėžti tikslai yra puiki kelionės planavimo startinė linija.

Kelionės biudžetas. Į kelionės biudžetą būtinai įtraukite ne tik keliavimo, angyvendinimo ir maitinimo išlaidas, bet ir kelionės draudimus, vizų kainą, prieš kelionę reikalingų skiepų (jeigu tokių yra) kainą, bent apytikriai susiskaičiuokite, kiek pinigų reikėtų skirti lankytinų objektų bilietams ir kelionėms iki jų.

Kelionės trukmė. Vieningos nuomonė nėra, tačiau šeimos su mažais vaikais yra linkusios rinktis apytikriai dvi savaites trunkančias keliones - mažyliai per šį laiką spėja pailsėti nuo keliavimo iki pasirinktos vietos, prisitaiko prie aplinkos ir ja pasimėgauja. Jeigu vaikai vyresni (ypač jeigu auginate su tėvais mažiau laiko norinčius praleisti paauglius) neblogas pasirinkimas dažnesnės, bet trumpos kelionės į Europos miestus.

Kelionės kryptis. Rinkdamiesi kelionės kryptį apsvarstykite aukščiau išvardintus aspektus. Pavyzdžiui, jeigu kelionei galite skirti tik 5 dienas, neverta rinktis tolimos Pietryčių Azijos ar Pietų Amerikos, nes pusę kelionės laiko praleisite lėktuve, o nė nespėjus atsigauti ir priprasti prie laiko skirtumų, reikės grįžti.

Kelionės tinkamumas vaikams. Vertindami kiekvieną detalę, visuomet galvokite apie vaikus. Pavyzdžiui, rinkdamiesi viešbutį, pasidomėkite, ar jis skirtas šeimoms, ar jame siūloma vaikų priežiūra ir jiems skirtos pramogos, o gal tai jaunimo vakarėlių vieta, kuri visai netiks jūsų šeimai. Planuodami lankyti turistinius objektus, dėmesį skirkite ne tik architektūrai ar meno muziejams, kurie mažyliams dar gali būti visiškai neįdomus, bet apsilankykite interaktyviame mokslo centre, zoologijos sode ar vandens pramogų parke.

Kaip sutaupyti planuojant kelionę?

Sutaupyti kelionės metu jums padės atsakingas planavimas. Kelionę rekomenduojama pradėti planuoti ir skrydžių bilietus, viešbučio kambarius ar visą kelionės paketą pirkti prieš apytikriai pusmetį. Ieškodami pigiausio varianto kelias dienas iš eilės tikrinkite skrydžių bilietus, viešbučio kambarių kainas keliose skirtingose programėlėse ir oficialiuose avialinijų ar viešbučių puslapiuose - tikėtina, kad „iššoks“ sutaupyti padėsianti akcija.

Jeigu kelionės metu planuojate lankytis įvairiuose turistiniuose objektuose, muziejuose, vandens parkuose ir pan., jų bilietais bei transporto bilietais iki jų taip pat pasidomėkite iš anksto - perkant internetu dažniausiai ne tik pavyks sutaupyti, bet ir nereikės laukti eilėje prie bilietų kasų.

Plnuodami kelionę būtinai pasidomėkite kitų keliautiojų patirtimi - jie dažnai pasidalina vertingais ir sutaupyti padėsiančiais patarimais. Pavyzdžiui, pasiūlo puikių, bet nebrangių vietų pavalgyti ar įspėja vengti sukčiaujančių ir iš turistų išvilioti pinigų siekiančių vietinių.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Naujausi komentarai

 1. andzeja
  andzeja prieš 4 m.

  Į šitą tema: mes pastoviai keliaujame nuo tada kada kūdikiui suėjo 5 savaites, dabar jau ir su antru taip mūsų trimetis jau pamatęs PAR, USA ne vieną kartà, skraidinomies pažiūrėti Kiluėjos ugnikalnio išsiveržimą ir t t ;) tikrai nėra daug tokių krypčių kur būtų neimanomos kelionės Daugiau info @travel4kid_blog instoj

 2. User has not uploaded an avatar
  mezgu prieš 4 m.

  Tiek žmonių kiek šiandien, po, tikriausiai, jūsų laidos, Šilėnų pažintiniam take nei buvo nei bus matyt...

 3. Ale_x
  Ale_x prieš 4 m.

  Kokias kryptis ar viešbučius rekomenduotumėt su 1-2 m. vaiku?

 4. andzeja
  andzeja prieš 4 m.

  Ale_x parašė:
  Kokias kryptis ar viešbučius rekomenduotumėt su 1-2 m. vaiku?

  Kryptys labai nuo sezono priklauso

 5. Ale_x
  Ale_x prieš 4 m.

  andzeja parašė:
  Kryptys labai nuo sezono priklauso

  Pavasariui, rudeniui...
  Vasara ir cia gerai