„Tėvų darželis“ per karantiną kviečia sportuoti namie (video)

Trenerė Agnė Mickevičiūtė - Butienė su dukra Una „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Karantinui tebesitęsiant dvyliktoji „Tėvų darželio“ laida yra skirta fiziniam aktyvumui namuose. Motyvacijos pakilti nuo sofos sėmėmės kalbėdami su jogos mokytoja Milana Jašinskyte ir sporto trenere Agne Mickevičiūte - Butiene, o kad nebeliktų jokių pasiteisinimų, paprašėme mūsų mažųjų žiūrovų pravesti mankštelę!

Kodėl reikia sportuoti karantino metu?

Fizinis aktyvumas ir sportas tikrai nusipelno patekti į kasdienę dienotvarkę - ypač karantino metu, kuomet laiką leidžiame namuose ir mažai judame. Sporto trenerė Agnė Mickevičiūtė - Butienė primena, jeigu norime gerai jaustis ir būtų žvalūs, mankštai kasdien reikėtų skirti bent dvidešimt minučių.

Fizinis aktyvumas padeda palaikyti tinkamą kūno svorį, gerina miego kokybę, sumažina streso lygį, normalizuoja kraujo spaudimą ir turi daugybę kitų pliusų, o koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu svarbu pabrėžti, kad sportas stiprina imuninę sistemą.

Laidoje Agnė su dukrele Una parodė kelis pratimus, kuriuos kiekvienas galime (ir tikrai turėtumėme) atlikti namuose kartu su savo vaikais:

Kodėl verta išbandyti meditaciją?

Laidoje apie fizinį aktyvumą kalbėjomės ir su jogos mokytoja Milana Jašinskyte. Ji antrina trenerei Agnei ir pabrėžia, kad sportas svarbus ne tik fizinei sveikatai, bet ir gerai emocinei būklei, o tai šiuo sudėtingu laikotarpiu itin aktualu.

Milana karantino metu siūlo ne tik sportuoti namuose, bet ir išbandyti meditaciją, padedančią surasti vidinę pusiausvyrą. Mokytojos teigimu tai itin svarbu tėvams, kurie, besirūpindami savo emocine būkle, tuo pačiu rūpinasi ir savo vaikų gerbūviu.

Daugiau apie meditaciją skaitykite ir Milanos bei jos dukros Danielės parodytą pratimą išbandykite šiame straipsnyje:

Kaip prisiversti sportuoti?

Sporto nauda ir būdinybė visiems puikiai suprantama, tačiau dažnai vis tiek tingisi...

Kiekvienas žmogus yra unikalus, tačiau prisiversti sportuoti gali padėti tinkamas aplinkinių pavyzdys (kol karantino metu esame užsidarę namuose, susitarkite sportuoti drauge su visa šeima), patinkančios sporto šakos ar trenerio radimas, sąmoningas supratimas ir domėjimąsis sporto nauda, priminimus vis išmetanti sporto programėlė ar net nauja sportinė apranga!

Daugiau patarimų, kaip rasti motyvacijos skaitykite:

O jeigu ūpo pasportuoti vis tiek trūksta, siūlome pasižiūrėti mūsų mažųjų žiūrovų mankšteles, kurios tikrai paskatins pajudėti:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.