TOP10 pastarųjų metų berniukų vardai ir jų reikšmės

Berniukas kūdikis su mėlynu šliaužtinuku šypsosi FamVeld | Shutterstock.com

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus ir jame kasmet randame per skirtingas pozicijas šokinėjančius, tačiau tuos pačius vardus. Kokie jie ir ką jie reiškia?

Šiame sąraše penkmečio populiariausius berniukų vardus pateikiame abėcėlės tvarka.

Penkmečio populiariausius mergaičių vardus rasite čia:

Benas

Vardo Benas kilmė: hebrajų, italų
Vardo Benas vardadienis: birželio 16 d.
Vardo Benas reikšmė: iš hebrajų בן (ben) [= sūnus]. Vardų Benjaminas ir Benediktas trumpinys. Kaip ir dauguma trumpų vienskiemenių žodžių, žodis ben ką nors reiškia daugumoje kalbų (pavyzdžiui, italų kalba ben reiškia „gerai“).

Dominykas

Vardo Dominykas kilmė: lotynų
Vardo Dominykas vardadienis: rugpjūčio 4 d.
Vardo Dominykas reikšmė: iš lotyniško žodžio dominicus [= Dievo diena, sekmadienis]. Savaitės dienos pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio dominus [= viešpats, valdovas]. Pagal tradicijas, šis vardas suteikiamas sekmadienį gimusiam vaikui.

Herkus

Vardo Herkus kilmė: germanų
Vardo Herkus vardadienis: liepos 15 d.
Vardo Herkus reikšmė: lietuviškas vardo Henrikas (Enrikas) trumpinys. Iš germaniškų elementų haim [= namai] ir ric [= valdovas]. Taigi vardas reiškia „namų valdovas, šeimininkas“.

Jokūbas

Vardo Jokūbas kilmė: hebrajų
Vardo Jokūbas vardadienis: liepos 25 d.
Vardo Jokūbas reikšmė: iš hebrajų vardo יַעֲקֹב (Jaakov). Jokūbas (vėliau vadinamas Izraeliu) buvo žydų genčių patriarchas. Pagal legendą, jis gimė iškart po brolio Ezavo, laikydamas jo kulną, o vardas Jokūbas kaip tik tai ir reiškia – „laikantis kulną“.

Jonas

Vardo Jonas kilmė: hebrajų
Vardo Jonas vardadienis: birželio 24 d.
Vardo Jonas reikšmė: iš hebrajų יוֹחָנָן (Johanan) [= Dievas (Jahvė) yra gailestingas].

Kajus

Vardo Kajus kilmė: etruskų
Vardo Kajus vardadienis: rugpjūčio 7 d.
Vardo Kajus reikšmė: iš romėniško vardo Gaius (kartais rašoma Caius (tariama Kajus)). Vardas kildinamas iš etruskų žodžio cai [= aš džiaugiuosi].

Lukas

Vardo Lukas kilmė: graikų
Vardo Lukas vardadienis: spalio 18 d.
Vardo Lukas reikšmė: iš graikiško vardo Λουκας (Loukas), kuris reiškia „iš Lukanijos, lukanietis“ (regionas Italijoje).

Markas

Vardo Markas kilmė: lotynų
Vardo Markas vardadienis: balandžio 25 d.
Vardo Markas reikšmė: iš lotynų Marcos [= pasišventęs karo dievui Marsui]. Vardą perėmė iš pradžių graikai, po to žydai ir Europoje jis paplito kaip vieno Šventojo Rašto autorių vardas (lietuviškas vardo variantas – Morkus).

Matas

Vardo Matas kilmė: hebrajų
Vardo Matas vardadienis: rugsėjo 20 d.
Vardo Matas reikšmė: vardo Motiejus (Matiejus) trumpinys. Motiejus, Matiejus – iš hebrajų מתיתיהו (Matityahu) [= Jahvės (Dievo) dovana].

Nojus

Vardo Nojus kilmė: hebrajų
Vardo Nojus vardadienis: spalio 24 d.
Vardo Nojus reikšmė: iš hebrajų vardo נוֹחַ (Noah) ar נֹחַ (Noach). Vardas kilęs iš arabiško žodžio نوح (Nūḥ) [= ramybė, poilsis]. Senajame Testamente Dievo paliepimu pastatęs laivą (Nojaus arką), Nojus išgelbėja savo šeimą ir gyvūnus nuo Pasaulinio tvano.

Daugiau informacijos apie vaikų vardus, populiariausių vardų topai ir populiariausių vardų statistika: