„Tu miegok“ – tėčio sukurta lopšinė, kuri veikia mažuosius

Tėtis dainuoja lopšinę kūdikiui Selezneva Olga | Shutterstock.com

Tomas Taskauskas lopsines Tomas Taškauskas Laimingos žmonos laimingas vyras ir laimingos dukros laimingas tėtis

Gerai, kai vaikai lengvai užmiega. Sunkiau, kai užmiega ne taip lengvai. Tada tėvai turi susigalvoti, kaip vaikams (ir sau) padėti greičiau pasiekti sapnų karalystę. Vienas iš dalykų, kuris padėjo migdyti mūsų nemingančią dukrą, buvo savos kūrybos lopšinė „Tu miegok“.

Mažų vaikų migdymas – it specialistų patarimai apie finansus

Finansų ekspertai dažnai pataria diversifikuoti savo investicijas – kitaip sakant, vienu metu investuoti į skirtingą turtą, pavyzdžiui, į įvairių tipų vertybinius popierius, akcijas, nekilnojamąjį turtą ir panašiai. Pagrindinė tokios investavimo strategijos nauda – sumažinti galimą nuostolių riziką.

Geras miegas – šeimos brangenybė

Kažką panašaus būtų galima pasakyti ir apie mažų vaikų migdymą. Geras miegas yra viena vertingiausių bet kokios šeimos brangenybių. Todėl visai ne kvaila mintis turėti įvairių priemonių, kurios padeda šią brangenybę išsaugoti ir mažina riziką jos netekti... Juk kartais geriau migdo vakaro pasaka (skaitoma arba klausoma), o kartais – lopšinė.

Tomas Taskauskas su seima

Nuostabi šeima: mama Greta, tėtis Tomas ir mažoji Toma

„Tu miegok“ – lopšinė, kuri prasidėjo nuo niūniavimo

Kalbant apie savos kūrybos lopšinę „Tu miegok“, ji prasidėjo nuo niūnavimo, nuo šviesios melodijos be žodžių, kurią tiesiog įsirašiau telefone 2021 m. birželį. Juodraštis taip ir vadinasi „Melodija_sviesa“. 2022 m. pavasarį mūsų dukra pradėjo sapnuoti blogus sapnus ir bijoti užmigti... Tada kaip tik prisiminiau anksčiau įrašytą melodiją ir pritaikiau žodžius. Rezultatas buvo geras – klausydamasi lopšinės dukra lengviau ir greičiau užminga.

Lopšinė šeimos gyvenime – aukso vertės

Ši mūsų šeimos patirtis patvirtina, kad lopšinės šeimos gyvenime yra aukso vertės. Ramios melodijos nuramina ne tik vaiką, bet ir lopšinę niūniuojančius tėvus. Jos tvirtina ryšį tarp jūsų ir jūsų vaiko, mažina streso lygį, padeda atsipalaiduoti, kuria jaukumo ir ramybės atmosferą. Žodžiu, hipnotizuoja pačia geriausia šio žodžio prasme. 

Nusprendžiau šią lopšinę įrašyti, nes ji veikia, ir gali padėti kitiems tėvams migdymo varguose ir džiaugsmuose. Lopšinės tekstas pateikiamas žemiau.

------

Lopšinė „Tu miegok“

tu miegok

sa' ramiai

šviesūs bus

ta' sapnai


ši šviesa

neužges

ir tamsa

nesitęs


ši naktis

bus rami

aš esu

su tavimi

 

Tėtis Tomas Taškauskas

------

Lopšinė „Tu miegok“

„Youtube“ kanale:

https://www.youtube.com/watch?v=QfoJ-Xa4YnQ (3 min. versija)

https://www.youtube.com/watch?v=scEnB5wWTGg (15 min. versija)

https://www.youtube.com/watch?v=qavO10rULCg (30 min. versija)

„Spotify“:

https://open.spotify.com/track/0KeIpqqbv7wgsKe4AuK4rh