Tyrimai vaikams pasitelkus virtualią realybę: jokių ašarų ir baimės

Reklaminis partnerio turinys
Kraujo ėmimo ir skiepijimo procedūros vaikams sveikatos priežiūros tinkle „Antėja“ Kraujo ėmimo ir skiepijimo procedūros vaikams sveikatos priežiūros tinkle „Antėja“

Vaikai dažnai bijo medicinos įstaigų it ugnies – skausmingos procedūros, adatos, nemalonios intervencijos į kūną... visa tai sukelia nepaliaujamą baimę, ašaras, blogas emocijas.

Kauno technologijos universiteto ir sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ duetas sugalvojo puikų būdą sušvelninti mažiesiems pacientams šias kančias – nuo šiol jų vizitas gydymo įstaigoje pavirs tikra pramoga. Kraujo ėmimo ir skiepijimo procedūrų metu jie galės patirti virtualios realybės stebuklus su VR akiniais.

Saugumo jausmas – prioritetas numeris vienas

Anot KTU mokslininkų, virtuali realybė gali padėti mažiesiems lankytojams sumažinti nerimą ir baimę medicinos procedūrų metu. Juk būdami joje vaikai jaučiasi saugiai, jų dėmesys yra nukreiptas į kitus, įtraukiančius pasaulius, į kuriuos realybėje jie negalėtų patekti. Tuose pasauliuose mažieji pacientai sutiks mielus ir draugiškus animacinius personažus, teikiančius saugumo ir pasitikėjimo jausmą. O visa tai sumažins jų įtampą ir neigiamas emocijas. 

Sprendimą lėmė poreikis padėti vaikams

Pasak „Antėjos“ pardavimo kampanijų koordinatorės, mintis sukurti virtualią realybę nekilo spontaniškai. Ją sukūrė atitinkamas poreikis. Daugelis gydytojų ir slaugytojų nuolat susidurdavo su ta pačia, nuolat besikartojančia problema: skiepijant ar imant kraują iš mažųjų pacientų, šie paniškai bijo adatų, verkia, traukia rankas. Tai paskatino medicinos atstovus ir virtualios realybės tyrinėjimų mokslininkus susiburti ir kartu ieškoti sprendimo.

Vaikai pasineria į paslaptingą vandenyno pasaulį

Sveikatos priežiūros tinklas „Antėja“ ir partneriai sukūrė virtualios realybės filmuką, nukelsiantį vaikus į paslaptingąjį vandenyno pasaulį, kurį mažieji pacientai galės stebėti beveik dvi minutes. Jie pamatys įstabius banginius, kvapą gniaužiančias orkas, susipažins su nepakartojamomis medūzomis. O slaugytojai tuo metu galės ramiai atlikti visas reikiamas procedūras.

Pirmieji bandymai – plačios vaikų šypsenos

Pirmieji vaikučiai jau išbandė šią naują patirtį kraujo ėmimo ir skiepijimo metu. Anot medicinos atstovų, pirmieji bandymai su kaupu išpildė visus lūkesčius, o plačios vaikų šypsenos tik patvirtina, kaip seniai reikėjo šio sprendimo.

Mažieji pagaliau neverkia, netraukia rankyčių, nebijo. O dalis vaikų taip panyra į kvapą gniaužiančius virtualios realybės nuotykius, kad net nepastebi, kaip jiems atliekama net ne viena medicinos procedūra. Slaugytojos juokauja, kad ši technologija gerokai palengvino procesą ne tik mažiesiems lankytojams, bet ir tėvams bei visam medicinos personalui.

Apie sveikatos priežiūros tinklą „Antėja“

„Antėja“ – 2007 metais įkurta, Baltijos šalyse pirmaujanti laboratorinės diagnostikos įmonė, kurią sudaro daugiau nei 50 paslaugų centrų visoje Lietuvoje. Įmonė atlieka daugiau nei 3 000 įvairių laboratorinių tyrimų. Tai viena pirmųjų akredituotų laboratorijų Lietuvoje, įdiegusi kokybės vadybos sistemą, pagal kurią per dieną atliekama virš 20 tūkst. tyrimų.

Patikėkite savo vaiko sveikatą „Antėjai“: kartu su inovatyviausia technika čia derinama aukščiausios kokybės priežiūra ir inovatyvūs sprendimai vaikams, kurie net nemaloniausias procedūras keičia mieliausia patirtimi. Apie procedūras be skausmo ir ašarų skaitykite paslaugų apraše Virtualios realybės akiniai vaikams.