Urbanovičiai apie stereotipus, persileidimus ir darną santykiuose

Evelina sako, kad žodyje „motinystė“ jai asmeniškai telpa labai daug Evelinai žodyje „motinystė“ telpa labai daug

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 38-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą laida – paprasta ir linksma, kartu su dviejų vaikų tėveliais Evelina ir Aurimu Urbanovičiais. Kas jie tokie? Ir kas ta ponia su šluoste iš instagramo?

Tai – įdomu:

Ką Evelinai ir Aurimui reiškia tėvystė?

Evelina sako, kad žodyje „motinystė“ jai asmeniškai telpa labai daug: viskas sukasi aplink du vaikus, kurie į šeimą atėjo labai sunkiai. Nėštumų buvo daug, vilčių – taip pat, tad dabar du seniai, kaip pati sako, laukti, išsvajoti, labai norėti vaikai prilygsta stebuklui.

Aurimas atviras: „Tėvystė man yra labai įdomus gyvenimo etapas, <...>, progresas, nes tu matai, kaip auga tavo kūrinys, ir man patinka stebėti visą tėvystės procesą.“ Tačiau tėvystė – ne tik džiaugsmas, euforija, bet ir klaidos. Kokių klaidų padarė šeima, augindama vaikus?..

Ponia su sluoste_Evelina ir Aurimas_Tevai paprastaiSimonas Urbonas, Evelina ir Aurimas Urbanovičiai

Ar vaikus Urbanovičiai augina „stereotipiškai“?

Šeima atrodo labai stereotipiška: žmona – „su šluoste“, vyras – „prie mašinų“. O kaip jie auklėja vaikus? Ar pavyksta išvengti stereotipų juos auginant? Tėtis Aurimas sako, kad vaikai savais vaidmenimis jau pasiskirstę: „Aronas, penkerių, jau dabar sako, kad nori būti „perekūpas“, Austėja dar kol kas savęs neatradusi, tačiau linksta prie šluosčių.“

Aurimas sako, kad stengiasi vaikus įtraukti į bendrą gyvenimą. Tačiau taip išėjo savaime, vaikai natūraliai perėmė tėvų vaidmenis: sūnus daugiau laiko praleidžia su tėčiu, dukra – su mama.

Tai – įdomu:

Kaip išlikti tvirta pora šeimoje?

Kaip puoselėti meilę, ką daryti, kad ji išliktų net vaikams išėjus? Abu vienbalsiai sutaria: svarbiausia – kalbėti ir pamiršti savanaudiškumą, atsižvelgti į vienas kito norus ir „vis kas kažkiek laiko įnešti kažko naujo, nes viskas taip pat 10 metų būti negali“. Išsiaiškinti, išsakyti ir nesilaikyti užsispyrus vien tik savo pozicijos.

Aurimas sako, kad dažnai poros viską laiko savy, nesikalba, tad tarp jo draugų yra net tokių, kurie nežino, dėl ko išsiskyrė, nebuvo net apie tai kalbėta: „Vsio, ate, ir viskas.“ „Reikia daugiau bendrauti ir kalbėtis“, – vienareikšmiškai patvirtina Aurimas.

Apie Urbanovičių tėvystę, vaikų laukimą, santykius ir stereotipus kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:11 – prisistatymas

01:58 – apie motinystę ir tėvystę, kelis persileidimus

06:40 – Evelina ir Aurimas apie tarpusavio santykius

13:25 – vaikų auginimo stereotipai

18:24 – šeimos žaidimas

24:40 – apie pareigas namuose, užsiėmimus su vaikais

29:03 – vaikų finansinis raštingumas

33:58 –patarimai, kaip palaikyti darną santykiuose

Susiję straipsniai

Graži istorija „Laikrodis ir šukos“

Santuokos sėkmė slypi mokėjime, visų pirma, suteikti džiaugsmo savo sutuoktiniui, o tik tuomet galvoti apie save...

Giulija ir Monika apie mamos ir dukters ryšį: žmonės mus laiko seserimis

Pakalbėkime apie tai, kaip Giulijai ir Monikai pavyksta išlaikyti tokį šiltą ir artimą ryšį, lyg geriausių draugių, sesių, bendraminčių.

Galimybė tapti tėčiu kartais prilygsta stebuklui: Žilvino Žitkaus istorija

Paklaustas, kodėl tapti tėčiu buvo taip sudėtinga, Žilvinas atsiduso: „Gyvenime turėjau tris bandymus sukurti laimingą šeimą.“