Vaida Poderytė-Bernatavičė stengiasi kurti ypatingą ryšį su vaiku

„Augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą“ „Augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą“

Ar galite patikėti? Jau 24-asis tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodas! Taigi ir vedėjas, tėtis Simonas, tiek kartų jau sveikinosi mūsų, „Tėvų darželio“, ir naujienų portalo tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje.

Šįkart kalbamės tema, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria visi tėvai. Vieni šio vaiko gyvenimo tarpsnio laukia su dideliu nekantrumu, kiti – su didele baime. Taigi... apie tėvystę ir mūsų vaikus, tampančius paaugliais.

Mintimis, patirtimi dalijasi TV3 projektų prodiuserė ir mama Vaida Poderytė-Bernatavičė bei mokslų daktarė, Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė.

Apie vaiko ir paauglio maištą:

Vaiko etapai: norisi glausti fiziškai, vėliau – globoti dvasiškai

Vaida sako, kad augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą. Pirmiausia, ką moteris taiko, palaikydama sūnų, – kalbasi. Kalbasi taip pat, kai su ja ir dar dviem seserimis nuo pat mažens, net įsčiose, kalbėjo mama. Ir ji pati su sūnumi Atu, nors vaikas žodžių veikiausiai dar nesuprato, nuolat kalbėjosi. „Mus visada su sūnumi jungė artimas bendravimas“, – sako Vaida.

„Tu geriau pasisakyk, o aš tau tada patarsiu, ką daryti, kad būtų kitą kartą kitaip, o ne tai, kad „savaitę negausi saldumynų.“ Tokia „teorija“ Vaidai geriausiai pasiteisina, nors, prisipažįsta, būna „šposų“, kai tenka pritaikyti paprastą, bet sūnui didžiausią įmanomą bausmę, pavyzdžiui, savaitė be telefono.

Vaida Poderytė-Bernatavičė „Tėvai paprastai“ akcentavo, kad vaikas turi jausti ne tik fizinį, bet ir dvasinį tėvų palaikymą:

„Aš noriu, kad jis man pasisakytų, kai pirmą kartą pabandys cigaretę“

Vaida atvira: „Noriu, kad sūnus pasisakytų, kai pabandys pirmą cigaretę ar alkoholio.“ Moteris sako nebausianti vaiko, tik supažindinsianti, kokią tai žalą daro. Svarbiausia – kad vaikas nedarytų to slaptai, bet jei nutiktų ir taip, vadinasi, taip turi būti, nes kiekvieno mūsų vaikystė buvo su savomis „paslaptimis“.

Vaida sako reikia paleisti vaiką į savarankiškumą, tad dabar, norėdama matyti, kuo jis gyvena, kurdama santykio su kitais ir draugystės momentą, mama net rengia sūnaus draugų susitikimų vakarus su nakvynėmis, filmais, „popkornais“ ir kitomis linksmybėmis. „Labai lengva, kai turi vienturtį, paversti jį „mamyčiuku“, pririšti sau ir, man atrodo, tai yra didžiausia egoizmo viršūnė“, – sako Vaida.

Apie išbandymus tėvams ir gana sudėtingą vaikui bei tėvams etapą – paauglystę – kalbame tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:36 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:52 – kada prasideda paauglystė

04:32 – Vaidos Poderytės-Bernatavičės paauglystė

11:27 – keičiasi ne tik vaiko kūnas, bet ir galva

13:32 – kaip reaguoti tėvams į vaiko paauglystę

17:12 – kaip Vaida kuria ryšį su vaiku

23:13 – vaiko pareiškimai: aš nesu vaikas

28:55 – paauglio maištas

40:36 – kas skambina į Vaikų liniją?

43:39 – vaiko emociniai sunkumai

47:17 – žaidimas „Pažink mane“

Susiję straipsniai

Sumažėjęs libido po gimdymo: ar tai problema?

Per pirmuosius 6 mėn. po gimdymo lytinis potraukis sumažėja maždaug nuo trečdalio iki pusės moterų.

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Giulija ir Monika apie mamos ir dukters ryšį: žmonės mus laiko seserimis

Pakalbėkime apie tai, kaip Giulijai ir Monikai pavyksta išlaikyti tokį šiltą ir artimą ryšį, lyg geriausių draugių, sesių, bendraminčių.