Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta jūsų balsus (o ypač mamos, nes su ja praleidžia daugiausia laiko) ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl ir tėčiai turėtų kuo daugiau kalbėtis su mažiuku. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodama, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., mama tuo metu gali prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus mamos artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Išsiblaškęs kūdikis

Visos penkios kūdikio juslės (rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė) kasdien tobulėja, tad aplinka mažylį domina vis labiau. Kūdikis guviai stengiasi pažinti jį supantį pasaulį, suvokti naują informaciją, kurią kasdien gauna. Jeigu kas nors patraukia jo dėmesį, jis susitelkia ir žiūri, klauso, bando griebti ir ragauti, reaguoja emocingai.

Dabar kūdikį sudomina daugiau dalykų: kontrastingos naujo žaisliuko spalvos, palubėje kabantis šviestuvas, medžio lapų šnarėjimas, tekančio vandens čiurlenimas ir puodų tarškėjimas virtuvės plautuvėje. Leiskite kūdikiui mėgautis ir pažinti aplinką, tačiau užtikrinkite ir pakankamai ramybės.

Pasauliu aktyviai besidomintis kūdikis gali išsiblaškyti maitinimo ar migdymo metu, o vėliau pajusti alkį ar nuovargį, susierzinti, pravirkti. Žingeidų vaikutį maitinkite, migdykite tyloje, prietemoje, pamačiusios pirmuosius perdėtos stimuliacijos, nuovargio, susierzinimo ženklus išneškite į ramų kampelį, paniūniuokite lopšinę.

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Tavo galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o tavo kūdikio – maždaug 25 procentus.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  monamint prieš 2 val.

  enrikat parašė:
  Mes irgi miegam kartu. Paguldau i jos lovyte,bet po pirmo maitinimo lieka miegot su mumis. Nematau dideles problemos del sexo,jos nebutinai turi vykti vakare/nakti …

  Būtent. O aš miegu prie jos labai gerai, nusisukus ir atsisukus, man jokio diskomforto nesukelia, lova didelė

 2. User has not uploaded an avatar
  OlgaLook prieš 1 val.

  Na mamos, nezinau kaip jums sekasi su tuo vitaminu D, bet as jau kelis kartus atlikau bandyma ir isitikinau - jis mums trugdo. Nedaviau apie 2 savaites, dukryte buvo rami, daviau 2 dienas ir vakar nuo pietu verke, irzli buvo ir t.t. Kol nepadarem ta tyrima, nebeduosiu. Nei vandeninis nei aliejinis mums netinka. Buvom pas ortopeda, viskas sako gerai su kaulais, tai sake irgi pasidaryt ta tyrima, nes ir pats paminejo kad misinukuose jo yra.

 3. User has not uploaded an avatar
  OlgaLook prieš 1 val.

  Grupioke parašė:
  Kai buvo lygiai 2 mėn. svėrėm 7,5 kg ir ūgis 61 cm

  Atsiprasau, 7,5 kg sveret dvieju menesiu? Cia nera daug? Nes mes sverem 6.200 ir pediatre pasake kad galetume svert ir maziau. Ai, nu nebent su tokiu ugiu tai viskas ok?

 4. User has not uploaded an avatar
  fica prieš 1 val.

  Mes guldėmės 4 savaites vaiką į lovą, kadangi po gimdymo buvo sunku keltis iš lovos (siūlės) tai 3 savaites miegojom kartu ir jau planavom perkeldinėti į lopšį šalia lovos, bet pradėjo atpylinėti naktimis, tai nusprendėmdar palaukti. Ir ką, po perkėlimo į lopšį, mano laikrodis, kuris matuoja miego kokybę, putė fanfaras, nes miegas pagerėjo per pus. Atrodo, kad viskas ok, išsimiegu, bet matyt negalėdavau pilnai atsipalaiduoti ir įmigti giliu miegu. O ir kai tapo vyresnis, jausdamas mano kvažą vaikas labai blaškydavosi. Tai dabar visiems ramiau

 5. User has not uploaded an avatar
  OlgaLook prieš 1 val.

  Giedre.K parašė:
  Dvi savaite mazyle musu miegojo kartu nu visiskai neissimiegodavau, db visada miega savo lovelei, betgi buna ir diena miega nesupykit, bet man kazkokia nesamon…

  Kazkaip tas nuovargis ismuse is veziu taip, kad man pvz nesinori to lytinio gyvenimo 😏

Reklama: