Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta artimųjų balsus ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl reikėtų kuo daugiau kalbėtis su mažyliu. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodami, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., galite tuo metu prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Plačiau skaitykite:

Baltasis triukšmas kūdikio miegui

Moksliškai baltasis triukšmas yra apibrėžiamas kaip atsitiktinis signalas, kurio energetinis spektras yra pastovus visiems dažniams, t.y. baltojo triukšmo intensyvumas nekinta, kintant dažniui.

Buityje baltuoju triukšmu vadiname įvairius, raminančiai veikiančius, geriau miegoti padedančius foninius garsus, primenančius garsą ššš ar pššš. Pavyzdžiui, lietaus barbenimą, jūros ošimą, lapų šnaresį, prietaisų (dulkių siurblio, plaukų džiovintuvo, gartraukio ir pan.) ūžimą, radijo stoties „nepagaunančio“ imtuvo čirškėjimą ir kt.

Pastebėta, kad baltasis triukšmas padeda lengviau užmigti, giliau miegoti, pagerina miego kokybę. Manoma, kad baltas triukšmas puikiai veikia kūdikius (ypač naujagimius), nes jis sukuria panašią garsinę atmosferą į buvusią mamos įsčiose. 

Baltojo triukšmo garsus galite leisti per specialias programėles ar tiesiog iš interneto (pavyzdžiui, Youtube ar Spotify), kai kurie vaikų migdymui skirti žaisliukai taip pat (migdukai, karuselės, natkinės lemputės ir pan.) skleidžia baltąjį triukšmą.

Plačiau skaitykite:

Kūdikio nosies valymas

Užsikimšusi naujagimio ar kūdikio nosis sukelia daug rūpesčių: juk dėl slogos efektyviai tik per nosį mokančiam kvėpuoti mažyliui sunku net žįsti.

Kūdikio nosies valymui pasitarnaus fiziologinis nosies purškalas arba lašai - jie suskystina gleives, padeda iš nosies lengviau pašalinti turinį. Į kiekvieną šnervę reikėtų įlašinti po porą lašų fiziologinio tirpalo. Palaukus kelias minutes apverskite kūdikį ant pilvo: gleivės turėtų pradėti tekėti. Jei taip nenutiktų, naudokite „kriaušytę“ ar nosies aspiratorių gleivėms siurbti.

Išvalyti kūdikio nosytę ir palengvinti kvėpavimą bei galimybę efektyviai žįsti, žinoma, būtina, tačiau svarbu tą daryti su saiku. Kūdikio nosį reikėtų valyti iki 3–4 kartų per parą. Naudojant dažniau gali kilti pavojus pažeisti, sudirginti nosies gleivinę, sukelti kraujavimą.

Plačiau skaitykite:

Tylusis refliuksas kūdikiams

Refliuksas įprastai išsivysto skrandžio turiniui sugrįžtant į stemplę. Kūdikiai, kuriems pasireiškia refliuksas, atpila mamos pieną arba mišinį, o tyliojo refliukso atveju pienas arba mišinys taip ir lieka stemplėje, išorėje jo nematyti. Tad tylųjį refliuksą sunkiau pastebėti ir diagnozuoti.

Tylųjį refliuksą galima įtarti, jei kūdikis maitinimo metu springsta, riečia nugarą, atsisako valgyti, yra irzlus, prastai miega, jam dažnai užsikemša nosis, kamuoja lėtinis kosulys, kūdikis garsiai kvėpuoja, kvėpavimas yra apsunkintas, miego metu kūdikis knarkia, kūdikio balsas yra užkimęs.

Jei įtariate, kad kūdikį gali kamuoti tylusis refliuksas, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Įprastai yra taikomos tos pačios priemonės, kaip ir „paprasto“ refliukso atveju: kūdikį maitinti dažniau ir mažesnėmis porcijomis, po maitinimo atrūginti ir kt. Retkarčiais prireikia medikamentinio gydymo - gali būti skiriama vaistų, sumažinančių skrandžio rūgštingumą. Kraštutiniu atveju gali būti taikomas chirurginis gydymas. 

Plačiau skaitykite:

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. 

Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Jūsų galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o jūsų kūdikio – maždaug 25 procentus.

2025 m. sausinukai 🌹💙🤍

  1. julyp
    julyp prieš 11 val.

    Mystery parašė:
    Į kokį keitėte?

    Hipp organic

  2. User has not uploaded an avatar
    Bomparyy prieš 6 val.

    Katty parašė:
    As vis stebuklingai tikiu ir laukiu tu 3 menesiu...gal kazkas su miegu pilvu pasikeis. Bet ziuresim kai pas savo gyd nueisim..gal vis tik pasiulys pas gastro apsila…

    Kada jums 3men? Nes mum oi kaip toli 🙈 linkiu kad greičiau pasibaigtų šitie pūtimai

  3. Katty
    Katty prieš 1 val.

    Bomparyy parašė:
    Kada jums 3men? Nes mum oi kaip toli 🙈 linkiu kad greičiau pasibaigtų šitie pūtimai

    Mums balandzio 23 3 men😁😁dar yra dienu palaukt...bet aisku stebuklu nesitikiu ir nesinori to laiko skubint🤗

  4. Indrė_dėkinga
    Indrė_dėkinga prieš 23 min.

    O čia dar liko tik mp maitinančių? Ir kad būtų mp ir be pilvo bėdų?
    Aš dar nei karto nesudaviau lašiukų, 3-4nakties būna pilvukas papūstas. Tai pamasažuoju, pakeliu kojas, keičiu sauskelnes ir prasibezdulina. Mano vienintelė bėda, kad keltis maitint.. šiąnakt vėl kas 2val. Bet nebuvo pilvo bėdų. Kai dažniau ir po mažiau, tai nepučia. Kai rečiau ir daugiau - pučia. Kai neatrauginu - pučia. Dabar rauginu visada. Šiąnakt 3k po kiekvieno maitinimo.
    Dėl dietos - mano visas gyvenimas yra dieta 😀 kad nebūtų pilvo, celiulito.. visad rėmuose, nes krenta savivertė. Tik taip aš save pilnai myliu. Tai susikaupiu ir galiu kažko atsisakyt. Užvakar avižos su bananu. Vakar grikiai su šaukštu alyvuogių al. Šian kiaušai su avokadu. Jokio sviesto, pieno, cukraus, namie desertas -datulės ir bananai.. nukrito visi 8kg priaugti per nėštumą. Nes tiesiog viską max sveikai. 95% sveikai likę 5% tai čia svečiuose kažką paragauju. Makdonaldą prieš 3metus, kebabą prieš nėštumą. Įdomu, jei būtų berniukas - ar būtų taip pat gerai kaip su mergaite.. nes sako,kad bernam su pilvais blogiau.

  5. julyp
    julyp prieš 13 min.

    Indrė_dėkinga parašė:
    O čia dar liko tik mp maitinančių? Ir kad būtų mp ir be pilvo bėdų?
    Aš dar nei karto nesudaviau lašiukų, 3-4nakties būna pilvukas papūstas. Tai pamasa…

    Aš irgi girdėjau, kad berniukams blogiau. Bet paneigsiu viską, nes dukrai buvo žiauriai blogai su pilvu 4 mėnesius naktimis. O sūnus auksinis vaikas, jei ir paskauda tai iš vakaro 30 min. O vakar išvis neverkė. Aš tai grįšiu į sportą antradienį ir tada jau nekimšiu visko, nes bus motyvacija 😃😃