Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta jūsų balsus (o ypač mamos, nes su ja praleidžia daugiausia laiko) ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl ir tėčiai turėtų kuo daugiau kalbėtis su mažiuku. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodama, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., mama tuo metu gali prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus mamos artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Išsiblaškęs kūdikis

Visos penkios kūdikio juslės (rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė) kasdien tobulėja, tad aplinka mažylį domina vis labiau. Kūdikis guviai stengiasi pažinti jį supantį pasaulį, suvokti naują informaciją, kurią kasdien gauna. Jeigu kas nors patraukia jo dėmesį, jis susitelkia ir žiūri, klauso, bando griebti ir ragauti, reaguoja emocingai.

Dabar kūdikį sudomina daugiau dalykų: kontrastingos naujo žaisliuko spalvos, palubėje kabantis šviestuvas, medžio lapų šnarėjimas, tekančio vandens čiurlenimas ir puodų tarškėjimas virtuvės plautuvėje. Leiskite kūdikiui mėgautis ir pažinti aplinką, tačiau užtikrinkite ir pakankamai ramybės.

Pasauliu aktyviai besidomintis kūdikis gali išsiblaškyti maitinimo ar migdymo metu, o vėliau pajusti alkį ar nuovargį, susierzinti, pravirkti. Žingeidų vaikutį maitinkite, migdykite tyloje, prietemoje, pamačiusios pirmuosius perdėtos stimuliacijos, nuovargio, susierzinimo ženklus išneškite į ramų kampelį, paniūniuokite lopšinę.

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Jūsų galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o jūsų kūdikio – maždaug 25 procentus.

2022 m. Lapkritinukai 🍂

 1. S4ulutis
  S4ulutis prieš 1 d.

  inetaaa parašė:
  Sveikos, mums tuoj bus trys mėnesiai bet mergaite paskutiniom dienom labai nerami nori būt tik ant rankų kai padedu pradeda verkt bet miega ne ant rankų gal kažkur…

  Sveiki, pas mus ta pati bėda pastarąsias 3 dienas! Galvoju gal pilnatis įtakoja? 🤔 Nors mūsų yra mini rankinukė, dieną tik "catnapina", bet tas dienelės ypatingai pikta vakarais ir nebemiega ilgojo pogulio nuo 15/16h kas buvo įprasta jau visą mėnesį. Kiek žinau 3mėn vėl yra augimo šuolis, bet mums 3 mėnesiai tik vasario 17 (tai dar visa savaitė su viršum) 🙈

 2. User has not uploaded an avatar
  inetaaa prieš 1 d.

  S4ulutis parašė:
  Sveiki, pas mus ta pati bėda pastarąsias 3 dienas! Galvoju gal pilnatis įtakoja? 🤔 Nors mūsų yra mini rankinukė, dieną tik "catnapina", bet tas dienelės ypatingai p…

  Man ir panasiai kokias 3 ar 4 dienas, gal rimtai pilnatis.. bet keista...

 3. S4ulutis
  S4ulutis prieš 1 d.

  inetaaa parašė:
  Man ir panasiai kokias 3 ar 4 dienas, gal rimtai pilnatis.. bet keista...

  Na va ir man keista... Nežinau kaip Jūs, bet kadangi aš tą visą laiką negėriau kavos, o per savo gimtadienį (4d) ir šiandien ją gėriau (ryte apie 8/9 latte kapsulinę) galvoju gal nuo jos 🙈 tai ryt mėginsiu vėl negerti nors prieš nėštumą buvau kavamanė. Taip laukiau kol susitvarkys pilvelis, kad vėl pradėčiau bent po kelis kartus į savaitę gerti, bet va gal čia kita bėda 🙈 nebent ankstyvas augimo šuolis arba polnatis, nes apart jų ir kavos nk nekeičiau.

 4. User has not uploaded an avatar
  inetaaa prieš 1 d.

  S4ulutis parašė:
  Na va ir man keista... Nežinau kaip Jūs, bet kadangi aš tą visą laiką negėriau kavos, o per savo gimtadienį (4d) ir šiandien ją gėriau (ryte apie 8/9 latte kapsulin…

  Na as kava tai geriu ir jos neatsisakiau... gal davar viskas susidėjo augimo šuolis pilnatis 😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Kulverstuka prieš 19 val.

  O jus visada vienodai gerai miegate naktį? Ir dienomis visada jaućiatės vienodai? Nei mes nei mūsu vaikai nėra robotukai, tai normalu turėti skirtingas dienas/naktis