Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta jūsų balsus (o ypač mamos, nes su ja praleidžia daugiausia laiko) ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl ir tėčiai turėtų kuo daugiau kalbėtis su mažiuku. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodama, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., mama tuo metu gali prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus mamos artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Išsiblaškęs kūdikis

Visos penkios kūdikio juslės (rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė) kasdien tobulėja, tad aplinka mažylį domina vis labiau. Kūdikis guviai stengiasi pažinti jį supantį pasaulį, suvokti naują informaciją, kurią kasdien gauna. Jeigu kas nors patraukia jo dėmesį, jis susitelkia ir žiūri, klauso, bando griebti ir ragauti, reaguoja emocingai.

Dabar kūdikį sudomina daugiau dalykų: kontrastingos naujo žaisliuko spalvos, palubėje kabantis šviestuvas, medžio lapų šnarėjimas, tekančio vandens čiurlenimas ir puodų tarškėjimas virtuvės plautuvėje. Leiskite kūdikiui mėgautis ir pažinti aplinką, tačiau užtikrinkite ir pakankamai ramybės.

Pasauliu aktyviai besidomintis kūdikis gali išsiblaškyti maitinimo ar migdymo metu, o vėliau pajusti alkį ar nuovargį, susierzinti, pravirkti. Žingeidų vaikutį maitinkite, migdykite tyloje, prietemoje, pamačiusios pirmuosius perdėtos stimuliacijos, nuovargio, susierzinimo ženklus išneškite į ramų kampelį, paniūniuokite lopšinę.

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Jūsų galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o jūsų kūdikio – maždaug 25 procentus.

2024 m. liepos mėnesio Mažyliai❤️

  1. Sara3
    Sara3 prieš 2 d.

    Paulina33 parašė:
    Siūlyčiau kreiptis į žindymo specialistę. Buvau išsikvietusi į namus , tai tas atvykimas buvo kaip šventė. Eglė Gurčinė, dirba ir nuotoliu

    Jūs kokiu klausimu tiksliau kreipėmės? Blogai ėmė krūtį? Nenorėjo žysti?

  2. User has not uploaded an avatar
    Paulina33 prieš 2 d.

    Sara3 parašė:
    Jūs kokiu klausimu tiksliau kreipėmės? Blogai ėmė krūtį? Nenorėjo žysti?

    Buvom tik grįžę iš ligoninės, dėl streso ir nuovargio traukiausi pieną ir daviau iš buteliuko ko pasėkoje nebėėme krūties, klykė. Tai atvykusi pažiūrėjo pasaitėlį, sutvarkė apžiojimą, parodė iš kokio buteliuko maitinti extra atveju, parodė pozas. Tikrai rekomenduoju, tuo labiau ir online moterims viską sutvarko. Dar net iki šiol su ja susisiekiam, stebi svorį, nors augam labai gerai. Su sertifikuota yra, sudarinėja ir planus. Moterys net kreipiasi pas ją , dėl ankstukų

  3. User has not uploaded an avatar
    Vyyy prieš 1 d.

    Sara3 parašė:
    Mamos, vaikučio pedutes nuo gimimo visada vėsios iš šlapios, tiek karšto dienom tiek vesiom 🙄 vitaminą D gydytoja prieš mėn paskyrė kas antrą dieną po 2 lašiukus. T…

    hmm, įdomiai, mum kaip tik padidino dozę, kiekvieną dieną po 3 lašiukus geriam, nes drėgni padukai, su pirmagime irgi taip pačiai buvo, kol susitvarkė ir įprastai kiekvieną dieną gėrėm po 2 lašiukus

  4. User has not uploaded an avatar
    Vyyy prieš 1 d.

    LauraLia parašė:
    Sveikos! Ar kažkas susidurėt su klubų displazija? Kaip sekasi su gydymu? Ar nešiojate freiko pagalvėles?

    mum paskyrė, bet displazija nežymi, tai tik kai miegam uždedu, su pirmagime buvo žymi, nešiojom ištisai 3 mėnesius dieną naktį, mankštas lankėm

  5. Sara3
    Sara3 prieš 1 val.

    Vyyy parašė:
    hmm, įdomiai, mum kaip tik padidino dozę, kiekvieną dieną po 3 lašiukus geriam, nes drėgni padukai, su pirmagime irgi taip pačiai buvo, kol susitvarkė ir įprastai k…

    Mes pradžioje 2 mėn gėrėm po lašiuką kaip info lapelyje, paskyrė po 2 kas antrą dieną bet nepadeda, tai dabar trečią dieną geriam jau kasdien po 2