Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta jūsų balsus (o ypač mamos, nes su ja praleidžia daugiausia laiko) ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl ir tėčiai turėtų kuo daugiau kalbėtis su mažiuku. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodama, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., mama tuo metu gali prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus mamos artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Išsiblaškęs kūdikis

Visos penkios kūdikio juslės (rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė) kasdien tobulėja, tad aplinka mažylį domina vis labiau. Kūdikis guviai stengiasi pažinti jį supantį pasaulį, suvokti naują informaciją, kurią kasdien gauna. Jeigu kas nors patraukia jo dėmesį, jis susitelkia ir žiūri, klauso, bando griebti ir ragauti, reaguoja emocingai.

Dabar kūdikį sudomina daugiau dalykų: kontrastingos naujo žaisliuko spalvos, palubėje kabantis šviestuvas, medžio lapų šnarėjimas, tekančio vandens čiurlenimas ir puodų tarškėjimas virtuvės plautuvėje. Leiskite kūdikiui mėgautis ir pažinti aplinką, tačiau užtikrinkite ir pakankamai ramybės.

Pasauliu aktyviai besidomintis kūdikis gali išsiblaškyti maitinimo ar migdymo metu, o vėliau pajusti alkį ar nuovargį, susierzinti, pravirkti. Žingeidų vaikutį maitinkite, migdykite tyloje, prietemoje, pamačiusios pirmuosius perdėtos stimuliacijos, nuovargio, susierzinimo ženklus išneškite į ramų kampelį, paniūniuokite lopšinę.

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Tavo galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o tavo kūdikio – maždaug 25 procentus.

2021 gegužinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  kas.g prieš 3 val.

  Aguona_ parašė:
  Tai,kad 37.5 daugumai leliuku norma dar skaitoma tai apie musima nera kalbos, jau kudiki vos vyresni su virusu iki 38.5 stebi,kad organizmas kovotu ir tik pike nu…

  Nu tai va va. Todel taip ir likau nesupratus 🤨

 2. Slapuke2
  Slapuke2 prieš 2 val.

  Mums sakė nuo 37,8 dėti, jei prireiks, ypač nakčiai. Žiūriu, kiek gydytojų, tiek skirtingų nuomonių 🙈😃

 3. europaa
  europaa prieš 40 min.

  Slapuke2 parašė:
  Mums sakė nuo 37,8 dėti, jei prireiks, ypač nakčiai. Žiūriu, kiek gydytojų, tiek skirtingų nuomonių 🙈😃

  Kol buvo maža Dukrai dėdavau prie 37,5 jei prieš miegą būdavo, nes jei negaudavo prieš miegą, tada po valandos miego 39 su viršum ir dar numušt nevesigaudavo, vaikas degantis ir bordinis būdavo. Dieną viskas ok, galėsavo ir su aukšta būt, bet tik ne naktį

 4. User has not uploaded an avatar
  Amadra prieš 18 min.

  Slapuke2 parašė:
  Mums sakė nuo 37,8 dėti, jei prireiks, ypač nakčiai. Žiūriu, kiek gydytojų, tiek skirtingų nuomonių 🙈😃

  Butent. Mano poliklinikoje viena daktare sake duot nuo 38, kita leido tik nuo 38.5 ir tik jei blogai jausis (uztat nuo skausmo liepe kazkokia homeopatine zvakute det). Iki siol nedaviau nieko. Kol kas prie 37.5 jis jautesi gerai, buvo zvalus. Tai ir ziuresiu pagal vaiko savijauta, nes be reikalo ta temperatura visgi negerai numusinet.

 5. Puuppaa prieš 7 min.

  Amadra parašė:
  Butent. Mano poliklinikoje viena daktare sake duot nuo 38, kita leido tik nuo 38.5 ir tik jei blogai jausis (uztat nuo skausmo liepe kazkokia homeopatine zvakute de…

  Jei nereikia numušinėti tempės o tik vaikas neramus tai dukrai dėjau Viburkol žvakutę.