Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta jūsų balsus (o ypač mamos, nes su ja praleidžia daugiausia laiko) ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl ir tėčiai turėtų kuo daugiau kalbėtis su mažiuku. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodama, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., mama tuo metu gali prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus mamos artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Išsiblaškęs kūdikis

Visos penkios kūdikio juslės (rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė) kasdien tobulėja, tad aplinka mažylį domina vis labiau. Kūdikis guviai stengiasi pažinti jį supantį pasaulį, suvokti naują informaciją, kurią kasdien gauna. Jeigu kas nors patraukia jo dėmesį, jis susitelkia ir žiūri, klauso, bando griebti ir ragauti, reaguoja emocingai.

Dabar kūdikį sudomina daugiau dalykų: kontrastingos naujo žaisliuko spalvos, palubėje kabantis šviestuvas, medžio lapų šnarėjimas, tekančio vandens čiurlenimas ir puodų tarškėjimas virtuvės plautuvėje. Leiskite kūdikiui mėgautis ir pažinti aplinką, tačiau užtikrinkite ir pakankamai ramybės.

Pasauliu aktyviai besidomintis kūdikis gali išsiblaškyti maitinimo ar migdymo metu, o vėliau pajusti alkį ar nuovargį, susierzinti, pravirkti. Žingeidų vaikutį maitinkite, migdykite tyloje, prietemoje, pamačiusios pirmuosius perdėtos stimuliacijos, nuovargio, susierzinimo ženklus išneškite į ramų kampelį, paniūniuokite lopšinę.

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Tavo galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o tavo kūdikio – maždaug 25 procentus.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Aigust prieš 3 val.

  Yksaida parašė:
  Labas rytas, mes jau po 2 men skiepo. Tikiuosi nebus jokiu blogų reakciju. Vaikinas sveria 5300 kg ir 60 cm, praeita men buvi 3900 kg, tai visai neblogai paaugo, o …

  Oho, nu tikrai sauniai paaugot! Mes siandien einam svertis ir skiepytis. Meldziuos, kad bent 1 kg butu paaugus, bet bijau, kad bus maziau.

 2. Sponka
  Sponka prieš 3 val.

  As karta kita jau bandau taip kelt uz rankyciu lyg sodinciau, bet dar retai kada jis ta galvyte kelia kartu, daznai dar losiasi ji atgal. Tai apie toki kieki kiek cia raset, tikrai nesamone manau o siaip ar jei ne 3, tai 4 men kudikis tikrai jau turi kelti galvyte tiesioj linijoj su kunu. Mano dukryte tik 4 pradejo, tai jau tada buvom gave siuntima pas neurologa. Paskui dazniau taip pakilojau ir greit sustiprejo, o iki tol ir nesodindavau taip.

 3. A-guste
  A-guste prieš 1 val.

  Labas rytas!
  Na mes po gydytojos dėl to nelemto AD. Tai gavome siuntimą pas alergologą, šiandien po pietų keliausime... taip pat darysim vit.D tyrimą, nes neramina tos šlapios rankytės/kojytės. Per tris sav priaugo 500g ir 2cm... lyg ir nedaug, bet normą mėnesio jau turim, o ir auga leliukai jau ne taip greitai, kaip pirmus mėn gydytoja sakė, kad svorio prieaugis labai geras 🤷‍♀️(Maitinu mp + max 300ml pm)

 4. Aigust prieš 1 val.

  A-guste parašė:
  Labas rytas!
  Na mes po gydytojos dėl to nelemto AD. Tai gavome siuntimą pas alergologą, šiandie…

  Viskas su svoriu puikiai! Linkiu, kad ir del AD viskas issisprestu. 🌸

 5. Vigeri prieš 1 val.

  Yksaida parašė:
  Labas rytas, mes jau po 2 men skiepo. Tikiuosi nebus jokiu blogų reakciju. Vaikinas sveria 5300 kg ir 60 cm, praeita men buvi 3900 kg, tai visai neblogai paaugo, o …

  mum per vieno mėn apžiūrą gydytojas vėl pakartojo,kad 2 mėn skiepui vėl neateiti anksčiau mėnesio nuo gimimo dienos,nebent vėliau. Matau,jum mėnuo bus 17. Tai nesuprantu kaip čia ar tai vis tik ne taip svarbu,kad kiti gydytojai nesureikšmina to....