Kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų mažylis – puikus klausytojas. Jis atpažįsta jūsų balsus (o ypač mamos, nes su ja praleidžia daugiausia laiko) ir išgirdęs, kad jį kalbinate, šypsena parodo savo džiaugsmą. Kaip tik todėl ir tėčiai turėtų kuo daugiau kalbėtis su mažiuku. Pastebėsite, kad išgirdęs naują garsą kūdikis tarsi sustingsta – tik supratęs, iš kur jis sklinda, jis vėl pradeda spardytis ar mosuoti rankytėmis.

Kūdikio miego fazės

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų miegą galima suskirstyti lėtojo ir greitojo arba paradoksinio miego fazėmis. Lėtojo miego fazėje žmogus po truputį įminga, rimsta, sumažėja raumenų įtampa, sąmoningumas, pereinama į greitojo arba paradoksinio miego fazę. Jos metu žmogus miega kietai, pakyla jo kūno temperatūra, kūnas sustingęs (nors nevalingų judesių būna), o smegenys labai aktyvios, žmogus sapnuoja. Miego fazės visą naktį mainosi, o šio ciklo ritmas bei fazių trukmė yra individuali, susiformuojanti ankstyvoje paauglystėje.

Kūdikių miegą taip pat galima suskirstyti fazėmis. Jos yra trumpesnės, nei suaugusiųjų, įprastai vaikučių iki 3 mėnesių amžiaus miego ciklas trunka maždaug 40-45 min., vieno ciklo metu pasikeičia abi miego fazės. Kūdikiai jautrūs, tad jie, skirtingai nuo suaugusiųjų, dažnai prabunda pirmosios, negilios, lėtojo miego fazės metu.

Naktį pabudimai retėja arba vaikelis lengvai vėl įminga, o štai dieną, kuomet aplink daug dirgiklių, kūdikiui vėl užmigti sunku. Būtų šaunu, jeigu vieno dienos pogulio metu kūdikis išmiegotų ~2 val., t.y. 2 ciklus. Žinodama, kad vienas užmigusio kūdikio miego ciklas baigsis po 40-45 min., mama tuo metu gali prie mažylio prieiti, jį paglostyti, pakutenti padukus, delniukus. Mažylis tik truputį išsibudins, bet visiškai nepabus, jis pajus mamos artumą, jausis saugus ir miego ciklas natūraliai „persijungs“.

Išsiblaškęs kūdikis

Visos penkios kūdikio juslės (rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė) kasdien tobulėja, tad aplinka mažylį domina vis labiau. Kūdikis guviai stengiasi pažinti jį supantį pasaulį, suvokti naują informaciją, kurią kasdien gauna. Jeigu kas nors patraukia jo dėmesį, jis susitelkia ir žiūri, klauso, bando griebti ir ragauti, reaguoja emocingai.

Dabar kūdikį sudomina daugiau dalykų: kontrastingos naujo žaisliuko spalvos, palubėje kabantis šviestuvas, medžio lapų šnarėjimas, tekančio vandens čiurlenimas ir puodų tarškėjimas virtuvės plautuvėje. Leiskite kūdikiui mėgautis ir pažinti aplinką, tačiau užtikrinkite ir pakankamai ramybės.

Pasauliu aktyviai besidomintis kūdikis gali išsiblaškyti maitinimo ar migdymo metu, o vėliau pajusti alkį ar nuovargį, susierzinti, pravirkti. Žingeidų vaikutį maitinkite, migdykite tyloje, prietemoje, pamačiusios pirmuosius perdėtos stimuliacijos, nuovargio, susierzinimo ženklus išneškite į ramų kampelį, paniūniuokite lopšinę.

Pilvukas po nėštumo

Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis moterys laukia gimdymo ne tik norėdamos kuo greičiau susitikti su mažyliu, bet ir išvargintos didelio pilvo, priaugto svorio, nerangumo ir lėtumo.

Neverta tikėtis, kad vos pagimdžiusi ir vėl įtilpsite į senuosius džinsus, tačiau svoris po truputį normalizuosis. Ypač intensyviai krenta maitinančių mamų svoris, nes jų organizmas pieno gamybai kasdien sunaudoja papildomas 300-500 kcal.

Po gimdymo praėjus 2-3 mėnesiams dauguma moterų dar turi pilvuką, primenantį 5-6 nėštumo mėnesį buvusį nėščiosios pilvuką. Jaudintis nereikėtų. Sveikai maitinkitės, kasdien išsiruoškite pasivaikščioti su vežimu, po truputį pradėkite mankštintis ir vėl džiaugsitės buvusiomis kūno formomis. Tiesa, dauguma krūtimi maitinusių mamų pastebi, kad paskutinieji keli kilogramai nukrenta tik baigus maitinti. Manoma, kad organizmas saugo truputį atsargų, reikalingų sklandžiai laktacijai.

Faktas

Jūsų galva sudaro apie 12 procentų viso kūno ūgio, o jūsų kūdikio – maždaug 25 procentus.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  MamytėD prieš 18 val.

  Visha parašė:
  Kaip jūsų mažulylė laikosi?

  Na po skiepo tuštinosi labai daug vos ne po kiekvieno maitinimo.. dabar jau susitvarkė viskas.. ir būna 1-2 k į dieną kartais per dieną visai nieko,bet va tos gleivės.. kiek skaitau visur rašo jog gleivės tai alergija.. šiaip ji seilėjasi labai daug,gal ir nuo seilių.. nors šiaip nėra pikta viskas gerai laiminga ,linksma mergytė. Labai tikiuos ,kad kai pradėsim primaitinimą baigsis bėdos su tais kakiais💩🤯🤷 čia tik mamai stresas

 2. Svaja123
  Svaja123 prieš 17 val.

  Mano maze nelabai kelia galva paguldyta ant pilvo O ir siaip labai nemegsta but ant kilimo. Ar yra pas ka dar galvos nelaiko?kaip manot, gal kokius masazus bandyt vest?
  Ir kaip su baseinais? Ten kažkokios mankštos vyksta?

 3. GiedrėIv
  GiedrėIv prieš 16 val.

  Svaja123 parašė:
  Mano maze nelabai kelia galva paguldyta ant pilvo O ir siaip labai nemegsta but ant kilimo. Ar yra pas ka dar galvos nelaiko?kaip manot, gal kokius masazus bandy…

  Po pažastim guldant ant pilvo dėkit susuktą rankšluostį, jiems lengviau tada ir noriau būna. Guldykit ant krutinės sau, irgi užsiskaito kaip gulėjimas ant pilvo, kelia galvą tuomet. Nešiokit ant rankų pilvu pasigulde, irgi prilygsta gulėjimui ant pilvo 🙂 manau priklauso nuo baseino, pasidomėkite ten kur norite, mes kur eisim tai iš pradžių masažas, o tada plukdo

 4. User has not uploaded an avatar
  GKast prieš 8 val.

  Svaja123 parašė:
  Mano maze nelabai kelia galva paguldyta ant pilvo O ir siaip labai nemegsta but ant kilimo. Ar yra pas ka dar galvos nelaiko?kaip manot, gal kokius masazus bandy…

  Reikia guldyt ir guldyt, kad ir nenori. Zaisliukus rodyt. Manajam turi buti idomu, mane arba broli labai patinka matyt, tada su malonumu kelia galva, dairosi, juokias. Dar ant krutines pasidejus labai dairos. Tiesiog uzimti reikia ir vis guldyt, kad stipretu. Nesiokit vertikaliai prilaikant ir ant pilvo - nori nenori vis tiek po biski stipres.

 5. Frezija
  Frezija prieš 7 val.

  Mes jau laikom neblogai galva. Bet sake kineziterapiaute kur einam i baseinus 3 men vaikutis apie valanda laiko turetu praleisti ant pilvuko per visa diena ☺️