Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Tukeee prieš 13 val.

  As irgi duodu kukurūzų, vaisių. O apie tuos vaikiškus sausainukus raidos centre ir logopedė sakė, kad yra rizika užspringimui, jie taip netirpsta kaip kukurūzai, tai dar nerizikuoju 🙂

 2. Majaap
  Majaap prieš 6 val.

  Tukeee parašė:
  As irgi duodu kukurūzų, vaisių. O apie tuos vaikiškus sausainukus raidos centre ir logopedė sakė, kad yra rizika užspringimui, jie taip netirpsta kaip kukurūzai, ta…

  Tie vaikiški sausainukai hipp tai nei nesuprantu kuo skiriasi nuo paprastų, kad ir selgos, gaidelio, sausainių, cukraus kiekis panašus, o pastarieji dar ir geriau tirpsta nei tie kūdikiški 😂

 3. UgLa
  UgLa prieš 5 val.

  Saule987 parašė:
  Kiaušinio trynį buvau davus per velykas, tai labai skaniai valgė, jogurto irgi ragavom, bet nepatiko, nei be nieko nei su vaisiais. Žuvį jau reiktų ragaut, bet kai …

  mes žuvies irgi nelabai dideli valgytojai, vakar tik pirkau ešerį ir kepiau orkaitėje. tai mažam at pjoviau gabalą, o mums uzprieskoniavau. Puikiai visi valgėm, dar esu davus tiesiog garinta lašiša ir dar dariau menkės kukulius, sumaliau filė, pridejau žolelių, morka gal dar tarkavau. Pri darau tokiu įvairių žuvies mėsos kukuliu, kotletukų ir į šaldymo maišelius, kameroj visada turiu keliu rūsiu pasiruošusi, labai patogu ☺️

  charlee23 parašė:
  Nu va mes kazkaip neskubejom su visais tokiais produktais nesenai tik zuvi ragavom, db kiausinio eile ir tada bandysim turbut tuos jogurtus ir varskes..

  mano jogurtą (be priedu žinoma) jau seniai valgo ir gan dažnai, nes jam labai patinka, varške valgo, šaltibarščius. Bet karves pieno tai neduodu gerti. Užtenka mano pieno ir vandens 😁

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Uogų, jogurtą, varškės, kukurūza kokį, siaip vaisiu.

 4. User has not uploaded an avatar
  raikal prieš 5 val.

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Kukuruzu, traputį, vaisiu, uogų ( pastaruosius duodu arba šviežius arba liofelizuotus).

 5. charlee23
  charlee23 prieš 1 val.

  Ed

  UgLa parašė:
  mes žuvies irgi nelabai dideli valgytojai, vakar tik pirkau ešerį ir kepiau orkaitėje. tai mažam at pjoviau gabalą, o mums uzprieskoniavau. Puikiai visi valgėm, dar…

  Kaip jis tuos saltibarscius valgo? ar viska per blenderi pramalat pries tai:)?