Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. bonuse
  bonuse prieš 2 val.

  Spyglys24 parašė:
  Kokie pas jus tarpai tarp košių valgymo?

  Pusryciai- 9.30
  Pietus- 13.00
  Uzkandukas- 16.00
  Vakariene- 19.00

  Kiek vandens isgeria jusu maziukai per diena?

 2. bonuse
  bonuse prieš 2 val.

  Zuli parašė:
  mamos ka veikiat per dienas su vaikais?
  oras slykstus i lauka neina iseiti, kilimelis su zaislais panasu, kad atsibodo. Ja…

  Nelabai daug ka ir galima nuveikt 😊 ryte nuvedam broli i mokykla, pavalgom, pazaidziam ir tada vedam suni i lauka. Po miego pavalgo, tada pazaidzia (daugiausia ropineja, robota siurbli persekioja😃). Tada eina vel pamiegoti. Po miego vel zaidzia, suvalgo koki uzkandi, pasidziaugia broliu grizusiu is mokyklos. Na ir pries vakariene arba uzsiima su zaislais arba eina dar karteli pasnausti 😊

 3. bonuse
  bonuse prieš 2 val.

  Naujokele3 parašė:
  Sveikos, ar yra vaikučiu, kuriems kaip manajam irgi žiauriai nepatinka važiuot mašina 🥺 Įdedam į kedute, pradedam važiuot, 5min ramiai, o toliau košmaras.. Verkimas…

  Gal karsta buna toj kedutej? Mes kai kazkur vaziuojam tai nerengiu daug, nes susunta ji toj kedej ir pradeda rekti.
  Gal veidrodrodukas koks atkreiptu demesi? Na apie zaislus nekalbu, nes kartais nera prasmes 😀 saviskei dar kartais duodu kramtomosios gumos dezute, tai sedi barskina
  gale 😊

 4. Chinchinke
  Chinchinke prieš 2 val.

  Gal galetumet su foto ar nuorodom, kur perkat, ikelti aliejus, kuriuos naudojat i koses maziukams?

  Mes kol kas tik ant vandens koses ragaujam, nes skrandukas jautrus. O ir svorio uztenka. Bet sveiki riebalai reikalingi, manau, vis tiek... norisi kazkuo papildyt kosytes.

 5. Butterfly66 prieš 26 min.

  Merginos, nerandu facebooke vasarinukų 2022 grupės

1,00 €
Dovanoju!