Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. giedrerim
  giedrerim prieš 4 val.

  Mano ir tik viena karta geria misini, tik ryte 7 val. Paskutinis valgymas 18-19 val kose (dazniausiai ryziu). Ji pati jau apie men vakare stumia lauk buteli, diena ir niekaip neisiulau. Kita sav eisim svertis, tai klausiu gydytojos, gal ka papildomai duot

 2. User has not uploaded an avatar
  doliebe prieš 3 val.

  žieminukėė parašė:
  Ryte apie 9 val. kruopyčių košė, būna įvairiai - tai avižų, tai mamuko grikiai, ryžiai; 11 pm ir miegas; kokią 13 val. daržovių košė su mėsa, irgi įvairiai , žiūrin…

  Kaip jus ta piure darote?

 3. Buza2017
  Buza2017 prieš 2 val.

  Mes irgi tik viena karta bevalgom pm. Vakare pries miegeli jau apie menesi taip, kai pradejau duot vakariene. O ir diena jai nelabai ir beikisi to pienuko.
  Dabar sergam, tai bandau i tarpus jau bent biski ikist pm, kad daugiau skysciu gautu

 4. User has not uploaded an avatar
  agnechat prieš 1 val.

  Bet tai ir šaunuoliai jūsų leliukai! Vis skaitau forumą ir arba nusiraminu, arba būnu apakus 😱 pas mus su maitinimu tragedija, mums šiandien 8,5 mėn, pagaliau prasikalė pirmas dantukas, maitinu MP, tai košių valgymas kaip komedija, išverdu visokius variantus ir visko suvalgo po kelis šaukštelius, sučiaupia burna ir viskas! Turi juokint, rodyt reklamą, su šunim kažkas turi žaist ar dar kaip nukreipt dėmesį kad nors kiek suvalgytų! Geriausia buvo, kai slogavo, tada negalėjo per nosį kvėpuot, tai išsižiodavo ir buvo geiriausia proga įkišti maistą! 🙈 O va naktį, tai nuo trijų kartų (čia ideali naktis) iki bele kiek keliasi ir niekas netinka, tik maitinimas. Nei glostymai, nei dainavimas nei supimas, o vos tik papas burnoj ir vėl miega. Soskės neimė nuo gimimo, tai neturi kuo kitu nusiramint...va taip ir šokam per dienas pagal karalaitės dudelę 😊

 5. Lania
  Lania prieš 46 min.

  agnechat parašė:
  Bet tai ir šaunuoliai jūsų leliukai! Vis skaitau forumą ir arba nusiraminu, arba būnu apakus 😱 pas mus su maitinimu tragedija, mums šiandien 8,5 mėn, pagaliau prasi…

  Pas mus zinokit lygiai tas pats 🙂