Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. User has not uploaded an avatar
  Liuki prieš 4 val.

  Esmė ta, kad nerekomenduoja prie stalo sodinti alkano vaiko. Jis nesuvokia, kad nuo tokio maisto pasisotins. Nepamenu nuo kada suvokt tai pradeda.
  O bent mp virškinamas 15-30min, tai jis būna beveik suvirškintas, o vaikas linksmas sėda pažindintis su maistu.
  Ne vieną kartą vyras man neleido maitint vaiko, o liepė sodint prie stalo, nes nevalgys, jei bus pieno privalgęs ir tokie maitinimai beveik visada baigias ašarom, rėkimu ir pan.
  Būna kartais, kad tiesiai nuo krūties prie stalo, bet tada leidžiu pažįst trumpai, tik kad nuotaika grįžtų

 2. Women. prieš 4 val.

  justė. parašė:
  Tai o maniškė stveria taip, kad atrodo aukso luitą duočiau😂 sakau NEPRARYK PUODELIO!!! Ir ten fontanai tik taškos😂 nu tikėkimės išmoks kažkada😂

  😂😂 ismoks!

 3. toffifi
  toffifi prieš 1 val.

  Aišku, ačiū už atsakymus, aš jai košę užkaičiu kol miega, o miega pusvalandį, o prieš miegą būna užvalgiusi mp ir tada jau eina košės valgyt, bet jei ilgiau būna pabudravusi tai irgi tada mp ir vėliau košė

 4. toffifi
  toffifi prieš 1 val.

  Vandenį geria iš puodelio su silikoniniu snapeliu, geria daug ypač kai valgo nes iš to paprasto irgi tik žaidė ir nieko nesigaudavo

 5. User has not uploaded an avatar
  pupa19 prieš 1 val.

  ButterflyBaby parašė:
  Ir mp maitinat ?

  Maitinu mišinuku.