Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Mažylis, kuris pastovi remdamasis į kėdę ar laikydamasis už mamos ar tėčio piršto, netrukus sugebės stovėti pats. Tam reikia būti stipriam ir sugebėti išlaikyti pusiausvyrą, štai kodėl prireikia šiek tiek laiko.

Dauguma kūdikių gana ilgai pastovi laikydamiesi už baldų, tačiau nesugeba nė žingsnio nuo jų pasitraukti. Kiti greitai sumoja, kad gali keliauti – nusvirduliuodami po keletą žingsnelių nuo kėdės prie kėdės. Jeigu jau turi namuose keliauninką, pastumk arba pasuk stumdomus baldus taip, kad jis galėtų prisilaikydamas už jų keliauti po kambarį. Toks kūrybiškas pertvarkymas suteiks mažyliui daugiau pasitikėjimo, o kai jo kojytės pasidarys tvirtesnės, galėsi sugrąžinti juos į senąsias vietas ir taip padrąsinti jį žengti be niekieno pagalbos.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau apskritai šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. User has not uploaded an avatar
  vileva prieš 6 val.

  meška_šiaurėje parašė:
  Atrodo, pasunkintas atvejis pas Jus 🤔 Maniškiui įtiko pradžioje silikoninis šaukštelis (atsigerdavo ir pakramtydavo), po to glausdavau prie lūpų tiesiog plastikinį …

  Maniskis irgi tik mp gaves, bet va nuo vandens purtosi net 🤔

 2. meška_šiaurėje
  meška_šiaurėje prieš 6 val.

  Jolanta S parašė:
  Ir pasmus taip pat.. kai vesu buvo tai nesiojo plona kepuryte o vasaryniu ne visas nusiima

  Likimo draugai 😅

  Beje, keliose vietose ieškojau, bet taip ir neradau kepurytės, kuri dengtų ir spranduką, kad nenusviltų. Girdėjau, tokios geriausios. Ir tada netikėtai draugė perleido išaugtą. Daiktas puikus lyg ir, bet va pats vaikas taip negalvoja, plėšia nuo savęs nors tu ką 😅

 3. Mėlyna Rasa prieš 5 val.

  vileva parašė:
  Gal patarsite kaip ismokyti vaika vandeni gerti? negeria visai. Isbsndziau ivairias gertuves, buteliukus, bet tik kramto ta snspeli ir tiek. O jei bekramtant k…

  O is puodelio nebandete duoti? As duodu is mazo puodelio. Pirmi gurksniai ok, tada pro sona ir vel ok dar turim avent gertuve su mazu snapeliu.

  Vandenuka gal pabandykit tarkim, su agurku? Tada vel paprasta?
  Maniske skiestas granatu sultis tai non stop geria.

 4. User has not uploaded an avatar
  1112 prieš 5 val.

  Ką naudojat nuo saulės ir uodų?

 5. User has not uploaded an avatar
  vileva prieš 1 val.

  Mėlyna Rasa parašė:
  O is puodelio nebandete duoti? As duodu is mazo puodelio. Pirmi gurksniai ok, tada pro sona ir vel ok dar turim avent gertuve su mazu snapeliu.

  Hm, na reikes panandyti, mazu veiks 🤔

  1112 parašė:
  Ką naudojat nuo saulės ir uodų?

  Nuo uodu - levandu arba metu hidrolatu