Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2019 m. gegužinukai

 1. Ieva Jac
  Ieva Jac prieš 11 val.

  .Lėlytė. parašė:
  Neturit tv?

  7 metai be tv turim kompiuterius..tęlevuzijos visai nereikia. Vaiko nepratinu nei prie plančečių nei prie telefonų...

 2. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 11 val.

  Ieva Jac parašė:
  7 metai be tv turim kompiuterius..tęlevuzijos visai nereikia. Vaiko nepratinu nei prie plančečių nei prie telefonų...

  Pvz as asmeniskai neturiu ka ziuret per TV. Suprantu, kol nera mazo vaiko, gal faina su vyru per gera ekrana koki filma paziuret. Bet musu atveju dienotvarkes iki vaiko buvo tokios, kad karta per savaite susitike geriau pasikalbedavom prie taures vyno ar isbegdavom vakarienes, nei ziuredavom TV. Lietuviska TV apskritai yra didelis s... Per 5 paskutinius metus jauciu nera ne vieno naujo filmo rode. As ziuriu YouTube, tam pilnai pakanka laptopo, ji galiu bet kur pasiimt, kad ir i vonia. Del,, fono'' man pilnai pakanka radijos virtuveje. Neatmetam galimybes isigyt gera televizoriu, kai paaugs vaikas, bet siuo metu jis yra paskutinis daiktas, kokio musu seimai galetu reiketi.

 3. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 11 val.

  kaktusyte99 parašė:
  Oj siaubeli.man siule spirale dėt del to bet as nesutikau

  Man siule arba kontraceptikus arba laukt iki metu. Kadangi del sveikatos priezasciu negaliu ju vartot (pagal kai kuriuos gydytojus galiu, bet nenoriu vel atsidurt priimamajam ar taisyt ju padarinius 2 metus) tai lauksiu iki metu.

 4. User has not uploaded an avatar
  Jura1 prieš 11 val.

  kaktusyte99 parašė:
  Oj siaubeli.man siule spirale dėt del to bet as nesutikau

  Esu isidejusi spirale jau 6men bet vistiek kresuliais kraujuoju, bei tikrai gausesnes negu pries pastojant. Tad tik apsauga.

 5. SupSup
  SupSup prieš 11 val.

  velciuke parašė:
  Čia dar prie to paties - nežinau, ar labai galima tokius dalykus aptarinėti, bet gal kas iš berniukų mamyčių irgi atsilieps, dėl savo tiūtės? (blush) pastaruoju met…

  Tampo,čiupinėja,kartais taip suima,kad net skauda žiūrėt..😄