Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  opalas prieš 7 val.

  LijaL parašė:
  Mano vyras žinok iki dabar nevalgo jokių vaisių ir daržovių, jei nėr termiškai apdoroti. Jam neskanu labai. Prasidėjo irgi kūdikystėj!

  Rimtai?? As vis pergyvenu del vitaminu trukumo! Kaip isgyvent tiek metu imanoma isvis be gyvo maisto 🤔🤔

 2. IngaKns
  IngaKns prieš 6 val.

  aquabona parašė:
  Ojėj kiek cukraus.. kaip tokius daro vaikams, aš nesuprantu..

  Taiva 🤦‍♀️ ir vyras sako tai kodėl tada gamina vaikams tokius 😀😲

  eri.ka parašė:
  Sumalu, idedu truputi cesnako, zoleliu siek tiek ir suformuoju kukuliukus. Susilipina gerai vakar sriubyte viriau, smulkiai supjausciau kalakutiena, darzoves vi…

  Aišku, ačiū 😉 👍 bandysiu 😉

  opalas parašė:
  As irgi stebejausi kazkada, kad visokios "mazyliu" desros desreles, o tiek pat kvapikliu dazikliu tirstikliu stiprikliu prideta. O sureliai varskeles - isvis trecda…

  Nu jooo. 🤔 Vaikiški nevaikiškai pagaminti 🤦‍♀️ o gaila.

  Lady1 parašė:
  Tai vaikams daro ne tiek, kad sveikiau, bet kad būtų SKANIAU, nes tiek daug nevalgiukų ir kapriziukų dėl maisto. Tai taip ir privaro visko 🙈🙈🙈 taip dar siekdami pri…

  😀 👍

  opalas parašė:
  Rimtai?? As vis pergyvenu del vitaminu trukumo! Kaip isgyvent tiek metu imanoma isvis be gyvo maisto 🤔🤔

  Viskas gerai su vitaminais manau, mano vyro sesers vaikas irgi nevalgo nei vaisiu nei daržovių, nei žalių nei apdorotų, mokykloje darė kazkokius tyrimus šiemet, tai geriausi tyrimai iš visų 😀🤗🙏

 3. LijaL
  LijaL prieš 5 val.

  opalas parašė:
  Rimtai?? As vis pergyvenu del vitaminu trukumo! Kaip isgyvent tiek metu imanoma isvis be gyvo maisto 🤔🤔

  Mano vyras ilgų distancijų dviratininkas net profas buvęs Kiek tyrimų kokių kraujo turėjęs, niekad nieko netrūko. Aš irgi stebiuosi, tikrai nesuvokiu tokios mitybos. Na, bet virtas sriubas, daržovių apkepus, troškinius valgo.

 4. aquabona
  aquabona prieš 3 val.

  LijaL parašė:
  Mano vyras ilgų distancijų dviratininkas net profas buvęs Kiek tyrimų kokių kraujo turėjęs, niekad nieko netrūko. Aš irgi stebiuosi, tikrai nesuvokiu tokios mity…

  Vitaminų papildomai gal daug geria?

 5. LijaL
  LijaL prieš 2 val.

  aquabona parašė:
  Vitaminų papildomai gal daug geria?

  Ne, visiškai negeria nebent žiemą vit.C