Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2022 m. Birželinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dia123 prieš 1 d.

  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzlumas ar dar turi plyšt dantenos? Kaip visas procesas vyksta? Ačiū

 2. Tigri
  Tigri prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzl…

  Tikrai labai aštru ten atrodė 🙂 Aš jau nepamenu, bet gal apie savaitę truko irzlumas, skundai ir norėjimas ant rankų. Tik pas mus vienu metu gal susidubliavo, nes antras greitai paskui pradėjo augti.

 3. vili
  vili prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  Sveikos mamytės. Perbraukiau per dantenas ir apačioje duria lyg adatėlė. Ar čia jau lenda dantukas? Per kiek laiko išlenda+-? Ir ar ties šiuo dalyku ir baigsis irzl…

  Taip, pradžioje jie būna labai aštrūs. Skaidžiausia kol išlenda viršūnėlė, o toliau jau auga neskaudžiai. Irzlumas dar gėlytės, mano parą laiko rėkia, spardosi, nemiega, kandžiojasi ir t.t. išlindo dantuko viršūnėlė ir kaip ranka nuėmė. Porą dienų pabuvo ramu, tada antras taip pat. Jei matot, kad vaikui labai skauda, nekankinkit nei jo nei saves, duodat ibuprofeno ir abiem bus ramiau. Nors kai antras augo it ibuprofenas mažai padėjo. Pusę nakties nemiegotos buvo, o kai užmigo, po pusvalandžio jau keltis reikėjo, vyresniuosius suruošti ir išvežioti. Žodžiu tai laikina, bet noriu, kad kuo greičiau praeitų šitas etapas 🙈 vyresniesiesiems žymiai lengviau dygo dantukai, nors sūnus auginosi ir po tris vienu metu. O mažiausia išvis sakiau dramos karalienė bus 🤣

 4. User has not uploaded an avatar
  Dia123 prieš 1 d.

  vili parašė:
  Taip, pradžioje jie būna labai aštrūs. Skaidžiausia kol išlenda viršūnėlė, o toliau jau auga neskaudžiai. Irzlumas dar gėlytės, mano parą laiko rėkia, spardosi, nem…

  O ar ta viršūnėlė greitai pasirodo? 🙉
  Ale ir bjaurus reikalas tie dantukai🤣 Va va ir pas mus jau įdomesnės naktį darosi.. 🤣 į rytą nenori miegot pyksta🙉

 5. vili
  vili prieš 1 d.

  Dia123 parašė:
  O ar ta viršūnėlė greitai pasirodo? 🙉
  Ale ir bjaurus reikalas tie dantukai🤣 Va va ir pas mus jau įdomesnės naktį darosi.…

  Net nežinau kaip pasakyti. Dantukai mus kankina jau kokius du tris mėnesius. Na matėsi, kad vis patinsta, praeina ir pan. Kada pats piktumų pikas buvo tai tą pačią dieną ir pasirodė dantukas. Va o šiandien jau nebežinau kas vyksta, viršuje lyg ir nesimato dantukų, apačioje irgi, o pikta kaip velnias. Valandą rėkė kol užmigo pagaliau.