Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  indrute93 prieš 1 d.

  Sveikos mamytės! Kur darėtės fotosesijas su mažyliais, gal turit rekomenduoti kokią fotografę/fotostudiją Kaune Ačiū

 2. User has not uploaded an avatar
  selena5 prieš 13 val.

  Juka88 parašė:
  Mamos! Ar buvo jusu vaikuciams temperatura dygstant dantukams? Kiek dienu laikesi? Maniskiui 3 diena temperatura, gana didele, buvo iki 38.6. Kas 6 val. idedu zvaku…

  Buvo mums. Ir čia jums dar neaukšta. Mums kilo iki 39. Išdygo du dantys ir iš paskos dar du. Manau kad susidejo viskas. Man ir buvo baisu, tai pačią pirmą dieną važiavau pas gydytoją, patvirtino kad dantys.. Nes daugiau nieko nerado 😨 sėkmės ir kantrybės 😔 pamiršau paminėti kad 3diena į vakarą jau taip ir nebekilo mums temp. Kaip jums pasibaigė? Išlindo dantukai ar čia kažkas kitas?

 3. saulemuske
  saulemuske prieš 2 val.

  indrute93 parašė:
  Sveikos mamytės! Kur darėtės fotosesijas su mažyliais, gal turit rekomenduoti kokią fotografę/fotostudiją Kaune Ačiū

  Saulės Pieva fotografijos 👍
  https://www.facebook.com/Saules.Pieva.Newborn.Photography/

 4. User has not uploaded an avatar
  Juka88 prieš 2 val.

  selena5 parašė:
  Buvo mums. Ir čia jums dar neaukšta. Mums kilo iki 39. Išdygo du dantys ir iš paskos dar du. Manau kad susidejo viskas. Man ir buvo baisu, tai pačią pirmą dieną važ…

  Sveiki. Pas mus taip pat tik 3 dienas buvo temperatura. Pries tai vaikas pora dienu lb blogai miegojo. Naktim verke. Dabar viskas tvarkoj. Atpazistu savo vaika. Ir taip cia buvo musu dantukas. Ir atrodo salia kalasi dar 2.

 5. Sofija 2
  Sofija 2 prieš 11 min.

  Pasidalinkit savo istorijom kaip vaikui pirmieji dantukai išlindo. Nes mums dabar nežinau kas ? Nuo vakar nevalgo noriai nieko, nei vaisių nei košytės, naktį pakilo temperatūra iki 37,6. Prastai miegojo visą nakti atsikelia truputi mišinio suvalgo ir miegam toliau. Dabar vėl tiesiojoje žarnoje matavau rodo 38. Ar čia dantukai ar peršalimas 🙈