Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  OlgALooK prieš 15 val.

  enrikat parašė:
  Manes vinegreto niekas negalejo priversti suvalgyti😂vinegretas ir dienos miegas buvo pagrindines priezastys,del kuriu maldavau tevu pasiimti mane is darzelio visam😂…

  Va va cia kaip "kur gi tie laikai, kai mane gyre uz tai kad gerai pavalgiau ir gerai pamiegojau"

 2. User has not uploaded an avatar
  OlgALooK prieš 14 val.

  Su atejusia dukros sloga pasikeite ir jos maitinimo grafikas. O gal kalti dantys, arba tad augimo suolis per anksti zodziu jei anksciau vakariene budavo 19.30-20.00 val ir miegodavo iki ryto nevalgius, tai dabar vakariene 18.30-19.00 val, o jau 23.00 ima vartytis, tai duodu misinio siek tiek ir miega toliau iki ryto. Bandziau duot vandeni, apgaut, bet supranta ir negeria. Tai is 4 maitinimu perejom vel prie 5

 3. User has not uploaded an avatar
  Aiste13 prieš 13 val.

  Mune93 parašė:
  Nors į darželį ėjau ne tarybiniais laikais bet atsinenu šlykščią agurkų sriubą ir zarazą iki šiol negaliu galvot apie juos 😁😁

  Lidle yra kukuruzai be cukru ir druskos, tokie ilgi, su zirafom pakuote.

 4. User has not uploaded an avatar
  monamint prieš 11 val.

  Mune93 parašė:
  Nors į darželį ėjau ne tarybiniais laikais bet atsinenu šlykščią agurkų sriubą ir zarazą iki šiol negaliu galvot apie juos 😁😁

  Valgė kaip užkandį virtą morką ir saldžią buo

  Aiste13 parašė:
  Lidle yra kukuruzai be cukru ir druskos, tokie ilgi, su zirafom pakuote.

  Aš tuos pačius tik mažus perku dičkei, pagraužia ir mažėja, visai gera sudėtis, aišku tušti angliavandeniai, bet kartais galima

 5. User has not uploaded an avatar
  Aiste13 prieš 11 val.

  monamint parašė:
  Valgė kaip užkandį virtą morką ir saldžią buo

  As ne kasdien po viena duodavau, ir dantentas pasikaso ir siaip smagu paciam valgyt, bet jis turbut kukurzams alergiskas tai puse pakucio taip ir stovi...nes nebeduodu