Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2023 m. Lapkričio širdelės 💕🐝

 1. User has not uploaded an avatar
  Nevaida prieš 5 val.

  Oksana D. parašė:
  Onaš pasidalinsiu, kad šventė praėjo kuo puikiausiai 🥰 problemų dėl pienelio, mažylės pavalgymo irgi nekilo 😉 buvo, aišku, visokių zirzaliavimų, bet nieko neįprasto…

  Smagu, kad viskas pavyko kaip norėjote 🙂 sėkmės ir laimės šeimyniniame gyvenime 🌹

 2. User has not uploaded an avatar
  Nevaida prieš 5 val.

  smile_iuke parašė:
  Kad kazkaip nepritampu prie jusu tai ir nebelabai uzeinu. 🙈
  Gyvenam iprastu rimtu. Pagaliau mazoji ismiega iki pat 5 ryto neprabudus ir kelias…

  Aš irgi nepritampu, bet čia juk ne kokia rinktinė komanda ☺ kaip matot, jūsų pasigedo

 3. User has not uploaded an avatar
  Ciri36 prieš 5 val.

  Nevaida parašė:
  Ritualai be abejo, svarbūs. Bet visgi ne visi vaikai jiems pasiduoda ir ne su visais tai apskritai įmanoma.. Jei būčiau pasiryžusi jį migdyti lovytėje nuo pat mažen…

  Aš miegu kartu didžiąją nakties dalį. 🙂 Kai pradėjo dažnai naktim atsibusti neturėjau jėgų kelinėtis. Nebemiegodavau pati po atsikėlinėjimų. Ir nebesuku galvos, kad priprato, neis iškrapštyti. Man svarbiausia, kaip aš dabar, šiandien jaučiuosi, kad pavyksta daugiau pamiegoti, kai vaikas šalia . 🤷🏻‍♀️

 4. bulvenai
  bulvenai prieš 4 val.

  Labai visų skirtingi vaikai, va, pas mus jau 6 dantys išdygo. Vienas po kito nuo 4 mėn kaip pradėjo augti, taip nėra ramybės nei vaikui, nei mums. Ropoja tai max turbo greičiu, visur stojasi ir stumiasi atsitojęs kokią dėžę, nori jau ir pasivaikščioti. Viskas pagreitintai kažkaip vyksta su tuo vaiku.

 5. smile_iuke
  smile_iuke prieš 4 val.

  Nevaida parašė:
  Aš irgi nepritampu, bet čia juk ne kokia rinktinė komanda ☺ kaip matot, jūsų pasigedo

  Ne ne. Bet kad net i diskusija isiterpt neturiu kuo 🙈 tai vienokie klausimai jums tai kitokie, tai kazka pirkt norit. O as nei ka pirkt ruosiuosi nei klausimu kyla 🙈 ir gal tai kad mes visai kitaip gyvenam nuo tu 3 menesiu. Kai man i darbus jau reikejo, vaikas auga pats. Jokiu daktaru, jokiu konsultaciju nieko negaunam. Pas gydytojus nereik. kaip jus kad turit tuos vizitus. Zodziu kitas pasaulis. ;)