Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Emill prieš 18 val.

  amelijaa999 parašė:
  Na aisku,pati gal per daug pergyvenu. Taciau labai krito i aki ,kaip atsirado,buvo gan didelis ir tik vienas,plius kietas,buvau prisigalvojusi visko😄 Kadangi kaip p…

  O va cia jau itarimas tada... jei jums buvo kazkas panasaus is nuotraukos neatrodo pavojingai, bet aisku tada parodykit gydytojai dukros nuotraukos nekelsiu, nes asmeniska labai skylutes vieta, bet atrodo kaip auskara pilve nesiojus butu😁

 2. Kristalasxx
  Kristalasxx prieš 15 val.

  Laurona parašė:
  Ar duodat mažyliams kokių nors užkandukų?

  Maniškė tik tokius valgo 🙂

 3. JulKo
  JulKo prieš 12 val.

  Laurona parašė:
  Ar duodat mažyliams kokių nors užkandukų?

  Taip🙂baronkas, kukuruzas vaikams, avizinius sausainius.

 4. origamiyou
  origamiyou prieš 2 val.

  VyTau parašė:
  Sveikos mamos, ar kurių vaikučiai turėjo tridienę?

  Turėjom prieš mėnesį. Paaiškėjo, kad buvo tridienė tik tada kai išbėrė, nes temperatūra buvom nurašę dantukams 🙈😀

 5. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 1 val.

  origamiyou parašė:
  Turėjom prieš mėnesį. Paaiškėjo, kad buvo tridienė tik tada kai išbėrė, nes temperatūra buvom nurašę dantukams 🙈😀

  Kiek laikėsi temperatūra? Ir kada išbėrė?