Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Mažylis, kuris pastovi remdamasis į kėdę ar laikydamasis už mamos ar tėčio piršto, netrukus sugebės stovėti pats. Tam reikia būti stipriam ir sugebėti išlaikyti pusiausvyrą, štai kodėl prireikia šiek tiek laiko.

Dauguma kūdikių gana ilgai pastovi laikydamiesi už baldų, tačiau nesugeba nė žingsnio nuo jų pasitraukti. Kiti greitai sumoja, kad gali keliauti – nusvirduliuodami po keletą žingsnelių nuo kėdės prie kėdės. Jeigu jau turi namuose keliauninką, pastumk arba pasuk stumdomus baldus taip, kad jis galėtų prisilaikydamas už jų keliauti po kambarį. Toks kūrybiškas pertvarkymas suteiks mažyliui daugiau pasitikėjimo, o kai jo kojytės pasidarys tvirtesnės, galėsi sugrąžinti juos į senąsias vietas ir taip padrąsinti jį žengti be niekieno pagalbos.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau apskritai šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Nej@
  Nej@ prieš 3 val.

  IngridV parašė:
  Sveikite! Aš šiuo metu vyrą slaugau, guli su nekrintančia temperatūra.

  Labai gerai padeda numusti tempa 600 (mg ar koks ten matas) ibuprofeno ar ibumetino (nuskausminamuju). Kai para laiko man laikesi virs 39 ir neejo numusti gydytoja liepe isgerti. Uz pusvalandzio tempa pradejo kristi. Kai pasake nepatikejau, bet pasirinkimo nebuvo.

  Aciu, miega maziukas man ant krutines dabar, net baisu pajudeti.

  whiteone parašė:
  Sveikit!

  Aciu

 2. User has not uploaded an avatar
  IngridV prieš 3 val.

  Nej@ parašė:
  Labai gerai padeda numusti tempa 600 (mg ar koks ten matas) ibuprofeno ar ibumetino (nuskausminamuju). Kai para laiko man laikesi virs 39 ir neejo numusti gydytoja …

  Ačiū už patarimą!

 3. Nej@
  Nej@ prieš 3 val.

  IngridV parašė:
  Ačiū už patarimą!

  Nera uz ka. Sveikite ir jus!!!

 4. Balloon prieš 1 val.

  Nej@ parašė:
  Jo, arba isvys neturi.

  Jej. Sveikit dabar svarbiausia daug skysciu.

 5. User has not uploaded an avatar
  As-tukas prieš 39 min.

  Na ka buvom pas gydytoja tai 8 menesiai ugis 70 svoris 7630 Del to atpylinejino tai siuncia pas gastro. O kadangi vizitas po menesio tai arba praeis iki to laiko arba eisim