Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Mažylis, kuris pastovi remdamasis į kėdę ar laikydamasis už mamos ar tėčio piršto, netrukus sugebės stovėti pats. Tam reikia būti stipriam ir sugebėti išlaikyti pusiausvyrą, štai kodėl prireikia šiek tiek laiko.

Dauguma kūdikių gana ilgai pastovi laikydamiesi už baldų, tačiau nesugeba nė žingsnio nuo jų pasitraukti. Kiti greitai sumoja, kad gali keliauti – nusvirduliuodami po keletą žingsnelių nuo kėdės prie kėdės. Jeigu jau turi namuose keliauninką, pastumk arba pasuk stumdomus baldus taip, kad jis galėtų prisilaikydamas už jų keliauti po kambarį. Toks kūrybiškas pertvarkymas suteiks mažyliui daugiau pasitikėjimo, o kai jo kojytės pasidarys tvirtesnės, galėsi sugrąžinti juos į senąsias vietas ir taip padrąsinti jį žengti be niekieno pagalbos.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau apskritai šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2017 m. gegužės mėnesio mamytės

Busimojiii prieš 1 val.

Aurelijona parašė:
    Mums irgi tuoj 9 menesiai...turim kol kas vieną dantuką...antras lyg tai čia pat...☺

Linkiu,kad be pykčiu jis išlystu, sklandžiai!😉

2. oksy33
    oksy33 prieš 1 val.

Busimojiii parašė:
    Mums taipat po du dygsta visada😃 ir mes šei dienai turim jau 8 dantis🙈 4 viršuj 4 apačioj🙂 na mes ir vyresni esam po savaites mums jau 9men🙂

O tai visu menesiu beveik.

3. Aurelijona
    Aurelijona prieš 1 val.

Busimojiii parašė:
    Linkiu,kad be pykčiu jis išlystu, sklandžiai!😉

Ačiū...😊.na šiam ponaičiui skaudžiai dygsta dantukai,šokdina visus...kai pirmiems vaikams net nejutom dygimo...😣

2kartmamyte prieš 52 min.

Pas mus du apačioje jau mėnesį turim.

Busimojiii prieš 38 min.

Aurelijona parašė:

Na va vis įvairoves dar vienas įrodymas,kad visi
    vaikučiai skirtingo 🙂 na mums pirmi labiausiai su pykčiais dygo kiti palyginus visai neblogai su pirmais🙂