Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  sauliagele prieš 14 val.

  HappyDays parašė:
  O mum regresas panasu, kad dabar prasidejo, kuris itakoja vel dienos miega, kaip 4 men. Siandien per visa diena viena valanda pamiegojo, kai vaiksciojom lauke nuo 3…

  As siand ir apie tai pamasciau nes jau pora dienu nemiega antro miego... naktim tai verciu dantim bet ir nesuprasi nes kaip tik ismoko atsistot

 2. User has not uploaded an avatar
  HappyDays prieš 14 val.

  sauliagele parašė:
  As siand ir apie tai pamasciau nes jau pora dienu nemiega antro miego... naktim tai verciu dantim bet ir nesuprasi nes kaip tik ismoko atsistot

  Siandien pats savarankiskai atsisedo Nojukas 🤗 ☺️ Naktini kelimasi ir dantim ir protinei veiklai bei vystymuisi nurasau. Nors ir suvokiu kas kaip ir kodel, bet nakti keltis lengviau nepasidaro 🙈 kiekviena vakara vis pamastau “gal siandien jau bus gera naktis” 😁

 3. User has not uploaded an avatar
  sauliagele prieš 13 val.

  HappyDays parašė:
  Siandien pats savarankiskai atsisedo Nojukas 🤗 ☺️ Naktini kelimasi ir dantim ir protinei veiklai bei vystymuisi nurasau. Nors ir suvokiu kas kaip ir kodel, bet nakt…

  Man ir ypac kai nemiegi iki puses 4...

 4. User has not uploaded an avatar
  sauliagele prieš 3 val.

  Nerise parašė:
  Oho, aisku grazu 🙂

  Nuo tada kaip sedi labai daznai ypac jei zaidzia su muzikiniais zaislais.

 5. Tokia_visokia
  Tokia_visokia prieš 1 val.

  Mama999 parašė:
  Siandien buvom vizitui pas gyd. Tai ji paklause ar ropoja,ar stojasi,ar stovi isikibes. Tai kai pasakiau,kad nieko dar nedaro,tai nustebo. Tik sliaužia atgal,vartos…

  Mano mergytė tik vartosi pati ir stumiasi atbula. Sėdi netvirtai, dar saugot reikia, pati sėstis nebando.. kai pyksta, tai gulėdama ant keturių užpakalį kilnoja.. bandėm lankyt mankštas-isterijos didžiausios, padarėm pertrauką, eisim pas kitą kinezoterapiautę, tikiuosi labiau patiks.. tačiau visos sako, kad jai viskas ok, tik kad tingi mažutė..