Kūdikiui 8 mėnesiai ir 3 savaitės

Stiprus ir protingas kūdikis tiesiog nenustygsta vietoje - jis nuolat juda, sukiojasi, griebia įvairius daiktus ir kiekvieną veiksmą palydi plačiausiu (ir kartais itin triukšmingu) garsų sprektru!

Valgymas pirštais

Nesvarbu, ar vaikas buvo pradėtas primaitinti trintomis tyrėmis ir košelėmis, ar iškart pradėjote taikyti populiarėjantį primaitinimą kietu maistu (angl. baby-led weaning), dažniau pasiūlykite vaikui didesniais gabaliukais supjaustyto maisto bei leiskite valgyti pirštais.

Į lėkštę ar padėklą pridėkite skirtingų užkandžių, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių lazdelių, kelis virtos mėsos gabaliukus ar tirštą košę ir leiskite vaikui valgyti pirštais.

Toks valgymo metodas, žinoma, labai terlus (rekomenduojame vaiką nurengti, o po maitinimo kėdute patiesti lengvai nuplaunamą guminį kilimėlį ar plėvelės gabalą), tačiau jis naudingas vaiko smulkiosios motorikos lavinimui bei intuityvaus valgymo, sotumo jausmo pajautimui (vaikas pats išsirenka, ko šiuo metu nori ir pasisotinęs baigia valgyti).

Kada kūdikis pradės vaikščioti?

Kiekvienas kūdikio raidos etapas džiugina tėvelius, tačiau pirmieji žingsniai yra ypač laukiami.

Dauguma kūdikių pirmuosius savarankiškus žingsnius žengia artėjant pirmajam gimtadieniui, tačiau šio svarbaus raidos įvykio laiko amplitudė labai plati. Kai kurie kūdikiai pradeda vaikščioti labai anksti – septynių ar aštuonių mėnesių, o kiti, irgi visiškai normalūs, pradeda tvirčiau eiti septyniolikos ar aštuoniolikos mėnesių.

Neskubinkite vaiko, tačiau leiskite jam praktikuotis - ropoti, stovėti ar vaikštinėti įsikibus baldų, pritūpkite prie atsistojusio vaiko ir kvieskite žengti žingsniuką į jūsų glėbį.

Kūdikis supranta veiksmų sekas

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 8-9 mėnesių kūdikiams dviejuose ekranuose buvo rodomi pasikartojantys vaizdeliai. Pavyzdžiui, kairėje esančiame ekrane du kartus buvo parodomas paveiksliukas, o tuomet dešinėje esančiame ekrane kitas paveiksliukas buvo parodomas tris kartus.

Pirmame ekrane du kartus pasirodžius paveiksliukui, vaikai nusukdavo žvilgsnį ir laukė, kol antrame ekrane paveiksliukas pasirodys tris kartus. Vargiai tikėtina, kad kūdikiai mokėjo suskaičiuoti pasikartojimus, tačiau jie suvokė veiksmų seką.

Šį kūdikio sugebėjimą galite pastebėti ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, seniau išalkęs kūdikis verkdavo iki kol jo burnoje atsidurdavo krūtis ar buteliukas. Dabar jis nurimsta pamatęs, kad mama sagstosi palaidinę. Vaikas supranta, jog po šio veiksmo seks kitas, t.y. jam bus paduota krūtis ir jis galės pasisotinti.

Faktas

Iki aštuonių mėnesių dauguma kūdikių išmoksta gestų kalbą – arba formalizuotus ženklus, arba paprastus gestus, tokius kaip pamojuoti „atia atia“.

2023 metų sausio mėnesio mažyliai 🎈

  1. Niuni
    Niuni prieš 8 mėn.

    UOGA18 parašė:
    Sveiki, kaip jus migdote savo mszylius? As matau kad pas mane uzmiega su papu... o be jo niekaip.., buna panesioju ant ranku bet kai idedu i lovyte daznai atsibunda…

    Dažnai ir man taip būna. Pamaitinu, atrūginu, dar kiek panešioju, tik įdedu į lovytę kelios minutės ir vėl akys atmerktos. Ir vėl viskas iš pradžių
    Šiaip džiaugiuosi jog nakties miegai geresni bent, nei dieniniai. Naktį būna pabunda kas 2-3 valandas. Dieną pamiega tik max valandą, paskui pabudrauja pusvalandį, vėl pamiega 15 minučių, pabudrauja kiek vėl pamiega kokį pusvalandį.
    Su atrūginimu būna kad palaikau kol atsirūgsta, būna jog ir neatsirūgsta bet padėta gulėti šiek tiek atpila. Labiausiai vargina atrūginti naktį. Pati su viena akim užmergta, laukiu kol ji atsirūgs
    Bet tvarkausi su nuovargiu manau neblogai, tik dabar dažnai užstringa atmintis kiek pastebėjau. Va žmogus, nepamiegi gerai kokias tris savaites ir viskas nebe taip funkcionuoja kūnas

  2. User has not uploaded an avatar
    Elivoj prieš 8 mėn.

    Manoji užmiega prie krūties dažniausiai tai perkeliu į lovytę tiesiog. Būna ir neužmiega iškart, bet jei apsnūdus tai guldau lovytėn ir užmiega kažkiek pagulėjus. Atrūgint kažkaip niekad neatrūginu, nes ji jau miega dažniausiai, bet ir neatpila, būtina atrūgint? 🤔 naktį kelias kokius du kartus tai visai pamiegu, gal nenukentės pieninė. Dieną valgo kas 3-4 valandas, naktį būna ir 5 gaunas

  3. Niuni
    Niuni prieš 8 mėn.

    Elivoj parašė:
    Manoji užmiega prie krūties dažniausiai tai perkeliu į lovytę tiesiog. Būna ir neužmiega iškart, bet jei apsnūdus tai guldau lovytėn ir užmiega kažkiek pagulėjus. A…

    Aš tai atrūginu nors jei jūs nematot kad reikėtų atrūgint ir daug neatpilinėja neatrūginta, tai manau ir nereikia.
    Maniškė jei neatrūginu, žiūrėk jau daugiau atpylusi. Problema manau tame kad man pienas pats bėga iš krūtų maitinimo metu. Man net maitinant iš vienos krūties, jaučiu kaip bėga iš kitos.
    Laukiu nesulaukiu kada susireguliuos pieno gamyba. Man taip buvo su visais trimis vaikams.
    Vyras tik juokiasi kad su tokiu kiekiu pieno dar ir antrą klecką laisvai išmaitinčiau

  4. User has not uploaded an avatar
    UOGA18 prieš 7 mėn.

    Man panasi situacija... pienas bega ir kartais jei kokias 3h nevalgo vos speja ryti mazius...
    O atsiruginti man sunkiai sekasi... bet kao neatsirugta buna padetas imiges atpyla... tai stebgiuos stacia panesioti..

  5. User has not uploaded an avatar
    Beladela prieš 6 mėn.

    Orellli parašė:
    Praeita savaitę turėjo atlikti apgręžimą bet nepavyko nes nebuvo tinkama vaisiaus padėtis..

    Nesutikit. Per daug pavojinga. Nebent aiškiai matė virkštelę, kiek ji dabar apsisukusi ir ar ne per trumpa.