Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

 1. User has not uploaded an avatar
  Brukste prieš 2 d.

  babariute parašė:
  Gera dienele. Šiek tiek matau buvo kalbėta apie migdymus, bet konkrečiai neužgaudžiau klausimo, kaip visgi dažniau migdot mažius? Skaičiau, kad kaip užmiega, tokiu …

  Sveiki, mano vaikas nuo 6 mėn nebeima ciulptuko. Iš pradžių buvo sunku su dienos miegais, nes uzsimigdydavo būtent su ciulptuku. Tai teko ieškot kitų būdu, ko pasekoje, nuo 6.5 mėn iš tėvų lovos perkelem vaiką į atskirą kambarį. Zinokit geriausias sprendimas. Dabar jau puikiai užmiega pats, be jokiu migduku ir pan.
  Patarimai tokie butu savarankiškam uzmigimui:
  1. Atskirkit miego erdvę nuo žaidimų erdvės. Nes mes pradžioje vaiko lovyte naudojom zaidimam. Vaikas ten vartydavosi, žaisdavo su žaislais, dėl to dienos miegui neįmanoma buvo uzmigdyt lovytej.
  2. Susikurkit kažkokį mini ritualą prieš miegą. Pas mus jis super paprastas, bet vaikas jau žino, kad laikas bus miegot. Taip pat vyksta ir dieną, ir prieš nakti. Nusinesu vaiką į jo kambarį, sakau, kad jau eisim miegot ir uztraukiu užuolaidas (ne iki visiškos tamsos, bet kad nespigintu saulė). Tada apsikabinu jį ir glostydama galvyte pradedu dainuot jo lopsine. Lopšinės pabaigoje idedu į lovyte, apkloju ir pasakau labanakt. Viskas, išeinu iš kambario ir palieku viena. Nes bent jau mano vaikas labai nemėgsta kai aš ji gulinti lovytej bandau nuramint, glostyt ir t.t.
  3. Nemaitinkit pries pat nakties miegą. Mūsų vakarai atrodo taip: 19:30 pamaitinu vaiką mp, tada tetis ji nešasi į vonią, isprausia, aprengia pižama. Tuomet gauna vitaminų ir aš su juo keliauju į jo kambarį. Visa eiga migdymo ta pati kaip diena.
  Bent jau mum labai veikia viskas, uzmiega per pora minučių be rekimo ar asaru. Jei nenorit palikt migdytis vieno - galit sedet šalia. Bet bent jau pas mus būdavo, kad jei aš sėdžiu salia - jis visiškai negalvodavo apie miega. Vartydavosi ir dukdavo lovytej apie valandą laiko. Tai pakeiciau taktiką ir dabar labai dziaugiames. Net ir ne namuose puikiai užmiega pats lovytej 🙂 svarbiausia neabejokit savo sprendimu ir nesimetykit, nes vaikai labai jaučia visas mūsų dvejones 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 2 d.

  Brukste parašė:
  Sveiki, mano vaikas nuo 6 mėn nebeima ciulptuko. Iš pradžių buvo sunku su dienos miegais, nes uzsimigdydavo būtent su ciulptuku. Tai teko ieškot kitų būdu, ko pasek…

  O ar dažnai jūsu vaikas keldavosi naktį? Nes pvz man išnešt į kita kambarį būtu žiauriai sudėtinga kai keliasi 4-5 kartus per naktį, nors visada galvojau, kad vaikui kai bus puse metu nešiu į kita kambarį😀😀o apie žaislus, maniškis lovytėje niekada neturėjo žaislu, bet iki 8 mėnesiu, kai ten padėdavau iškart prasidedavo zyzimai/verkimai, db jau šiek tiek kitaip. Tiek diena, tiek weenaktį nuo pirmos dienos mėginau lovytėje migdyt ir kuo mažiau pas save.

 3. Auks
  Auks prieš 2 d.

  Brukste parašė:
  Sveiki, mano vaikas nuo 6 mėn nebeima ciulptuko. Iš pradžių buvo sunku su dienos miegais, nes uzsimigdydavo būtent su ciulptuku. Tai teko ieškot kitų būdu, ko pasek…

  Galiu tik 👏 ir pritarti jusu kiekvienam zodziui. Musu dukrytei irgi sios taisykles padejo susitvarkyti su miegu ir ramiai ismiegoti visa nakti.
  Gal tik pasiulyciau dar vietoj uzklojimo deti i miegmaisi - saugiau ir sumazina nora stotis, dukti, lipti 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Brukste prieš 2 d.

  Martyna M. parašė:
  O ar dažnai jūsu vaikas keldavosi naktį? Nes pvz man išnešt į kita kambarį būtu žiauriai sudėtinga kai keliasi 4-5 kartus per naktį, nors visada galvojau, kad vaiku…

  Su kelimusi naktį pas mus amerikietiški kalneliai, kitaip nepavadinsi 😂 pirma gyvenimo mėnesį kėlėsi belenkiek, normalu, bet kadangi buvau kaip zombis, vaikas atsikrauste į tėvų lova. Tada gera mėnesi buvo kosmosas, nes keldavosi tik 2 kartus. Beet nuo 3cio mėnesio tas miegas tapo tragedija. Keldavosi ir kas valandą, ir kas 1.5 val. Būdavo naktų, kai ismiegodavo 2.5 - 3 val, tai sakydavau wow. Dabar kai miega savo kambary, tas miegas tikrai nepasidare tobulas ir nebuvo nei karto, kad ismiegotu vaikas visą naktį. Ilgiausiai ismiegojo 7 val, buvo ir 6 val nepertraukiamo miego. Bet įprastai keliasi 2-3 kartus. Manau įtakos turi ir tai, kad nėra super valgus ir tas primaitinimo etapas pakankamai sudėtingas. Su laiku susitvarkys. Bet aš vis tiek džiaugiuosi ir man nesunku 2-3 kartus naktį atsikelti, nueit pamaitint ir grizt į lova. Tikrai lengviau nei keltis 7-12 kartu 😁

 5. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 2 d.

  Brukste parašė:
  Su kelimusi naktį pas mus amerikietiški kalneliai, kitaip nepavadinsi 😂 pirma gyvenimo mėnesį kėlėsi belenkiek, normalu, bet kadangi buvau kaip zombis, vaikas atsik…

  Mūsiškis taip pat nėra labai valgus. Valgo po nedaug, bet dažnai. Aš maitinu atsigulusi, sėdimoi pazicijoj man lb nepatogu, o jau kai tenka taip maitint tai mažasis juokiasi labiau nei valgo😀😀tai žodźiu visus tuos kartus man tektu jį parsinešt į savo kambarį, pamaitint ir vėl nunešt. Man ir taip gan sudėtinga tiek dažnai keltis kai lovytė šalia lovos😀