Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Milais prieš 10 val.

  mononoke parašė:
  Pirma pamoka nemokamai, tai pabandyt verta ir sužinosit man tai patinka, nes pabūnam su bendraamžiais, šiek tiek socializacijos vaikui

  Mes irgi lankom, manau, jei vaikas toks prie maminukų-bailiukų ir aplinkoj nėra mažų vaikų (mūsų atvejis), visai gerai susipažinimui su aplinka, socializacijai. Maniškė tą pirmą nemokamą pamoką prabliovė, baisu jai buvo, bet vistiek nusprendžiau vesti, ir ką, apsiprato, patinka jai ten, įdomūs nematyti žaisliukai, vaikai. Muzikuoja tai kol kas daugiau mamytės

 2. Sameri
  Sameri prieš 10 val.

  Milais parašė:
  Mes irgi lankom, manau, jei vaikas toks prie maminukų-bailiukų ir aplinkoj nėra mažų vaikų (mūsų atvejis), visai gerai susipažinimui su aplinka, socializacijai. Man…

  Mes irgi lankeme 5 mėnesių, poto padarėm pertrauka ir vėl lankysime, nes panašu kad mažoji linkusi į muziką, na arba sutapimas

 3. Bezdzione
  Bezdzione prieš 10 val.

  mononoke parašė:
  Pirma pamoka nemokamai, tai pabandyt verta ir sužinosit man tai patinka, nes pabūnam su bendraamžiais, šiek tiek socializacijos vaikui

  Reikes gal ir mums isbandyti, nes mes namuose daug muzikos klausomes, dainuojam, bugnus musam:)) idomu kaip uzsiemimai skirsis nuo to
  Ka namuose siaip veikiam

 4. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 3 val.

  Pradėjus primaitinimą, išlindo mažiui ir dermatitas. Rausta, sausėja kelių linkai, žiūriu, kad reikalas plečiasi. Kas susidūrėte su šia bėda, kokį kremą rekomenduotumėt?

 5. Aggie2
  Aggie2 prieš 2 val.

  laukų vėjas parašė:
  Pradėjus primaitinimą, išlindo mažiui ir dermatitas. Rausta, sausėja kelių linkai, žiūriu, kad reikalas plečiasi. Kas susidūrėte su šia bėda, kokį kremą rekomenduot…

  Mano pupos odyte irgi lyg sausa ant blauzdu. Klausiau ar cia alergija, tik jauciasi perbraukus, nesimato.. Bet tai prasidejo nuo sliauziojimo pradzios, galvoju gal dirgina odyte, laukiu kada tik vaikscios ir ziuresiu tada.. Sausa odyte blauzdu priekineje puseje. Tepu po vonios naturaliu kremu (cia visi tik toki kudikiams tepa: alyvuogiu aliejus, vaskas, virintas vanduo).