Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

AstaJur prieš 22 val.

Emill parašė:
    Nelabai kosmosas 250-300ml jums atrodo labai daug? As isgeriu 2l vandens+ arbatos ir su maistu dar, tai analogiskai maziems vaikams mazesni kiekiai

Taip man atrodo kosmosas. Mano mažius vaikiškos gertuvės neišgeria per dieną nors sveria virš 10kg. Tai kaip jam reiktų tokias tris gertuves sugrūsti neįsivaizduoju.
    Aš pati irgi tikrai neišgeriu 3l per dieną. Geriausiu atveju pora stiklinių plius kelis puodelius arbatos.

[email protected] parašė:
    Čia yra suaugusio žmogaus norma 30 ml 1 kg 😉

Pritarčiau, ar bent jau vaiko nuo 5m kaip rašo pvz, bet ne kūdikio..

Emill prieš 21 val.

AstaJur parašė:
    Aš pati irgi tikrai neišgeriu 3l per dieną. Geriausiu atveju pora stiklinių

Tai va kai pati neisgeriat nei poros litru, tai kosmosas ir atrodo o maniske isgeria savo gertuve ir su didziuliu noru. Jeigu jusu vaikas neisgeria, tai nesakykit, kad kitu isgeriamas kiekis yra kosmosinis kaip ir rasiau, pati isgeriu ne maziau 2l tik vandens per diena, jums turbut irgi kosmosas. O man normalu ir tai traktuojama kaip normalus isgeriamas kiekis.

Emill prieš 21 val.

[email protected] parašė:
    Čia yra suaugusio žmogaus norma 30 ml 1 kg 😉

Na pasieskokit tiesiog daugiau informacijos, paskaitykit pso rekomendacijas. Kuo skiriasi vaiko svoris kg ir suaugusio zmogaus? 🤦‍♀️ Kodel suaugusiam 30ml/1kg yra normalu, o vat vaikui, kuris sekmingai primaitinamas yra per daug?
    Taip pat juk priklauso ir nuo to, kiek vaikas suvalgo vandeningesniu darzoviu ar vaisiu. Tada automatiskai maziau ir isgers. As nesiekiu cia gincytis, tiesiog tas skaiciavimas nera kazkoks super kosminis. Jei vaikas sveria 8kg, tai 200ml vandens yra tikrai super daug, kad neimanoma, nesamone, neisgers, ar dar kas? Duokit kiek jus norit to vandens, temoj paklause tiesiog gal kas girdeje kiek rekomenduojama isgert. Tai ir parasiau pso REKOMENDACIJA, ne TAISYKLE ;)

4. deize27
    deize27 prieš 8 val.

O tie vaiko pinigai tai buvo totalus kyšis šeimoms su vaikais. Ir dabar geriau jau atsisakysiu tų pinigų nei gyvensiu su tokia valdžia. Nieko mums nepakeis tie 60 eur į mėnesį, nors ir gyvenam gan kukliai.

Pakalnuteee prieš 8 val.

deize27 parašė: