Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Palyginus visas Europos Sąjungos valstybes, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje: beveik 60 procentų.

2024 m. liepos mėnesio Mažyliai❤️

  1. User has not uploaded an avatar
    Vakar prieš 1 sav.

    Dar kineziterapiaute mums atsiunte pratimu namu darbams. Mes sedejimo paskatinimui darem . Gal kam bus naudinga

  2. EEEmama
    EEEmama prieš 1 sav.

    lainaa10 parašė:
    Įdomiai kuo grindžiama tas 'turi',o kas jeigu iki 8 mėn.neatsisėda,tai pagal ją skaitosi nebenormali raida ar kaip?🤔🫡

    Kaip minėjo tai raudona velevėlė iki kada turi patys atsisėsti. Jei neatsiseda, tai reikia dirbti, mankštinti, stiprinti, kad vaikui padėti.
    Aš savo vaiką vežioju į mankštas privačiai, kad sustiprinti.

  3. User has not uploaded an avatar
    Aneta5 prieš 1 sav.

    Koki alieju naudojate pagardinti darzovienes?

  4. User has not uploaded an avatar
    lainaa10 prieš 1 sav.

    Aneta5 parašė:
    Koki alieju naudojate pagardinti darzovienes?

    Ypač tyrą alyvuogių aliejų, kartais ghee sviestą
    O jūs?

  5. User has not uploaded an avatar
    Paulina33 prieš 11 val.

    Sveikos. Gal yra pasikeitusių išmokos laikotarpį iš 18 į 24 mėn sodroje?