Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. User has not uploaded an avatar
  pupa19 prieš 53 min.

  Valgo

  Women. parašė:
  mes ivairiai duodam, vakar jogurta su uogom keliom daviau. Vakare sveikiausia lengvus baltymus valgyti. Tai duodam daznai ir liesos mesos su darzovem. Kiausiniai da…

  Valgem: grikiai, avižos, kukuruzai, manu, moliugas, cukinija, žiesiniai kopusta, maži te kopusteliai vis pamirstu kaip jie vadinasi😁 melynes, obuolis, avokada bandem bet nepatiko, kriauše, bananas bet ir nemegeja, kiauliena, vištiena, veršienos nemegsta tiesiog nevalgo, jogurta bandem naturalus iš barduotuves tai labai patiko mažajai buvau pries kelias davus jei vakare tai patiko, kitas dalykas kiausinio da nebandem, sviestuka jau i grikius buvo ideta, aj da bulves morka gauna. Bet morka elergina nuo pradzios tik truputi morkos kur ir viskas zandai reguoja arba dupce. Kakinasi kaip ir normaliai i diena gal 2kart padaro.
  Pasimeciau jau su tuo gaminimu ir vaiko gaila espumisan duodu bet val padeda ir vel viskas is naujo.
  Galvoju gal gyd pasukt pirmadieni ir paprasyt kad geruju bakteriju išrašytu net nezinau nes mes da ju negerem🤦🏻😩

 2. Women. prieš 46 min.

  pupa19 parašė:
  Valgo

  o kaip jos ismatos? ar normalios? nera daug gleiviu? as patarciau gal duoti vakare, kokia darzove ir pvz nezinau bolivine balanda? nes balanda tokia labai neutrali kruopa, beveik niekada pilvo niekam nepucia. Arba bandykit vesti maisto zurnala, ka duodat ir kaip reaguoja vaikas i ta maista. Paskambinkit ir au gydytoja pasitarti, gal ka rekomenduos

 3. User has not uploaded an avatar
  Tina40 prieš 27 min.

  O as ne i tema bet kas nemoka gaminti. Nusisypsokim nors dauguma esam pavargusios

 4. User has not uploaded an avatar
  pupa19 prieš 12 min.

  Women. parašė:
  o kaip jos ismatos? ar normalios? nera daug gleiviu? as patarciau gal duoti vakare, kokia darzove ir pvz nezinau bolivine balanda? nes balanda tokia labai neutrali …

  Pastebiu gleiviu bet ne dažnai ju buna, ir daug seilejasi ji. Gyd paskambinsiu.

 5. Women. prieš 9 min.

  pupa19 parašė:
  Pastebiu gleiviu bet ne dažnai ju buna, ir daug seilejasi ji. Gyd paskambinsiu.

  ai tada gleives bus nuo seiliu, bent tiketina. O kraujo siuliuku nebuna?