Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Ginteee
  Ginteee prieš 4 val.

  As del to buvau pas chirurga, sake pratimais situacijos nepataisysi tik operacija jeigu kliuna, bet jei ateityje dar bus nestumu - neverta. Sportas gali tik dar labiau raumenis atitolint, suvest nebesuves. Reziume sportuot, nesukt galvos ir nekilnoti sunkiai.

 2. User has not uploaded an avatar
  monas prieš 3 val.

  Ginteee parašė:
  As del to buvau pas chirurga, sake pratimais situacijos nepataisysi tik operacija jeigu kliuna, bet jei ateityje dar bus nestumu - neverta. Sportas gali tik dar lab…

  Tai gal priklauso nuo issiskyrimo laipsnio? Pas mane 3 pirstai tilpo i tarpa, dabar nebera to plysio, bet kai domejausi situo klausimu, tai visi kartoja (sportininkai ir kineziterapeutai), kad pradejus ne nuo tu pratimu tikrai galima prisidaryt bedos.

 3. User has not uploaded an avatar
  MVL1 prieš 1 val.

  Nu va, kad nebuciau prisidirbusi su tais atsilenkimais Kiek siaip skaitinejau, tai vienur raso, kad niekas nepades, tik operacija (nebent labai mazai prasiskyre raumenys) , kitur, kad padeda... Bandysiu sportuoti pradziai, o poto nezinau, gal kaip nors uzsidirbsiu tai operacijai, kiek zinau nepigi

 4. User has not uploaded an avatar
  Rasmiux prieš 48 min.

  As dabar irgi pagal sita video pasiziurejau... mano irgi issiskyre... telpa pirstas ir gal siek tiek daugiau... todel ir yra likes toks gan geras pilviukas...

 5. User has not uploaded an avatar
  monas prieš 23 min.

  MVL1 parašė:
  Nu va, kad nebuciau prisidirbusi su tais atsilenkimais Kiek siaip skaitinejau, tai vienur raso, kad niekas nepades, tik operacija (nebent labai mazai prasisky…

  Jo atsilenkimai pradzioj netinka, o ir veliau juos darant reikia labai save kontroliuot ir darant pratimus itraukt raumenis i vidu.

  Rasmiux parašė:
  As dabar irgi pagal sita video pasiziurejau... mano irgi issiskyre... telpa pirstas ir gal siek tiek daugiau... todel ir yra likes toks gan geras pilviukas...

  Nebutinai del to, bet siaip manau dar turim duot sau laiko, net ir sportuojancios kai kurios savim nusivilia, juk kai kurioms gali reiketi daugiau laiko atsistatyt, net ir poros metu, o ypac maitinancios. Dabar tas tempas ir grazus kunai is ekranu ir vienetai su pukia genetika vercia skubet ir gaudyt veja laukuose.