Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Palyginus visas Europos Sąjungos valstybes, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje: beveik 60 procentų.

2023 m. rugsėjinukai 🌾

 1. User has not uploaded an avatar
  youghurt06 prieš 2 sav.

  Sveikos, gal pasidalintumet kaip rengiate savo lelius tokiomis karstomis dienomis? Ar vedate i lauka per karscius?

 2. Cavy
  Cavy prieš 2 sav.

  youghurt06 parašė:
  Sveikos, gal pasidalintumet kaip rengiate savo lelius tokiomis karstomis dienomis? Ar vedate i lauka per karscius?

  Sėdi(neatsirėmus, prilaiko tik diržiukai) sportinuke su pampiu ir bodžiu trumpomis. Pastačiau nusukus nuo saulės ir kur pučia vėjukas, valgo sau ramiai kukurūzą.
  O pietų miegą miegam namie, pastebėjau, kad ilgiau išmiega nei lauke tokiais orais

 3. User has not uploaded an avatar
  youghurt06 prieš 2 sav.

  Cavy parašė:
  Sėdi(neatsirėmus, prilaiko tik diržiukai) sportinuke su pampiu ir bodžiu trumpomis. Pastačiau nusukus nuo saulės ir kur pučia vėjukas, valgo sau ramiai kukurūzą.

  Aiškutis ir mes panašiai👌

 4. Emilija28
  Emilija28 prieš 1 sav.

  Sveikos gal kam dar taip buvo žodžių pas maziukes galvytes vienoje vietoje labai minkštą galvyte šone virš galvytes ,buvom pas gydytoja sako dėl to jog griuvus ira pas traumatologa sestad bet vistiek nerandu sau ramybės ,skilęs lūžę negali būti nu bet kaip sako gydytoja cé guzas galvytėje toks minkstas toje vietoje kur minkšta nesijaučia kaukolės kaulo mėlynės nebuvo visada aktyvi valgo linksma .
  Kitos vėlgi sako gal galvyte nesuaugus dar nu bet jug anksčiau būčiau uzciuopus jau ta minkšta vietą ,,😫ira labai neramu kad nebūtų kas rimta

 5. Cavy
  Cavy prieš 1 sav.

  Emilija28 parašė:
  Sveikos gal kam dar taip buvo žodžių pas maziukes galvytes vienoje vietoje labai minkštą galvyte šone virš galvytes ,buvom pas gydytoja sako dėl to jog griuvus ira …

  O kai griuvo nebuvot priimamąjame? Sakyčiau pasiskambinkit ir nuvažiuosit, pažiūrės. Nerimaudama naudos neduosite ir sau ir vaikui.