Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. Padala
  Padala prieš 8 val.

  Kaip gyvenate su naktiniu miestelių?:)mes tai miego norim,bet zirzia ,keliasi kas val. Supuoju miega,paguldwu į lovytė viskas ropoti,stotis reikia ir zirsti😟

 2. Spindesiuks
  Spindesiuks prieš 8 val.

  o pas mus savaite buvo nerami, diena nakti, ir temp ir irzlus, ir mazai valge. Galvojom pagaliau dantys islys, bet ne, pradejo sliauziot kaip reikalas, bet dar nenori sedeti pats. O dantys taip ir neizdygo nei vieno.Uztat valgo kaip uz tris jau pora dienu, uz tas blogasias dienas atsivalgo

 3. User has not uploaded an avatar
  Aleada84 prieš 5 val.

  Pas mano dukryte ja 2 apatin.turi ir iskart lenda 4 virsut,jau tiesa sakant prasikale. Jau stovi neblogai,sliauzia,banda pavit sese.,bet su maistu,tai tragedija2-3 saukstelius suvalgo ir viskas.

 4. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 5 val.

  Mumoo parašė:
  @Mamulė_mamulė jūs buvote įkėlusi mazyliu receptu knygelę, gal galetumete dar karta? netyčia ištryniau 🤦‍♀️

  https://drive.google.com/file/d/0B18zG0siHTRvSzlJMnJ5d0MzWFk/view?usp=drivesdk