Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2019 m. Kovinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Joll prieš 7 val.

  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal aš kažką ne taip darau

 2. laimav
  laimav prieš 5 val.

  Joll parašė:
  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal a…

  Manoji dabar dažniau nori tik su manim būti, gal toks periodas, nes mama vaikui - visas pasaulis dabar manoji dienos metu kartais pabūna, bet dažniausiai tik kartu su manim.

 3. Nikse
  Nikse prieš 5 val.

  Joll parašė:
  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal a…

  Mano kaip kokios nuotaikos. Buvo dienu kad visiskai visa diena ant ranku🙈 o yra kad ir uzsizaidzia. Ypac vakare atsigulam ant kilimo ir jis malasi, bet as salia turiu buti. Ir zinoma zaisliuku naujumas daug ka lemia. Siandien daviau arbatos pakeliu dezute. Ten i plastikinius maisiukus arbata supakuota, tai zaide, deliojo tuos pokius is dezutes pirmyn atgal😍😄 dar grikiu maiselis labai idomu buvo. Tik jau salia stebiu, kad nepraplestu maiselio.
  Jums gal dantukai dygsta?

 4. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 5 val.

  Joll parašė:
  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal a…

  As zinokit irgi vis pagalvoju, gal netaip kazka darau Labiausiai tai del migdymo.
  O del pabuvimo, tai patreniruokit vaika, vistiek visada 100% neuzimsit. Man kartais gaila pasidaro, kai ji po namus sliauzioja, atrodo nera ka veikt, bet is kitos puses, taigi ir namus pazinti reikia, ne vien zaidimu. Turiu du bliudukus su smulkiais daiktais, pasodinu ir duodu kraustyt. Kol viska ismeto ir apciulpia, pusvalandis laisvas taip pat zaislu deze ant sono parverciam, ir ji pati traukia juos ir ziurineja. Sako patogu kiekvienam kambary po dezute, skirta kraustymui, turet, tik nezinau is kur reikes tiek smulkmenu istraukt

 5. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 4 val.

  Beje labai verzesi prie katino maisto. Isnesiau ji is virtuves i sandeliuka, kad nesimatytu. Vistiek atrado kur, ir paleidus ant grindu tiesiai i ta puse sliauzia, pasirodo atsimena! Vakar neapsikenciau ir leidau paciupinet, galvoju paziuresiu kas bus. Tai ji semia rankytem grudelius ir beria ant grindu, semia ir beria, semia ir beria 😂 nezinau gal garsas patinka, o tikejausi, kad i burna kims. Tai prisijuokiau gerai ir uzkeliau indeli auksciau. O siandien daviau vazone pasiknist (nes irgi baisus traukos objektas), tai semia zemes, pila ant grindu ir tyrineja pirsciukais. Irgi i burna nekiso ☺️

  Pradejau ziurinet vokelius (nutarem su vyru, kad jau baisu vaika susaldyt). Deveti bugaboo net po 50 eur eina, o universalus womar po 15-20 eur, tai galvoju, gal tiktu man i bugaboo ir toks? gal kas turit, zinot?