Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2018 m. Gruodinukai

 1. aiste.grineviciute
  aiste.grineviciute prieš 13 val.

  Menuliukai parašė:
  Maniskis miega du kartus per diena. Pirmas miegas buna apie 9 val ryte ir miega iki 1 valandos. O antras miegas buna apie 13-14 valandas ir miega nuo 1 iki 2 valand…

  Kaip jum gerai mes miegam nuo 11 iki 12 ar max 13val. Ir antras miegelis nuo 16val iki 17val kažkur.
  Jei noriu kad ismiegotu bent kelias valandas turiu gulėti šalia 🙈

 2. aiste.grineviciute
  aiste.grineviciute prieš 13 val.

  O koki kiekį jūsų mažyliai suvalgo vieno maitinimo metu košės ar darzovienes? "ir kaip pavyksta maitint?" mes galim valgyt tik rodant nauja daiktą, žiūrint reklamas... Kai uziemi ji ir net ne pajunta kaip šaukštai į burną eina

 3. koncilija
  koncilija prieš 4 val.

  aiste.grineviciute parašė:
  O koki kiekį jūsų mažyliai suvalgo vieno maitinimo metu košės ar darzovienes? "ir kaip pavyksta maitint?" mes galim valgyt tik rodant nauja daiktą, žiūrint reklamas…

  Mano daug geriau valgo, kai pasodinu i maitinimo kede. Ir aisku butinai rankose kas nors-saukstas, indelis, bet kas. Tada valgo gerai. O jei nuobodu, nebevalgo.
  Bet kai as auginu jau antra, tai zinokit net 3. 9 metu vaikas jei nuobodu, bus bedosm tai tarkim einam vaziuoti, abiems po koki idomu daikta paimu ir zinau, kad kelionė iskart palengveja. Rankose nuolat pas vaikus juk kazkas turi buti. Bent pas mano medijų tai nepropoguojam valgant.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gridei prieš 4 val.

  aiste.grineviciute parašė:
  O koki kiekį jūsų mažyliai suvalgo vieno maitinimo metu košės ar darzovienes? "ir kaip pavyksta maitint?" mes galim valgyt tik rodant nauja daiktą, žiūrint reklamas…

  Mano valgo nelabai noriai

  aiste.grineviciute parašė:
  O koki kiekį jūsų mažyliai suvalgo vieno maitinimo metu košės ar darzovienes? "ir kaip pavyksta maitint?" mes galim valgyt tik rodant nauja daiktą, žiūrint reklamas…

  Dazniausiai apie 100 ml, max 150ml. Sunkokai valgo, bet zinau, kad buna ir blogiau maitinu kedutej ne prie tv, bet labai nenusedi ir makaluojasi. Tad kartais nesuprantu ar nenori valgyti, ar tiesiog labiau nori ka nors veikti, nepaisant alkio. Malasi stipriai, turiu duoti ka nors i rankas, ant staliuko, aisku meto ant zemes, as pakeliu ir taip zaidziam kol valgo. Dazniausiai dar ir dainuoju arba rodau muzikine knygute. Be mano šou programos suvalgo lengvai nebent uogiene (vaisiu tyrele), tik jos as neduodu po 100-150. Su mesa kosytes eina sunkiausiai, po kelis saukstelius tik, kartais pavyksta 100 iveikti, kartais ne. Jei neskanu, tai uzsiciaupua, bando lipti lauk is kedes ir jei nepaleidziu - verkia. Tai as per daug nespaudziu ( geros ekologiskos mesis tenka ismesti 🤑😩) Atradau dar, kad dienos begy, prieinu ir duodu virtu/garintu darzoviu gabaliukais (mazuliukais idedu i burnyte, pati bando su pirsciukais detis), tai taip kaip visciuka dar tarpuose palesinu darzovemis. Ir nors pagal amziu kose turetu valgyti jau 3k per diena, man retai oavyksta tiek sumaitinti, dazniausiai tik 2 kartai buna.

 5. Menuliukai
  Menuliukai prieš 3 val.

  aiste.grineviciute parašė:
  Kaip jum gerai mes miegam nuo 11 iki 12 ar max 13val. Ir antras miegelis nuo 16val iki 17val kažkur.

  Man per pilnati tenka pasikamuoti tiek diena tiek nakti🤦‍♀️. Naktim prabudineja kas valanda arba per miegus verkt pradeda ir atsisedes verke lovytej. O dienom tai ir tenka pragulet kartu su juo nes kitaip nemiega. Kol nemiega tai reikia lakstyt visur paskui nes istisai susimusa kur nurepliojas. Tai pirstukus tai gailvyte tai krinta bandydamas atsistoti tai vel kokia beda🤦‍♀️😫. Isvargina tas pilnaties eatpas