Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje - beveik 60%.

2021 Vasarinukai 👶❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Gitamer prieš 12 val.

  Austinys parašė:
  Neseniai tik pradėjo visokius "dadada", "tetete", "ate", o šiaip spygauja, rėkauja, urzgia

  Maniškė irgi urzgia arba kaip asiliukas iaiaia..toks juokingas garsas. Šiaip mėgėja pakalbėt😃o prabudus caksi.

 2. User has not uploaded an avatar
  krusinskiened prieš 2 val.

  Na ar dar yra leliu be dantukų? Mums 8 mėn su puse,o dar nei vieno neturime...🤔

 3. Dovilie
  Dovilie prieš 1 val.

  krusinskiened parašė:
  Na ar dar yra leliu be dantukų? Mums 8 mėn su puse,o dar nei vieno neturime...🤔

  Mums kitą savaitę 9 mėn. ir kol kas nei vieno dantuko neturime 🙈

 4. saldainiuke
  saldainiuke prieš 39 min.

  Mes taip pat dar neturime, bet jau visa savaite nemiegam didziausia sloga, karkalai kosulys🙉 taip varkse kankinasi nemiega naktim. Kiek laiko pas jus pas ka su dantukais buvo sloga kiek truko? Dabar ir berniukui lyg prasidejo sloga ir kosulys, vienai aprims tuoj kitam prasides🙈

 5. Aušra0407
  Aušra0407 prieš 2 min.

  Ir mes dar neturime dantukų.. 🙂
  Suprastėjo miegas, panašu, kad ir mums jau sloga prasideda. 🙈

3,00 €
1,00 €
2,00 €