Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Palyginus visas Europos Sąjungos valstybes, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje: beveik 60 procentų.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Majaap
  Majaap prieš 7 val.

  Tukeee parašė:
  As irgi duodu kukurūzų, vaisių. O apie tuos vaikiškus sausainukus raidos centre ir logopedė sakė, kad yra rizika užspringimui, jie taip netirpsta kaip kukurūzai, ta…

  Tie vaikiški sausainukai hipp tai nei nesuprantu kuo skiriasi nuo paprastų, kad ir selgos, gaidelio, sausainių, cukraus kiekis panašus, o pastarieji dar ir geriau tirpsta nei tie kūdikiški 😂

 2. UgLa
  UgLa prieš 6 val.

  Saule987 parašė:
  Kiaušinio trynį buvau davus per velykas, tai labai skaniai valgė, jogurto irgi ragavom, bet nepatiko, nei be nieko nei su vaisiais. Žuvį jau reiktų ragaut, bet kai …

  mes žuvies irgi nelabai dideli valgytojai, vakar tik pirkau ešerį ir kepiau orkaitėje. tai mažam at pjoviau gabalą, o mums uzprieskoniavau. Puikiai visi valgėm, dar esu davus tiesiog garinta lašiša ir dar dariau menkės kukulius, sumaliau filė, pridejau žolelių, morka gal dar tarkavau. Pri darau tokiu įvairių žuvies mėsos kukuliu, kotletukų ir į šaldymo maišelius, kameroj visada turiu keliu rūsiu pasiruošusi, labai patogu ☺️

  charlee23 parašė:
  Nu va mes kazkaip neskubejom su visais tokiais produktais nesenai tik zuvi ragavom, db kiausinio eile ir tada bandysim turbut tuos jogurtus ir varskes..

  mano jogurtą (be priedu žinoma) jau seniai valgo ir gan dažnai, nes jam labai patinka, varške valgo, šaltibarščius. Bet karves pieno tai neduodu gerti. Užtenka mano pieno ir vandens 😁

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Uogų, jogurtą, varškės, kukurūza kokį, siaip vaisiu.

 3. User has not uploaded an avatar
  raikal prieš 6 val.

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Kukuruzu, traputį, vaisiu, uogų ( pastaruosius duodu arba šviežius arba liofelizuotus).

 4. charlee23
  charlee23 prieš 2 val.

  Ed

  UgLa parašė:
  mes žuvies irgi nelabai dideli valgytojai, vakar tik pirkau ešerį ir kepiau orkaitėje. tai mažam at pjoviau gabalą, o mums uzprieskoniavau. Puikiai visi valgėm, dar…

  Kaip jis tuos saltibarscius valgo? ar viska per blenderi pramalat pries tai:)?

 5. User has not uploaded an avatar
  justinaa25 prieš 30 min.

  1984 parašė:
  Sveikutes, ką duodate y tarpus pauzkandziauti savo maziukams😊

  Kukurūzų,vaisių(su šviežio maisto maitintuvu) ,jogurtuko arba tiesiog lengvesnio kažko-vaisinės tyrelės