Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Palyginus visas Europos Sąjungos valstybes, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje: beveik 60 procentų.

2023 metų sausio mėnesio mažyliai 🎈

  1. Niuni
    Niuni prieš 8 mėn.

    UOGA18 parašė:
    Sveiki, kaip jus migdote savo mszylius? As matau kad pas mane uzmiega su papu... o be jo niekaip.., buna panesioju ant ranku bet kai idedu i lovyte daznai atsibunda…

    Dažnai ir man taip būna. Pamaitinu, atrūginu, dar kiek panešioju, tik įdedu į lovytę kelios minutės ir vėl akys atmerktos. Ir vėl viskas iš pradžių
    Šiaip džiaugiuosi jog nakties miegai geresni bent, nei dieniniai. Naktį būna pabunda kas 2-3 valandas. Dieną pamiega tik max valandą, paskui pabudrauja pusvalandį, vėl pamiega 15 minučių, pabudrauja kiek vėl pamiega kokį pusvalandį.
    Su atrūginimu būna kad palaikau kol atsirūgsta, būna jog ir neatsirūgsta bet padėta gulėti šiek tiek atpila. Labiausiai vargina atrūginti naktį. Pati su viena akim užmergta, laukiu kol ji atsirūgs
    Bet tvarkausi su nuovargiu manau neblogai, tik dabar dažnai užstringa atmintis kiek pastebėjau. Va žmogus, nepamiegi gerai kokias tris savaites ir viskas nebe taip funkcionuoja kūnas

  2. User has not uploaded an avatar
    Elivoj prieš 8 mėn.

    Manoji užmiega prie krūties dažniausiai tai perkeliu į lovytę tiesiog. Būna ir neužmiega iškart, bet jei apsnūdus tai guldau lovytėn ir užmiega kažkiek pagulėjus. Atrūgint kažkaip niekad neatrūginu, nes ji jau miega dažniausiai, bet ir neatpila, būtina atrūgint? 🤔 naktį kelias kokius du kartus tai visai pamiegu, gal nenukentės pieninė. Dieną valgo kas 3-4 valandas, naktį būna ir 5 gaunas

  3. Niuni
    Niuni prieš 8 mėn.

    Elivoj parašė:
    Manoji užmiega prie krūties dažniausiai tai perkeliu į lovytę tiesiog. Būna ir neužmiega iškart, bet jei apsnūdus tai guldau lovytėn ir užmiega kažkiek pagulėjus. A…

    Aš tai atrūginu nors jei jūs nematot kad reikėtų atrūgint ir daug neatpilinėja neatrūginta, tai manau ir nereikia.
    Maniškė jei neatrūginu, žiūrėk jau daugiau atpylusi. Problema manau tame kad man pienas pats bėga iš krūtų maitinimo metu. Man net maitinant iš vienos krūties, jaučiu kaip bėga iš kitos.
    Laukiu nesulaukiu kada susireguliuos pieno gamyba. Man taip buvo su visais trimis vaikams.
    Vyras tik juokiasi kad su tokiu kiekiu pieno dar ir antrą klecką laisvai išmaitinčiau

  4. User has not uploaded an avatar
    UOGA18 prieš 8 mėn.

    Man panasi situacija... pienas bega ir kartais jei kokias 3h nevalgo vos speja ryti mazius...
    O atsiruginti man sunkiai sekasi... bet kao neatsirugta buna padetas imiges atpyla... tai stebgiuos stacia panesioti..

  5. User has not uploaded an avatar
    Beladela prieš 6 mėn.

    Orellli parašė:
    Praeita savaitę turėjo atlikti apgręžimą bet nepavyko nes nebuvo tinkama vaisiaus padėtis..

    Nesutikit. Per daug pavojinga. Nebent aiškiai matė virkštelę, kiek ji dabar apsisukusi ir ar ne per trumpa.