Kūdikiui 9 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis dar nemoka kalbėti, bet jis išmoksta vis naujų būdų, kaip išreikšti savo emocijas fiziniais veiksmais. Pavyzdžiui, ploja, šypsosi, rodo pirštuku ar išsižioja, matydamas maistą. O taip pat ir cypauja, irzliai verkia, negavęs geidžiamo daikto.

Tinkamas laikas atpratinti nuo buteliuko

Daugumos pediatrų teigimu, laikotarpis nuo 9 iki 12 mėnesių idealiai tinka atpratinti kūdikį nuo buteliuko ir pradėti naudoti puodelį (iš pradžių tinkamiausias puodelis su dangteliu ir snapeliu).

Gerti iš puodelio yra sveikiau vaiko dantukams, nes tuomet skystis greičiau nugeriamas, o tai ypač svarbu, jeigu gėrimai saldūs.

Labai ilgai naudojant buteliuką vaikas gali prie jo perdėm įprasti ir tuomet jo atsisakyti bus dar sunkiau.

Daugiau apie atpratinimą nuo buteliuko skaitykite čia:

Kokie žaidimai patinka 9 mėnesių kūdikiui?

9 mėnesių kūdikius džiugina supratimas, kad paslėpti ir nematomi daiktai niekur nedingsta. Išnaudokite tai, pasitelkdami įvairius žaidimus. Vaikui tikriausiai patiks iš dėžės ar kibirėlio traukti daiktus, atrasti už mamos nugaros, baldų paslėptus ar audiniu uždengtus žaislus.

Kūdikį taip pat gali sudominti dalinimosi žaidimai, kurie dar ir pratina vaiką atiduoti sugriebtus, draudžiamus daiktus. Pasiūlykite vaikui žaislą, o vėliau paprašykite jį atiduoti jums ar paduoti kitam žmogui. Būtinai padėkokite, pasidžiaukite.

Daugelis šio amžiaus mažylių atranda maudynių malonumus - jie mielai turškiasi vandenyje, taško, ploja delniukais. Į vonią neškitės plūduriuojančių žaislų, pasiimkite plastikinį puodelį ar žaislinį laistytuvą vandens pasėmimui ir pilstymui.

Kūdikiui naudingi žaidimai su vyresniais vaikais

Kūdikiui naudinga bendrauti ir žaisti su panašaus amžiaus vaikais, tačiau dar geriau, jeigu kūdikis turi galimybę pabūti su už jį truputį vyresniais.

Pastebima, kad kūdikiai labai efektyviai ir noriai mokosi iš už save truputį (metais ar keleriais) vyresnių vaikų. Kūdikiui net nėra būtina žaisti su vyresniais vaikais, jis džiaugiasi galėdamas būti netoliese, juos stebėti, bandyti atkartoti jų veiksmus ir iš jų pasisemti naujų įgūdžių.

Jeigu galite, suorganizuokite kūdikiui pažaidimo popietes su truputį vyresniais vaikais arba tiesiog eikite į populiarias vaikų žaidimų aikšteles ir leiskite kūdikiui stebėti žaidžiančius vaikus.

Faktas

Palyginus visas Europos Sąjungos valstybes, daugiausia kūdikių ne santuokoje gimsta Estijoje: beveik 60 procentų.

2022 m. sausinukai 💖

 1. ashjuke
  ashjuke prieš 4 val.

  Pumax parašė:
  Mums irgi sunkiai pasiduoda paprastai valant, jau sloga nuo sestadienio ir nieko negereja, siandien pas lor buvom, ausis paraudus jau. Nu zodziu, pavydziu toms kam …

  Neklausei pas lor dėl otosan?

 2. Pumax
  Pumax prieš 4 val.

  ashjuke parašė:
  Neklausei pas lor dėl otosan?

  Pagulde mus i ligonine, nes auksta temperatura prie slogos dasidejo, tai sake ryt ar poryt vel pas lor eisim, reikia kazkaip nepamirsti pasiklausti. Visai idomu ka sakys 🧐

 3. ashjuke
  ashjuke prieš 4 val.

  Pumax parašė:
  Pagulde mus i ligonine, nes auksta temperatura prie slogos dasidejo, tai sake ryt ar poryt vel pas lor eisim, reikia kazkaip nepamirsti pasiklausti. Visai idomu ka …

  Vaje...laikykites. joo, jei nepamiršit paklauskit. Ar per vizitaciją paklausk 🤗

 4. Chinchinke
  Chinchinke prieš 3 val.

  Gal galetumet su foto ar nuorodom, kur perkat, ikelti aliejus, kuriuos naudojat i koses maziukams?

  Mes kol kas tik ant vandens koses ragaujam, nes skrandukas jautrus. O ir svorio uztenka. Bet sveiki riebalai reikalingi, manau, vis tiek... norisi kazkuo papildyt kosytes.

 5. Pumax
  Pumax prieš 44 min.

  ashjuke parašė:
  Vaje...laikykites. joo, jei nepamiršit paklauskit. Ar per vizitaciją paklausk 🤗

  Bandysiu uzklaust kazkurios gydytojos, bet galva jau man skamba nuo visko, reikia susiimt ir nepamirst 🤦‍♀️

1,00 €
Dovanoju!