Kūdikiui 1 savaitė

Jau praėjo visa savaitė! Ar ji jums neprailgo? Dabar laikas teka visai kitokia vaga, nes diena ar naktis, dabar yra du svarbiausi rūpesčiai – miegas ir naujagimio maitinimas.

Mamytei (o kartais ir tėveliui) tenka prisitaikyti prie dažnų maitinimų ir keisti miego įpročius (jei tiksliau, miegoti mažiau).

Mažylis irgi pamažu prisitaiko prie savo naujo pasaulio. Jis trumpai nusnūsta, pabunda pavalgyti, truputį pajuda, pasidairo ir vėl užsnūsta.

Mažylis mato ne taip aiškiai, kaip suaugusieji, tačiau jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis jis įžiūri stambesnius daiktus.

Geriausiai kūdikiai mato objektus, esančius 20–35 cm atstumu, – kaip tik tokiu atstumu nuo jo yra tavo veidas, kai laikai jį ant rankų.

Tyrimai rodo, kad naujagimiams labiausiai patinka žiūrėti į žmonių veidus. Taip pat jų žvilgsnį patraukia šviesios ir tamsios spalvų kontrastas (o ne, tarkim, švelnios pastelinės spalvos) – štai kodėl daugelis naujagimiams skirtų žaislų yra ryškių, kontrastingų spalvų.

Nenustebkite, jei rasite juodai ir baltai išmargintų kūdikiams skirtų žaislų. Nors tai atrodo visai „nevaikiškai“, būtent tokius žaislus geriausiai įžiūri naujagimiai. 

Taip pat skaitykite

Faktas

Naujagimis paprastai miega nuo 10,5 iki 18 valandų per dieną, o vienas numigimas be prabudimų trunka nuo 30 minučių iki 3 valandų.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. rafaelo
  rafaelo prieš 25 min.

  GuodaSab parašė:
  Sveikos, kaip reikalai su bambutem ? Mums vis dar nenukrito :/ siandien buvo sesele liepe valyti kalio titpalu ir spirutu.. valem, bet dabar pradejo smirdet bambute…

  Mums si vakar nuktito. Kiek jums laiko?

 2. User has not uploaded an avatar
  Kristinamm prieš 15 min.

  Gill parašė:
  Sveikos merginos, grizau ir as I foruma mano princas gime rugsejo 13 d. Toks nemazas 4100g ir 53 cm. Gimdymas buvo sunkus bet greitas, kadangi pradejo leteti sir…

  Sveikinimai🌸😉 Sveikit ir stiprėkit 🙏

 3. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 15 min.

  Šilo_uoga parašė:
  Jums pasisekė su palata, nes mes atvykom rugsėjo 14d, užrašė į eilę, bet taip iki išvykimo ir neatsilaisvino nei viena

  Taip, mums sake, kad viena atsilaisvino ir daug kas atsisake, kas pries tai norejo, tai gavom mes

 4. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 13 min.

  dovilija31 parašė:
  Sveikinimai 💐svarbiausia dabar kartu ir jauciates geriau😇👼🏼

  Kristinamm parašė:
  Sveikinimai🌸😉 Sveikit ir stiprėkit 🙏

  Dekui

 5. User has not uploaded an avatar
  Gill prieš 8 min.

  Del bambytes ligoninej sake virintu vandeniu valyt, bet namuose aplankiusi sesute sake nusipirkt oktisepto purskala ir kalio permanganato tirpalo. Jau tas segtukas laisvai sukinejasi, bet dar ne visa virkstele sudziuvo. O vakar dar ir kraujo pasirode, nes matyt krepstelejo ir kazkur atitruko dalis.