Kūdikiui 1 savaitė

Jau praėjo visa savaitė! Ar ji jums neprailgo? Dabar laikas teka visai kitokia vaga, nes diena ar naktis, dabar yra du svarbiausi rūpesčiai – miegas ir naujagimio maitinimas.

 

Naujagimio dienos ritmas

Praėjus pirmajai savaitei kūdikio dienos ritmas menkai tepasikeitė. Pagrindinėmis mažylio užduotimis išlieka valgymas ir miegas. Pastarasis sudaro didžiąją naujagimio paros dalį, skaičiuojama, kad pirmąją savaitę naujagimis būdrauja tik apie 10% laiko.

Nebandykite dėlioti naujagimio miego, maitinimo ir būdravimo grafiko bei nesijaudinkite, jeigu vieną dieną vaikelis miega ilgiau, nei kitą. Naujagimio dienos ritmas dar tik formuojasi ir nėra pastovus.

Stenkitės greitai reaguoti ir patenkinti naujagimio poreikius – pamaitinkite, apiprauskite, pakeiskite vystyklą ar sauskelnes, pamyluokite, pašnekinkite ir nuraminkite. Tai padeda formuoti saugaus prieraišumo jausmą nuo pat pirmųjų mažylio gyvenimo dienų.

 

 

 

Naujagimio tuštinimasis

Pirmąsias dienas ir savaites naujagimį auginančius tėvus labai dažnai suglumina vaiko tuštinimasis. Mažylio išmatų spalva, kvapas ir tekstūra yra kitokia, nei suaugusio žmogaus. Be to pirmosiomis gyvenimo dienomis naujagimio išmatos bei tuštinimosi dažnis stipriai kinta.

Pirmąją parą naujagimis tuštinasi mekonijumi – juoda ar žalsvai juoda, lipnia, tiršta, beveik bekvape substancija. Vėliau išmatos šviesėja, tampa žalsvos ar gelsvos spalvos. Paprastai pirmąją gyvenimo dieną mažylis tuštinasi vieną kartą, antrą – du, trečią – tris.

Po 4 gyvenimo dienos, kai mekonijaus beveik nelieka, tuštinimosi ritmas turėtų nusistovėti iki 3-5 kartų per parą.

Daugiau apie kūdikio tuštinimąsi skaitykite čia:

 

Naujagimio galvytė

Po slydimo siaurais gimdymo takais susmailėjusi ar kreivoka naujagimio galvytė išsilygina maždaug per pirmąją savaitę po gimdymo. Mažylio kaukolės kaulai išlieka minkšti, paslankūs, tad ilgiau gulint vien ant nugaros galvytė gali suplokštėti, išsivysto plagiocefalija. 

Nuo pat pirmųjų gyvenimo savaičių svarbu imtis plagiocefalijos prevencijos priemonių. Naujagimį kasdien 2-3 kartus per dieną paguldykite ant pilvuko ir leiskite jam pabūti šioje pozoje 2-3 minutes.

Vėliau buvimo ant pilvuko laiką reikėtų palaipsniui ilginti. Taip pat keiskite migdymo arba lovelės padėtį, dažniau nešiokite kūdikį ant rankų, gultukus, vežimėlius, autokėdutės naudokite kuo mažiau ir pageidautina tik kūdikiui sulaukus 1 mėnesio.

Daugiau apie plagiocefaliją skaitykite čia:

 

 

 

Naujagimio rega

Mažylis mato ne taip aiškiai, kaip suaugusieji, tačiau jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis jis įžiūri stambesnius daiktus.

Geriausiai kūdikiai mato objektus, esančius 20–35 cm atstumu, – kaip tik tokiu atstumu nuo jo yra suaugusiojo veidas, kai vaikas laikomas ant rankų.

Žindydama padėkite kūdikiui stiprinti akių raumenis ir koncentruoti dėmesį – pastebėjusi, kad mažylis žvelgia jums į veidą labai lėtai, taip, kad jis spėtų sekti akimis, pasukiokite galvą į šonus. 

Tyrimai rodo, kad naujagimiams labiausiai patinka žiūrėti į žmonių veidus. Taip pat jų žvilgsnį patraukia šviesios ir tamsios spalvų kontrastas (o ne, tarkim, švelnios pastelinės spalvos) – štai kodėl daugelis naujagimiams skirtų žaislų yra ryškių, kontrastingų spalvų.

Nenustebkite, jei rasite juodai ir baltai išmargintų kūdikiams skirtų žaislų. Nors tai atrodo visai „nevaikiškai“, būtent tokius žaislus geriausiai įžiūri naujagimiai. 

Apie kūdikio regą skaitykite čia:

Faktas

Naujagimis paprastai miega nuo 10,5 iki 18 valandų per dieną, o vienas numigimas be prabudimų trunka nuo 30 minučių iki 3 valandų.

2021 spalio mažiukai

 1. Delfinukeee
  Delfinukeee prieš 34 min.

  Isadora parašė:
  Mano irgi 31 d 😊

  Kaip jauciates?

 2. Delfinukeee
  Delfinukeee prieš 34 min.

  trapikiene parašė:
  Tikrai ne viena! Man terminas spalio 30d. Tai negaliu sulaukt.😀

  Kaip jauciates?

 3. Kaledine
  Kaledine prieš 25 min.

  Kamile88 parašė:
  Mano labai panašiai, 32sav svere 2700g, dabar su nekantrumu laukiu antradienio, bus jau 38sav, įdomu, kiek bus priaugęs. Pilvas tai didžiulis, kiek matuoja su tuo m…

  Aš irgi antradienį turiu vizitą,bus 38+3 sav. Bet nežinau ar matuos ir žiūrės echo. Sakė,kad tonus matuos tai tikrai. Kada Jums terminas?
  Mano gimdos dugnas irgi didesnis nuo kokios 28 sav. Pradžioj dar galvojo gal vandenų per daug,kelis kartus matavo,bet viskas normos ribose,tiesiog "daug vaiko"🙄
  Bet Jums nėščiųjų diabetas nėra nustatytas?

 4. User has not uploaded an avatar
  justinagas prieš 18 min.

  Mane išmatavo 36+5 savaičių Kaune 3300g trečio lygio ekoskopuotojas. 38 išmatavo mano daktarė 3600g. 38+4 gimė 4046 ir tai matuotas po 2 valandų svoris tik. Drauge Kaune trečio lygio pamatavom 37 savaičių ir pasakė bus vaikas virš 4kg, o gimė 40 savaičių 3300g. Tai paklaidos visad yra pas jas ir gan nemažos.

 5. Antarija
  Antarija prieš 8 min.

  Sveikos,
  Pagaliau ir mes turim stebukliuka. Viskas ivyko zaibo greiciu
  Pirmadieni pasisalino kamstis. Vakar per pietus 13val vizitas pas gyd. Pasiklause paziurejo sako viskas ok laukiam 27 nes terminas. Na ir gerai galvoju. Gryzdama dar apsipirkau tada i darzeli dar nulekiau pasiimti savo dvimete. Namuose vyrui valgyt padariau ir taip sakau prisesiu ant sofos. Ir staiga 16:45 nubego vandenys, vyras gryzo ir greitai budu 18 val jau buvau ligoninej O 19:28 gime musu kukulis 52cm ir 4.240 kg.Nebuvo man standartiskai saremu nes viskas lb greit atsidarinejo. Visos gimdyklos buvo uzimtos tad gimdziau paprastoje palatoje, ir kazkaip net neisivaizdavau kad gali taip buti

3,00 €
2,00 €
1,00 €