Kūdikiui 1 savaitė

Jau praėjo visa savaitė! Ar ji jums neprailgo? Dabar laikas teka visai kitokia vaga, nes diena ar naktis, dabar yra du svarbiausi rūpesčiai – miegas ir naujagimio maitinimas.

Mamytei (o kartais ir tėveliui) tenka prisitaikyti prie dažnų maitinimų ir keisti miego įpročius (jei tiksliau, miegoti mažiau).

Mažylis irgi pamažu prisitaiko prie savo naujo pasaulio. Jis trumpai nusnūsta, pabunda pavalgyti, truputį pajuda, pasidairo ir vėl užsnūsta.

Mažylis mato ne taip aiškiai, kaip suaugusieji, tačiau jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis jis įžiūri stambesnius daiktus.

Geriausiai kūdikiai mato objektus, esančius 20–35 cm atstumu, – kaip tik tokiu atstumu nuo jo yra tavo veidas, kai laikai jį ant rankų.

Tyrimai rodo, kad naujagimiams labiausiai patinka žiūrėti į žmonių veidus. Taip pat jų žvilgsnį patraukia šviesios ir tamsios spalvų kontrastas (o ne, tarkim, švelnios pastelinės spalvos) – štai kodėl daugelis naujagimiams skirtų žaislų yra ryškių, kontrastingų spalvų.

Nenustebkite, jei rasite juodai ir baltai išmargintų kūdikiams skirtų žaislų. Nors tai atrodo visai „nevaikiškai“, būtent tokius žaislus geriausiai įžiūri naujagimiai. 

Taip pat skaitykite

Faktas

Naujagimis paprastai miega nuo 10,5 iki 18 valandų per dieną, o vienas numigimas be prabudimų trunka nuo 30 minučių iki 3 valandų.

2017 m. Lapkritinukai

 1. Šviesatamsoje
  Šviesatamsoje prieš 5 val.

  ximi parašė:
  Na va prisiduodam ir mes siandiena 9:25 gime mano mergyte 3,325 kg ir 52 cm laimes skausmai reguliarus kas 10 min prasidejo vakar septinta vakaro, puse dvylikos…

  Sveikinimai ;) O skausmai po visko, po kirpimų dideli? Ar epidūras nesuveikė?

 2. Miglen
  Miglen prieš 5 val.

  ximi parašė:
  Na va prisiduodam ir mes siandiena 9:25 gime mano mergyte 3,325 kg ir 52 cm laimes skausmai reguliarus kas 10 min prasidejo vakar septinta vakaro, puse dvylikos…

  Padirbėjot 😊
  Sveikinu labai su dukryte ❤️

 3. brestanti
  brestanti prieš 5 val.

  Miglen parašė:
  O taip! 😊
  Jums dabar reiktų statusą / vardą pasikeist į "Pribrendusi" 😀


  As kadangi jauciuos dar daug ko neismananti, taip ir liksiu brestanti matyt iki tikrai brandaus amziaus 😂

 4. brestanti
  brestanti prieš 5 val.

  Miglen parašė:
  O koks jo poveikis? Greičiau padeda viskam grįžt į vietas? Kada pradedamas dėti?

  Taip, padeda gimdai greiciau susitraukti. As tai tik siandien uzsidejau, nors leido detis iskart po gimdymo. Gal ta devejimo pradzia nuo gimdymo dar priklauso.

  Nendre1 parašė:
  Koki korseta turit?

  Mano pirktas pries gerus tris metus, GAB ar GABi, nesuprantu is etiketes pirkau 9menesiai parduotuveje.

 5. Miglen
  Miglen prieš 3 val.

  Išsitraukiau savo diržą, buvau nėštumo pradžioj saugiai pasidėjus, tai per jus tik ir prisiminiau, kad turiu.

  Atrodo labai kokybiškas ir aprašymas itin išsamus:
  https://www.emama.lt/gimdymas/dirzas-korsetas-po-gimdymo-be-240-orliman.html