Kūdikiui 1 savaitė

Jau praėjo visa savaitė! Ar ji jums neprailgo? Dabar laikas teka visai kitokia vaga, nes diena ar naktis, dabar yra du svarbiausi rūpesčiai – miegas ir naujagimio maitinimas.

 

Naujagimio dienos ritmas

Praėjus pirmajai savaitei kūdikio dienos ritmas menkai tepasikeitė. Pagrindinėmis mažylio užduotimis išlieka valgymas ir miegas. Pastarasis sudaro didžiąją naujagimio paros dalį, skaičiuojama, kad pirmąją savaitę naujagimis būdrauja tik apie 10% laiko.

Nebandykite dėlioti naujagimio miego, maitinimo ir būdravimo grafiko bei nesijaudinkite, jeigu vieną dieną vaikelis miega ilgiau, nei kitą. Naujagimio dienos ritmas dar tik formuojasi ir nėra pastovus.

Stenkitės greitai reaguoti ir patenkinti naujagimio poreikius – pamaitinkite, apiprauskite, pakeiskite vystyklą ar sauskelnes, pamyluokite, pašnekinkite ir nuraminkite. Tai padeda formuoti saugaus prieraišumo jausmą nuo pat pirmųjų mažylio gyvenimo dienų.

 

 

 

Naujagimio tuštinimasis

Pirmąsias dienas ir savaites naujagimį auginančius tėvus labai dažnai suglumina vaiko tuštinimasis. Mažylio išmatų spalva, kvapas ir tekstūra yra kitokia, nei suaugusio žmogaus. Be to pirmosiomis gyvenimo dienomis naujagimio išmatos bei tuštinimosi dažnis stipriai kinta.

Pirmąją parą naujagimis tuštinasi mekonijumi – juoda ar žalsvai juoda, lipnia, tiršta, beveik bekvape substancija. Vėliau išmatos šviesėja, tampa žalsvos ar gelsvos spalvos. Paprastai pirmąją gyvenimo dieną mažylis tuštinasi vieną kartą, antrą – du, trečią – tris.

Po 4 gyvenimo dienos, kai mekonijaus beveik nelieka, tuštinimosi ritmas turėtų nusistovėti iki 3-5 kartų per parą.

Daugiau apie kūdikio tuštinimąsi skaitykite čia:

 

Naujagimio galvytė

Po slydimo siaurais gimdymo takais susmailėjusi ar kreivoka naujagimio galvytė išsilygina maždaug per pirmąją savaitę po gimdymo. Mažylio kaukolės kaulai išlieka minkšti, paslankūs, tad ilgiau gulint vien ant nugaros galvytė gali suplokštėti, išsivysto plagiocefalija. 

Nuo pat pirmųjų gyvenimo savaičių svarbu imtis plagiocefalijos prevencijos priemonių. Naujagimį kasdien 2-3 kartus per dieną paguldykite ant pilvuko ir leiskite jam pabūti šioje pozoje 2-3 minutes.

Vėliau buvimo ant pilvuko laiką reikėtų palaipsniui ilginti. Taip pat keiskite migdymo arba lovelės padėtį, dažniau nešiokite kūdikį ant rankų, gultukus, vežimėlius, autokėdutės naudokite kuo mažiau ir pageidautina tik kūdikiui sulaukus 1 mėnesio.

Daugiau apie plagiocefaliją skaitykite čia:

 

 

 

Naujagimio rega

Mažylis mato ne taip aiškiai, kaip suaugusieji, tačiau jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis jis įžiūri stambesnius daiktus.

Geriausiai kūdikiai mato objektus, esančius 20–35 cm atstumu, – kaip tik tokiu atstumu nuo jo yra suaugusiojo veidas, kai vaikas laikomas ant rankų.

Žindydama padėkite kūdikiui stiprinti akių raumenis ir koncentruoti dėmesį – pastebėjusi, kad mažylis žvelgia jums į veidą labai lėtai, taip, kad jis spėtų sekti akimis, pasukiokite galvą į šonus. 

Tyrimai rodo, kad naujagimiams labiausiai patinka žiūrėti į žmonių veidus. Taip pat jų žvilgsnį patraukia šviesios ir tamsios spalvų kontrastas (o ne, tarkim, švelnios pastelinės spalvos) – štai kodėl daugelis naujagimiams skirtų žaislų yra ryškių, kontrastingų spalvų.

Nenustebkite, jei rasite juodai ir baltai išmargintų kūdikiams skirtų žaislų. Nors tai atrodo visai „nevaikiškai“, būtent tokius žaislus geriausiai įžiūri naujagimiai. 

Apie kūdikio regą skaitykite čia:

Faktas

Naujagimis paprastai miega nuo 10,5 iki 18 valandų per dieną, o vienas numigimas be prabudimų trunka nuo 30 minučių iki 3 valandų.

2022 m. Rugsėjinukai 🤰🏼❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Ivgor prieš 5 val.

  Braškė.. parašė:
  Duodam po 90ml, bet būna pavalgo ir valandos bėgyje dar 50-60ml suvalgo naktim 😊

  Nu aš irgi duodu 90/100. Tada good ❤️

 2. Agnė_LTU
  Agnė_LTU prieš 4 val.

  Queen11 parašė:
  Mano kakoja 3kokius kartus gausiai.ir daug kartu purpteli🤣

  Mano pirma buvo visiska reksne,niekur nemiegodavo,pastoviai ant papo kabedavo,nu kazkoks kosmosas. O sita ramiake tai man net keista,kad vaikas gali greitai pavalgyt ir tiek laiko miegot o ir jeigu nemiega,tai guli ramiai,dairosi ir pan. Nu pirmagyme,tai jei nemiegodavo tai ant papo kabedavo,arba rekdavo ziauriai skirtingos abi damutes bet dziaugiuosi,kad ne atvirkščiai su jom,nes dabar normaliai galiu demesio skirti pirmagymei

 3. Queen11
  Queen11 prieš 2 val.

  Agnė_LTU parašė:
  Mano pirma buvo visiska reksne,niekur nemiegodavo,pastoviai ant papo kabedavo,nu kazkoks kosmosas. O sita ramiake tai man net keista,kad vaikas gali greitai pava…

  Tai vat..aš taip tikėjausi kad berniukas bus ramus...ir nė velnio.

 4. angel22
  angel22 prieš 2 val.

  Agnė_LTU parašė:
  Mano pirma buvo visiska reksne,niekur nemiegodavo,pastoviai ant papo kabedavo,nu kazkoks kosmosas. O sita ramiake tai man net keista,kad vaikas gali greitai pava…

  Nepatikesit, bet ir pas manes vyruks nu toooks ramus. Visiskai pirmagimio priesingybe!
  1 batareika, rankinukas buvo ir yra 🙈
  2 pamaitinai ir miega.... Tylis ramus 🤔💙

 5. Agnė_LTU
  Agnė_LTU prieš 3 min.

  angel22 parašė:
  Nepatikesit, bet ir pas manes vyruks nu toooks ramus. Visiskai pirmagimio priesingybe!

  Va va,grynai kaip ir mano

1,00 €
Dovanoju!