Kūdikiui 1 savaitė

Jau praėjo visa savaitė! Ar ji jums neprailgo? Dabar laikas teka visai kitokia vaga, nes diena ar naktis, dabar yra du svarbiausi rūpesčiai – miegas ir naujagimio maitinimas.

Mamytei (o kartais ir tėveliui) tenka prisitaikyti prie dažnų maitinimų ir keisti miego įpročius (jei tiksliau, miegoti mažiau).

Mažylis irgi pamažu prisitaiko prie savo naujo pasaulio. Jis trumpai nusnūsta, pabunda pavalgyti, truputį pajuda, pasidairo ir vėl užsnūsta.

Mažylis mato ne taip aiškiai, kaip suaugusieji, tačiau jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis jis įžiūri stambesnius daiktus.

Geriausiai kūdikiai mato objektus, esančius 20–35 cm atstumu, – kaip tik tokiu atstumu nuo jo yra tavo veidas, kai laikai jį ant rankų.

Tyrimai rodo, kad naujagimiams labiausiai patinka žiūrėti į žmonių veidus. Taip pat jų žvilgsnį patraukia šviesios ir tamsios spalvų kontrastas (o ne, tarkim, švelnios pastelinės spalvos) – štai kodėl daugelis naujagimiams skirtų žaislų yra ryškių, kontrastingų spalvų.

Nenustebkite, jei rasite juodai ir baltai išmargintų kūdikiams skirtų žaislų. Nors tai atrodo visai „nevaikiškai“, būtent tokius žaislus geriausiai įžiūri naujagimiai. 

Taip pat skaitykite

Faktas

Naujagimis paprastai miega nuo 10,5 iki 18 valandų per dieną, o vienas numigimas be prabudimų trunka nuo 30 minučių iki 3 valandų.

2018 m. sausio mėn. mamukai

 1. avizinis_sausainis
  avizinis_sausainis prieš 6 val.

  Mona01 parašė:
  Lovyte pastatyta salia musu lovos. Po kiekvieno maitinimo maziukas salia dar biski paguli, o paskui perkeliu i lovyte. Buna truputi pasimuisto ir papyksta, bet po t…

  Mes ir taip darom.pamaitinam,pakeiciam,paliuliuojam kol uzkimarina ir dedam i lopsiuka. Irgi buna paniurzga ir uzmiega

 2. Polivigla
  Polivigla prieš 6 val.

  ingutte23 parašė:
  Važiuokite pasitikrinti,šviežias kraujas nėra gerai..🙂

  As jau po patikros na, tikriausiai nepastebejau kaip gleiviu kamstis pasisalino, kraujas del beprasiveriancio kaklelio, dabar 1.5 cm atsidares. Vaziuojam namo toliau laukti.. o mano paruosiamieji saremiai tai nugaros maudimas.. pagal aprasymus tikejausi kitokiu

 3. User has not uploaded an avatar
  Laukime18 prieš 3 val.

  avizinis_sausainis parašė:
  Mes ir taip darom.pamaitinam,pakeiciam,paliuliuojam kol uzkimarina ir dedam i lopsiuka. Irgi buna paniurzga ir uzmiega

  Aš dar vis eksperimentuoju, nes pakeisdavau prieš maitinimą, tik bėda kad maitinimo metu vėl prisidaro. Tai dar ir po maitinimo keičiu, kartais labai išsibudina ir neina uzmigdyti..o siaip į lovyte guldau ir susuku kaip į vokelį, kad nesimuistytu man kaip tik baisu prie savęs, kad dar užspaustus ja naktį

 4. palette prieš 1 val.

  Laukime18 parašė:
  Aš dar vis eksperimentuoju, nes pakeisdavau prieš maitinimą, tik bėda kad maitinimo metu vėl prisidaro. Tai dar ir po maitinimo keičiu, kartais labai išsibudina ir …

  As keiciu vidury maitinimo,Kai pakeliu atsirugti.tada dazniausiai jau buna padares.bet buna atveju kad dar ir veliau padaro.tenka vel pakeisti.jeigu nori duodu dar pienuko kol uzsnusta.o jei nenori tada paguldau I lovyte ir pasiraites uzmiega.

 5. User has not uploaded an avatar
  ES5074 prieš 1 val.

  brigela parašė:
  Kad visos užimtos buvo ilgai. Realiai atvedė normaliai jau guldyt, prašiau prileisti vonią nes maniau numirsiu koks skausmas. Tai kokia 20 min praėjo ir pagimdžiau,…

  Sveikinimai!!!
  Kaip tik šiànakt būdėjo Sutkus ir sakė, kad turėjo kà veikti
  Mes jau irgi supuojame savo turtà. Mūsù kruopeliukas gimè sausio 17 3224 gr. Šiandien jau namuose
  Likusiom linkiu lengvo gimdymo