Kūdikio ir vaiko priežiūra

Neprašyti aplinkinių patarimai jaunoms mamoms: kaip reaguoti?

Kiekvienas kūdikis yra skirtingas, ir aplinkinių patarimai mamas gali išmušti iš vėžių, priversti suabejoti, ar jos skiria pakankamai dėmesio vaikui.

Kūdikio odos priežiūra šaltuoju metų laiku: į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šaltajam metų laikui dažnai savo kasdienę rutiną ir odos priežiūros įpročius turime pakeisti. Kūdikio odos priežiūra – ne išimtis.

PATARIMAS: kodėl naujagimiui nereikia kepurytės?

Naujagimių ir kūdikių mažos medvilninės spalvotos kepurytės – nepaaiškinamai mielos ir gražios. Tačiau netikėta naujiena: jų reikalingumas blanksta.

PATARIMAS: 8 naujagimių drabužėliai, kurių jums tikrai prireiks (kiek ir kokių?)   (2)

Žvilgtelėkite į toliau nurodytą būtiniausių kūdikių drabužių sąrašą. Štai šie drabužėliai vaiko darželio ir namų stalčiuose – pagrindiniai.

PATARIMAS: kaip prižiūrėti ir apsaugoti jautrią kūdikio odą?

Šaltu oru kūdikio oda gali imti įtrūkinėti, stipriai išsausėti. Esminis klausimas – kaip efektyviai apsaugoti ir prižiūrėti jautrią savo mažylio odą.

Apsaugokite savo vaiką! Didžiausi pavojai, kurie tyko namuose

Kokie pavojingiausi, dažniausiai namuose randami daiktai ir atvejai vaikams? Ką daryti, kad vaikas būtų saugus?

Kodėl mano ikimokyklinukas ryte neapsirengia?

Kol vaiką prišauksite apsirengti (taip, kad atrodytų priimtinai ir galėtų eiti į gatvę), gali tekti pakovoti.

Skrydžiai lėktuvu su kūdikiais ir mažais vaikais

Daugelis tėvų, auginančių mažus vaikus, vengia skrydžių lėktuvu, tačiau naujo šeimos nario atsiradimas tikrai nėra priežastis atsisakyti kelionių.

Kūdikio plaukai: skusti ar ne?

Dar ir dabar iš savo mamų ar močiučių galime išgirsti patarimą nuskusti kūdikiui plaukus.

Kūdikio žagsėjimas: ar normalu, kad kūdikis žagsi?   (52)

Trumpas žagsėjimas normalus, o žagsėjimo periodų pirmaisiais gyvenimo metais pasitaiko labai dažnai. Dažniausiai tėvams rūpestį kelia ilgas žagsulys.

Kaip rengti naujagimį pagal orą?   (426)

Per šiltai? Per šaltai? Kaip žinoti, ar kūdikis aprengtas tinkamai?

Kūdikis tankiai kvėpuoja. Ar tai normalu?

Tokio amžiaus kūdikių medžiagų apykaita yra labai greita, todėl jų organizmas turi sparčiai gauti deguonies.

Naujagimių ir kūdikių vystymas

Kurį laiką buvęs primirštas naujagimių vystymas vėl po truputį populiarėja.

Kūdikio drabužėlių žodynėlis arba kuo skiriasi smėlinukas nuo siaustinuko?

Renkant pirmojo kūdikio kraitelį daugelis jaučiasi suglumę, kuomet pamato kūdikių drabužėlių pavadinimus. Išsiaiškinkime, kas yra kas.

Pirmosios dienos namuose su naujagimiu: atmintinė tėvams   (7)

Parsivežus naujagimį namo kyla daug baimių. Ši trumpa atmintinė padės tėvams ir atsakys į dažniausiai kylančius klausimus.

Kūdikio dienotvarkės įvedimas   (526)

Įvedus dienotvarkę kūdikis yra pripratinamas keltis, valgyti, būdrauti ir miegoti visuomet tuo pačiu metu.

Kūdikio saugumas jam pradėjus ropoti

Kaip pasirūpinti ropojančio kūdikio saugumu namuose?

Kaip išmokyti vaiką apsirengti savarankiškai?   (7)

Sąmoningai rengtis drabužius dauguma vaikų pradeda apie 2-2,5 metų amžiaus, nors bandymų pasimatuoti mamos aukštakulnius bus...

Čiulptukas: už ar prieš?   (474)

Duoti čiulptuką ar jo neduoti – tėvų valia ir sprendimas, nes čiulptukai turi savų privalumų, savų trūkumų.

Ką savo verkimu sako naujagimis?   (10)

Kūdikis, priklausomai nuo situacijos, verkia vis kitaip. Štai ką jis nori pasakyti verkdamas

Ar leisti vaiką į lauką per šalčius?   (27)

Jei juntamoji temperatūra yra -25°C ar žemesnė, vaikams nerekomenduojama į lauką eiti visiškai. Optimaliausia temperatūra yra..

Kreivi vaiko dantukai, netaisyklingas sąkandis: ką turi žinoti tėvai?   (31)

Pirmasis vaiko vizitas pas gydytoją ortodontą turėtų būti apie 6-7 metus, kai prasideda vaiko dantukų kaita.

Vaikas bijo kirpyklos: ką daryti?   (31)

Jei tavo vaikas atsisako eiti pas kirpėją, patikėk – jis ne vienintelis toks.

Kaip parengti vaiką apsilankymui kirpykloje   (38)

Ruošiatės apsilankyti kirpykloje? Štai keletas patarimų.

Vaikų lopšelio-darželio pasirinkimo kriterijai   (40)

Vaikų lopšelis-darželis -kaip pasirinkti tinkamą?

Šaltos kūdikio rankutės   (12)

Apskritai dėl to nereikia nerimauti. Priežastys dėl ko taip yra.

Kūdikio saugumas namuose   (10)

Trys pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia įsisąmoninti.

Ar galima palikti vaiką žaisti vieną?   (30)

Ne tik galima, bet ir būtina!

Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu   (89)

Keliaujant su kelių mėnesių amžiaus kūdikiu, reikia tinkamai suplanuoti kelionę ir jai pasiruošti.

Vaiko auklės pasirinkimas   (22)

Kartais turėsite palikti vaiką su aukle. Kaip tai padaryti?