Vaiko emocinė raida

Vaiko savivertės formavimasis

Savivertė yra tai, kaip žmogus vertina pats save, savo gebėjimų visumą, reikalingumą ir naudą aplinkiniams. Kaip ją ugdyti?

Vaiko temperamentas

Sužinokite pagal kokius kriterijus apibrėžiamas vaiko temperamentas.

Kaip vaikai galvoja ir jaučiasi

Domėkitės vaiko psichologija kuo plačiau: tai padės jums siekti savo auklėjimo tikslų.

Mažų vaikų baimės   (29)

Vaikai iš esmės bijo dėl tų pačių priežasčių, kaip ir suaugę, tiesiog jie dar mažai pažįsta pasaulį.

Pagrindinės taisyklės, kaip valdyti vaiko baimes   (2)

Kad ir kokia būtų vaiko baimė, yra kelios pagrindinės visų baimių atvejais tinkančios taisyklės.

Vaikų pavydo tipai   (6)

Pavydo jausmas – visiškai natūralus dalykas ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų pasaulyje.

Ar jūsų vaikas turi Mylimuką?   (152)

Trys iš penkių 1-4 metų vaikų savo gyvenime turi ypatingai svarbų daiktą – Mylimuką.

Kad vaikas augtų laimingas   (6)

Nėra tobulo recepto, kaip užauginti laimingą vaiką, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos gali padaryti.

Kūdikių baimės   (18)

Dešimties mėnesių mažyliai dažnai pradeda bijoti paprastų kasdienio gyvenimo dalykų.

Kad užaugtų mylimas ir mylintis vaikas   (6)

Klysti, jei manai, kad mylintis vaikas užaugs savaime, ir kad šilti santykiai susikurs savaime.

Skausmingi išsiskyrimai   (30)

Ką daryti, kad išsiskyrimai nebūtų skausmingi.

Kūdikis nežaidžia su bendraamžiais   (7)

Nesistebėk – kūdikis visai neseniai išmoko daug naujų dalykų ir jam maga šiuos naujus gebėjimus išbandyti.

Vaikas tranko galvą į sieną   (31)

Ritmingas galvos trankymas į sieną yra vienas labiausiai tėvus neraminančių vaikų įpročių. Kodėl kūdikiai taip elgiasi?

Vaikas bijo svetimų žmonių   (93)

Tokį „svetimųjų baimės“ tarpsnį, paprastai tarp 6 mėnesių ir pusantrų metų, išgyvena dauguma kūdikių.

Vaikas bijo dulkių siurblio   (36)

Kodėl kūdikis bijo dulkių siurblio?