Vaiko sveikata

Užkrečiamasis moliuskas - mažos pūslelės ant odos   (6)

Dažniausiai užkrečiamuoju moliusku serga vaikai. Infekcijai būdingi blizgūs odos dariniai (panašūs į spuogus ar pūsleles), vadinami papulėmis.

Skarlatina: simptomai, ligos eiga ir gydymas

Statistikos duomenimis, sergamumas skarlatina Lietuvoje kasmet auga. Skarlatina kasmet suserga apie 2 tūkst. ir daugiau pacientų.

Vaiko dantų dygimas: kaip palengvinti skausmą?

Vaikų dantų dygimas – vienas svarbiausių kiekvieno vaiko gyvenimo etapų, ir jis gali būti skausmingas ne tik vaikui, bet ir šeimos nariams.

Akių mankšta vaikams

Rekomenduojama kas 30-45 min. atsitraukti nuo ekrano (ar kitos akis varginančios veiklos) ir atlikti akių mankštą.

Vitaminai ir maisto papildai vaikams: kaip išsirinkti?

Ar jie tikrai reikalingi ir kokius vitaminus bei maisto papildus vaikams rinktis?

Kodėl vaikai dažnai serga?

Pirmoje „Tėvų darželio“ televizijos laidoje kalbėjome apie tai, kodėl vaikai dažnai serga ir ką daryti, kad jų sveikata būtų stipresnė?

Nosies plovimas kūdikiams ir vaikams

Nosies plovimas – pastaruoju metu itin išpopuliarėjęs (tiksliau atgavęs populiarumą) slogos gydymo metodas. Kaip teisingai išplauti vaiko nosį?

Sergantis vaikas nenori gerti: ką daryti?

Karščiavimas, viduriavimas, vėmimas ar tiesiog atsisakymas gerti skysčius jūsų mažyliui gali sukelti rimtą dehidratacijos pavojų.

Pirmieji dantukai – džiaugsmas ar iššūkis?

Pirmieji pieniniai dantukai vaikams dažniausiai išdygsta tarp 4–7 mėnesių. Tačiau dantų dygimas yra labai individualus procesas.

Sutrikęs virškinimas: ką reikėtų žinoti?

Virškinimo sistema dirba be perstojo, kad aprūpintų maistu visas kūno ląsteles ir efektyviai pašalintų atliekas, tad svarbu atsižvelgti į jos veiklą.

Ar iš tiesų vaikai su Dauno sindromu neturi teisės gimti?

Šiuo metu išsivysčiusiose pasaulio šalyse atliekant genetinius tyrimus ir vaisiui diagnozavus Dauno sindromą nutraukiami per 90 proc. nėštumų.

Vidurinės ausies uždegimas: kas sukelia, kaip nustatyti ir gydyti?

Dažniausiai šaltuoju metu laiku padažnėja vaikų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Tai – paprasti slogavimai, kosulys.

Kaip išrinkti apsauginį šalmą vaikui?

Kai vis dažniau pradeda lepinti saulutė, niekas nenori nuobodžiauti lindėdami namuose. Saulės išsiilgusios šeimos tiesiog plūste užplūsta kiemus.

Autizmas: ar tikrai reikia taip paniškai bijoti šios diagnozės?

Autizmas – raidos sutrikimas, prasidedantis vaikystėje ir besitęsiantis visą gyvenimą. Tikėtina, kad ateityje autizmas bus laikomas nebe sutrikimu.

Kaip atpažinti, kad vaikas patiria seksualinę prievartą ir apsaugoti jį?

Apie vaikų tvirkinimą, seksualinę prievartą, galiausiai, pedofiliją, Lietuvoje kalbama pernelyg mažai, tarsi šios temos būtų „nepatogios“.

MAMOS ISTORIJA: mano vaikas nuolat serga, baigiu prarasti viltį   (3)

„Mama, aš taip ilgai sirgau, ilgai buvau namuose, esu taip stipriai pasiilgęs savo draugų darželyje, kada ir vėl galėsiu su jais susitikti?“

Kaip padėti kūdikiui, kai jam pučia pilvuką?

Pilvuką daugiau ar mažiau pūsti gali praktiškai visiems kūdikiams, tačiau pasitaiko ir tokių laimingųjų, kurie nejaučia jokio diskomforto.

Aspergerio sindromas – vienas iš autizmo spektro raidos sutrikimų

Aspergerio sindromas – tai neurologinis sutrikimas, viena iš autizmo formų. Daugelis šį sindromą turinčių žmonių sėkmingai prisitaiko ir funkcionuoja.

Ar žinote, kaip taisyklingai pamatuoti temperatūrą vaikui?

Temperatūrą vaikui galime pamatuoti pažastyje, burnoje, ausyje, tiesiojoje žarnoje, kaktoje. Jei norėtume pamatuoti tiksliai, turėtume matuoti ausyje.

Ką reikėtų žinoti apie vaikų peršalimą

Vienas dažniausių atšalusių orų palydovų – peršalimo ligos. Jomis dažniau serga vaikai, vis dėlto labai dažnai neatsilaiko ir suaugusieji.

Vaikui pasireiškė nervinis tikas: gydyti ar ignoruoti?

Tėvai, pastebėję nevalingus bet kurios vaiko veido dalies trūkčiojimą, padažnėjusį mirksėjimą, akių vartymą, traukomus pečius ir pan., sunerimsta.

Vaikų sloga – ne liga?

Sloga – ne liga? Ar teko girdėti tokį posakį? Tačiau ar tikrai šis posakis teisingas tuomet, kai kalbame apie pačius mažiausius?

Vaikų skausmas ir karščiavimas: ką apie tai reikėtų žinoti?

Vaikų skausmas ir karščiavimas – situacijos, kurios net ir patyrusius tėvus išmuša iš vėžių. Ką reikėtų žinoti apie vaikų skausmą ir karščiavimą?

Trys svarbūs klausimai apie vaikų kosulį

„Kaip gydyti vaikų kosulį“ arba „vaikų kosulys“ – tai frazės, kurias į paieškos sistemas dažniausiai veda dėl vaiko sveikatos susirūpinę tėveliai.

Kodėl vaikas dažnai sloguoja? Priežastys, gydymas, patarimai

Vaikai sloga serga gana dažnai. Tai bene „populiariausias“ vaikiškas negalavimas. Anot tyrimų, vaikas per metus sloga maždaug serga nuo 6 iki 8 kartų.

Su kūdikiu į baseiną: ką svarbu žinoti?

Baseinas kūdikiui – ir pramoga, ir nauda. Taigi jau pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais tėvai suskumba registruotis mažylio plukdymo treniruotėms.

Vaikas serga itin dažnai? Priežastys gali būti psichoemocinės

Visi turime problemų ir patiriame stresą. Suaugusieji, turintys gyvenimo patirties, neretai moka atskirti jausmus ir su jais tvarkytis. Tik ne vaikai.

Tonzilių šalinimo operacija (tonzilektomija)   (159)

Tonzilės – tai limfoidinio audinio sankaupos, esančios ryklės gleivinėje. Tonzilės tarsi suformuoja apsauginį barjerą.

Pirmieji kūdikio dantukai: dėl jų nemiegoti gali visa šeima

Pirmieji pieniniai dantukai – tai įvykis, kurį privalu pažymėti mažylio atsiminimų albume. Vis dėlto šis laikotarpis gali būti nelengvas.

6 būdai, kurie padeda palengvinti pilvo dieglius

Kiekvienas kūdikis pilvo dieglių sukeliamą diskomfortą išgyvena skirtingai. Skirtingi ir pagalbos būdai.

Neįprasti kūdikio sveikatos požymiai: ko nereikia bijoti?

Dažniausiai, gydytojui apžiūrėjus kūdikį ligoninėje ir pasakius, kad viskas gerai, atsikvepiame su palengvėjimu. Bet grįžus namo gali lydėti nerimas.

Tyrimai vaikams pasitelkus virtualią realybę: jokių ašarų ir baimės

Vaikai dažnai bijo medicinos įstaigų it ugnies – skausmingos procedūros, adatos, nemalonios intervencijos į kūną... visa tai sukelia didžiulę baimę.

Adenovirusinė infekcija (adenovirusas) vaikui

Adenovirusas – virusų, turinčių DNR, grupė, sukelianti įvairias infekcines ligas. Vaikams adenovirusai dažniausiai sukelia kvėpavimo sistemos ligas.

Angina (ūminis tonzilitas) vaikui: kodėl kartais gydymo nepakanka ir prireikia operacijos?

Ryklėje išsidėstę du migdolo formą primenantys dariniai – tonzilės. Pasireiškus tonzilių uždegimui susergama ūmine infekcine liga – ūminiu tonzilitu.

Pirmieji dantukai – ir džiaugsmas, ir skausmas: į ką atkreipti dėmesį būtina?

Pirmųjų dantukų dygimas – reikšmingas procesas tiek mažylio, tiek tėvelių gyvenime. Nors ir lydimas džiaugsmo, dažnai šis laikotarpis yra nelengvas.

Kaip palengvinti vaiko pilvuko pūtimą? 4 patarimai + sprendimas

Pilvo putimas – dažna kūdikių ir mažų vaikų problema. Ką daryti žinant, kad vaikas kenčia nuo pilvo pūtimo? Kaip palengvinti šias mažojo kančias?

CRB tyrimas: ar jūsų sergančiam vaikui reikia gerti antibiotikus?   (33)

Anksčiau peršalusiems ir sunkesne ligos forma sergantiems vaikams gydytojai skirdavo antibiotikų. Dažnai jie būdavo skiriami profilaktiniais tikslais.

Ar vaikas gali sirgti depresija?

Visuomenėje nusistovėjęs požiūris, kad vaikai depresija neserga. Ką daryti, jei stebite savo vaiką ir įtariate, kad jį „puola“ depresija?

Naujagimio žarnyno mikroflora: kas ją lemia ir kodėl motinos pienas – gyvybiškai svarbus?

Mikroflora (mikrobiota) – mikroorganizmų visuma, žarnyne suformuojanti specialią terpę. Manoma, ji formuojasi pirmuosius trejus vaiko gyvenimo metus.

Vaiko karščiavimas: informacija, kurią turi žinoti tėvai

Paprastai kūno temperatūra pakyla, kai organizme vyksta uždegiminiai procesai. Tai įprastinė organizmo reakcija į virusinę ar bakterinę infekciją.

Omikrono pasekmės: dažniausios komplikacijos suaugusiesiems ir vaikams   (4)

Nors visuomenėje pasigirsta nuomonių, kad omikronas – mažiau kenksminga COVID-19 infekcijos forma, o vaikai perserga lengvai, situacija išlieka rimta.

Padidėję adenoidai: šalinti ar gydyti kitais būdais?

Adenoidai – tai nosiaryklėje esančios limfinio audinio sankaupos, limfinės sistemos dalis.

Atviras sąkandis: kas tai?

Atviras sąkandis – vienas iš netaisyklingo dantų sąkandžio tipų. Sukandus dantis tarp priekinių ir šoninių dantų lieka atviras tarpas.

Vaiko sėdėsena ir stovėsena: netaisyklingos laikysenos pasekmės – skaudžios

Netaisyklinga laikysena gali neigiamai paveikti stuburą, o tai, savo ruožtu, sukelti daugelį sveikatos problemų, kurių gydymas paprastai užtrunka.

Kokiais atvejais naujagimis laikomas pernešiotu?

Nors diagnostikos tyrimų metodikos sparčiai tobulėja, nemaža dalis (1/10) nėštumų, deja, vis dar yra uždelsti. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia?

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas (ADS)   (20)

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas (angl. attention deficit / hyperactivity disorder, ADHD; liet. ADS) – neurologinis elgesio (raidos sutrikimas).

Epšteino perlai – balti kieti dariniai kūdikio burnoje   (13)

Tėvai naujagimio arba kūdikio burnoje gali pastebėti baltus nedidelius darinius, dar vadinamus „Epšteino perlais“.

Vaikas kažką įsikišo į burną, nosį ar ausį: kaip pastebėti ir ką daryti?

Maži vaikai – žingeidūs, smalsūs, mėgstantys eksperimentuoti, todėl dažnai jie gali staiga nuryti ar įsikišti po ranka atsidūrusį smulkų daiktą.

Žuvų taukų ir juose esančių omega-3 rūgščių nauda kūdikiams ir vaikams   (2)

Daugelis šiuolaikinių tėvų prisimena, kad vaikystėje jiems teko gerti žuvų taukus. Tačiau žuvų taukai tuomet buvo specifinio aromato ir skonio.

Vaikas nusidegino ar apsiplikė: kaip jam padėti?   (14)

Auginant vaikus nutinka įvairiausių nelaimių ir incidentų, tarp kurių – ir apsideginimas ar apsiplikymas karštais gėrimais.

Kodėl jaunėliui netinka vyresnėlio išaugti batai?

Besikeičiantys sezonai – tikras galvos skausmas tėvams. Reikia ne tik nuo galvos iki kojų aprengti vaikus, bet ir gerokai pakratyti piniginę.

Žemas kūdikio raumenų tonusas: kaip spręsti šią problemą?

Raumenų tonusas – raumenų grupės gebėjimas susitraukti ramybės būsenoje. Normalus tonusas – balansas tarp raumenų įtemptumo ir atsipalaidavimo.

Padidėjęs kūdikio raumenų tonusas: ką apie tai svarbu žinoti tėvams?   (5)

Raumenų tonusas – tai raumens ar raumenų grupės gebėjimas susitraukti ramybės būsenoje. Įprastai joje žmogaus kūno raumenys būna truputį susitraukę.

Kūdikio guldymas ant pilvuko: kodėl tai būtina?

Kūdikio guldymas ant pilvuko (angl. „tummy time“) – labai svarbus tiek naujagimiams, tiek kūdikiams.

Gintariniai karoliai vaikams, dygstant dantukams: ar saugu?

Kai kūdikiui dygsta dantukai, kartais procesas prasideda ir baigiasi be didesnių dramų, bet kartais laukia tikras išbandymų laikotarpis.

Kaip tinkamai apsaugoti kūdikio odą vasarą?

Vasara, be smagių nuotykių ir atostogų, taip pat reiškia karštą ir sausą orą, kuris jautriai kūdikio odai gali būti ypač pavojingas.

Kūdikis vemia: ar tai rimta?

Dažniausiai kūdikiai vemia ne dėl rimtų ligų. Visgi neįprastas ar nuolatinis vėmimas gali reikšti rimtą problemą.

Naujagimių ir pirmųjų mėnesių kūdikių mitybos ir virškinimo problemos

Naujagimiui atėjus į šį pasaulį, visas jo organizmas pradeda prisitaikyti prie naujo režimo ir mitybos.

Laimo liga

Pagrindinis Laimo ligos simptomas – raudonas, didelis (5 cm ir didesnis) ir vis didėjantis apskritimas erkės įsisiurbimo vietoje.

Erkinis encefalitas

Erkinio encefalito atvejų užfiksuojama daugelyje pasaulio šalių, tačiau labiausiai liga paplitusi Baltijos valstybėse, tad ir Lietuvoje.

Erkių platinamos ligos: laimo liga ir erkinis encefalitas

Erkės platina dvi labai pavojingas ligas – laimo ligą ir erkinį ecefalitą.

15 stebinančių faktų apie naujagimius (su nuotraukomis!)

Nuo to momento, kai ims pažinti jūsų veidą, iki pirmosios šypsenos jūsų kūdikis jums pažers daugybę staigmenų.

Žindymo aversija, arba nenoras žindyti   (4)

Žindymo aversija (vengimas ar nenoras žindyti) – reiškinys, kai maitinančiai motinai žindymas ar vaiko artumas sukelia neigiamus jausmus.

Enterobiozė – spalinių sukelta parazitinė infekcija

Enterobiozė – parazitinė infekcija, kurią sukelia kirmėlės „Enterobius vermicularis“, geriau žinomos tiesiog kaip spalinės.

Kūdikio konteinerio sindromas: kas tai?

Konteinerio sindromas – sutrikimas, kuris išsivysto per dažnai naudojant kūdikiams skirtą įrangą.

Inhaliacijos vaikams: kaip jas atlikti tinkamai?   (2)

Inhaliacijos – tai peršalimo ligų gydymo būdas šiltais garais arba aerozoliniais preparatais.

Vaikų augimo skausmai: kodėl vaikui naktį skauda kojas?   (12)

Augimo skausmai yra vaikams būdingi kojų skausmai, dažniausiai kamuojantys vakare arba naktį.

Koronavirusas (COVID-19) vaikams   (385)

Lietuvoje vaikai sudaro apie 7% visų nustatytų COVID-19 ligos atvejų. Jie dažniausiai serga besimptome arba labai lengva ligos forma.

Naujagimių kvėpavimo apnėja: kodėl naujagimis trumpam nustoja kvėpuoti?   (6)

Naujagimiams, kūdikiams būdingi trumpi kvėpavimo sustojimai, dar vadinami apnėja.

Disleksija: kas tai, kaip ją atpažinti ir ką svarbu žinoti tėvams?

Specialistų teigimu, apie 10-15% vaikų (t.y. 1-3 vaikai kiekvienoje klasėje!) susiduria su mokymosi sutrikimais: disleksija, disgrafija, diskalkulija.

Vaikų stuburo iškrypimas (skoliozė)   (10)

Statistikos duomenimis, Lietuvoje nuo stuburo iškrypimo kenčia apie 3 proc. vaikų, tačiau realių atvejų gali būti gerokai daugiau.

Pirmieji batukai vaikui: į ką atkreipti dėmesį renkantis?   (49)

Perkant batukus reikia atsižvelgti į jų patogumą, minkštumą ir lankstumą, medžiagas ir svarbiausia, ar avint tokią pėdutės vystysis taisyklingai.

Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas prieš naujus mokslo metus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad vaikų, kurių sveikatos būklė nepasikeitė, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo.

Lanugo – naujagimių plaukuotumas   (2)

Susilaukus pirmagimio nemažai tėvų sunerimsta ir sutrinka pastebėję, kad mažylio kūnas neįprastose vietose apaugęs ilgais plaukeliais.

Repelentai nuo uodų ir erkių vaikams   (11)

Ką svarbu žinoti su vaikais vykstant į gamtą ir norint juos apsaugoti nuo uodų ir erkių įkandimų bei jų platinamų ligų?

Kaip karštomis dienomis atvėsinti kūdikį?

Kūdikių termoreguliacinė sistema dar neveikia pakankamai efektyviai, todėl jie perkaista ypač greitai. Kaip padėti naujagimiams ir kūdikiams?

Ką daryti praleidus profilaktinį skiepijimą pagal vaikų skiepų kalendorių?   (1)

Didžioji dalis skiepijimo schemų yra pakankamai lanksčios ir skiepus, esant reikalui galima trumpam atidėti.

Apsauginiai kremai nuo saulės vaikams: ką svarbu žinoti?   (6)

Kada pradėti tepti apsauginius kremus nuo saulės vaikams, kaip išsirinkti geriausias priemones ir kaip jas naudoti tinkamai?

Naujagimio svoris pirmomis dienomis

Naujagimių svorio kritimas, prasidedantis pirmosiomis valandomis po gimimo, yra normalus procesas.

Varškinis naujagimių odos dangalas – verniksas

Ką tik pasaulį išvydusių naujagimių odelė būna padengta baltu varškiniu dangalu – vadinamuoju verniksu.

Trumpas liežuvio pasaitėlis   (292)

Trumpas liežuvio pasaitėlis gali trukdyti naujagimiui tinkamai žįsti, o paaugusiam vaikui - aiškiai kalbėti.

Meningokoko tipai ir kodėl Lietuvoje skiepijama nuo meningokoko B?

Pagal susirgimų meningokokine B tipo infekcija atvejų skaičių Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje.

Karščiavimo sukelti traukuliai: ką daryti, jei jie ištinka vaiką?   (67)

Karščiavimo (temperatūros) sukelti traukuliai ištinka staiga ir ženkliai pakilus vaiko temperatūrai, tačiau nekelia pavojaus gyvybei.

Pereinamosios naujagimio būklės

Prie aplinkos prisitaikančiam naujagimiui yra būdingi įvairūs bėrimai ir kiti odos bei kūno pokyčiai, kurie yra vadinami pereinamosiomis būklėmis.

„Gandro žnybis“ ir „angelo bučinys“ (lot. Nevus simplex)   (42)

Nevus simplex, populiariai dar vadinamas „gandro žnybiu“ ar „angelo bučiniu“, yra įgimta kraujagyslių darinio dėmė ant odos.

Pereinamieji naujagimių bėrimai (su nuotraukomis)   (188)

Pirmosiomis savaitėmis po gimimo naujagimį gali berti įvairaus pavidalo bėrimais: inkštirais, spuogeliais, dėmėmis.

Vaikų dantų padengimas silantais   (15)

Siekiant apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies (karieso), jie nemokamai dengiami silantais.

Sukrėsto vaiko sindromas   (7)

Sukrėsto arba supurtyto vaiko sindromas yra kūdikiams ir mažiems vaikams būdinga smegenų trauma, patirta dėl suagusiųjų smurto.

Vaikas neteko sąmonės: kaip gaivinti?   (1)

Sąmonę praradęs ir/ar nekvėpuojantis vaikas siaubingai išgąsdina tėvus, tačiau tokiose situacijose labai kviesti pagalbą ir pradėti gaivinti vaiką.

Pneumokokinė infekcija: sukeliamos ligos, simptomai, gydymas

Pneumokokinė infekcija mažiems vaikams dažniausiai sukelia plaučių uždegimą ir viduriniosios ausies uždegimą (otitą).

Kūdikių pienligė (kandidozė): simptomai, priežastys ir gydymas   (59)

Pienligė - grybelinė infekcija, kuri dažniausiai pažeidžia kūdikio burnos gleivinę ir odą (įprastai sėdmenų, tarpvietės srityje).

Geležies trūkumas vaikams ir kūdikiams   (375)

Geležis yra itin svarbi augančiam vaikui, jo raidai ir vystymuisi, geležies trūkumas ir jo sukeliama anemija gali turėti rimtų, ilgalaikių pasekmių.

Geležies trūkumo įtaka vaiko imunitetui

Tyrimai rodo, kad geležis yra būtina ląstelių, o ypač limfocitų, proliferacijai (dauginimuisi dalijimosi būdu) ir brendimui.

Vaiko užspringimas   (16)

Vaikai iki 3-4 metų amžiaus užspringsta itin dažnai, todėl tėvams būtina įsiminti kelias svarbias taisykles ir mokėti suteikti pirmąją pagalbą.

Rotavirusinė infekcija (roto virusas): simptomai, eiga ir gydymas   (170)

Lietuvoje kasmet užregistruojama nuo 2 000-4 000 rotavirusinės infekcijos atvejų. Sužinokite daugiau apie šią ligą.

Meningokokinė infekcija: simptomai, eiga ir gydymas   (122)

Meningokokinė infekcija yra ūmi bakterinė infekcija, galinti pasireikšti gyvybei pavojingomis būklėmis: sepsiu, meningitu, kitomis komplikacijomis.

Poliomielitas: simptomai, eiga ir gydymas

Poliomielitas yra ūmi virusinė infekcija, sukelianti raumenų paralyžių. Poliomielitą sukelia Picornaviridae šeimai, Enterovirus genties virusai.

Stabligė: simptomai, eiga ir gydymas

Stabligė yra ūminė, infekcinė liga, pasireiškianti labai stipriais ir skausmingais raumenų spazmais, trūkčiojimais.

Difterija: simptomai, eiga ir gydymas

Difteriją sukelia Corynebacterium diphtheria bakterija, kuri išskiria stiprius toksinus, lemiančius difterijos simptomus, pažeidžiančius organus ir su

B tipo Haemophilus influenzae infekcija: sukeliamos ligos, simptomai, gydymas   (3)

B tipo Haemophilus influenzae infekcija ir jos sukeliamomis ligomis dažniausiai serga vaikai iki 5-erių metų amžiaus.

Kokliušas: simptomai, eiga ir gydymas   (38)

Kokliušą sukelia Bordetella pertussis bakterija, kuri, apsigyvenusi viršutiniuose kvėpavimo takuose, išskiria toksinus.

Tymai: simptomai, bėrimas, ligos eiga ir gydymas   (73)

Tymai – ūmi, itin užkrečiama infekcinė liga. Tymai pasižymi visą kūną apimančiu bėrimu, prasidedančiu galvos srityje ir plintančiu žemyn link krūtinės

Raudonukė: simptomai, ligos eiga ir gydymas   (11)

Raudonukė – ūmi virusinė infekcija, pasireiškianti peršalimą primenančiais simptomais ir bėrimu, pavojinga nėščiosioms ir besivystančiam vaisiui.

Hepatitas B: simptomai, komplikacijos ir gydymas   (40)

Didžiausią tikimybę susirgti lėtiniu hepatitu B turi patys mažiausi: jis išsivysto daugiau nei 90% užsikrėtusių kūdikių ir apytiksliai 50% vaikų.

Vaikų plokščiapėdystė   (14)

Plokščiapėdystė – dažniausiai vaikystėje įgyjama pėdos deformacija, lemianti skausmą, raumenų įtampą, greitą nuovargį.

Pėdų mankšta plokščiapėdystės prevencijai ir gydymui (su nuotraukomis)

Kad vaikas išvengtų įgytos plokščiapėdystės, be kita ko galite mažylio pėdutes stiprinti specialiais pratimais.

Ką daryti, jei kūdikiui užkietėjo viduriai?   (176)

Vidurių užkietėjimą galima įtarti, jeigu kūdikis (iki 4 mėn.) tuštinasi rečiau nei kas savaitę, vyresnis - rečiau nei kas kelias dienas.

Kiaulytė (epideminis parotitas)   (10)

Kiaulytė (epiderminis parotitas) yra ūminė, greitai plintanti infekcinė liga, kurios metu akivaizdžiai patinsta veidas ir kaklas.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą?   (56)

Sužinokite daugiau apie tai kaip stiprinti vaiko imuninę sistemą.

Kūdikio pilvuko diegliai ir pilvuko pūtimas   (1189)

Kaip atpažinti pilvuko dieglius ir kaip padėti kūdikiui, jei jį kamuoja šie nemalonūs pojūčiai?

Ką daryti, jei vaiko oda nudegė saulėje?

Jei vaiko oda nudegė saulėje, visų pirma pasirūpinkite, kad jis saulėje nebebūtų iki odos raudonumas praeis.

Nugulėta kūdikio galvytė (plagiocefalija)   (139)

Plagiocefalija (arba plokščios galvos sindromas) yra kūdikiams būdinga galvos deformacija, kuomet viena galvos dalis yra plokštesnė.

Kaip parengti vaiką apsilankymui pas gydytoją   (56)

Patarimai kaip tinkamai pasiruošti šiam svarbiam įvykiui.

Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga?   (698)

Kodėl vaikai darželiuose serga ir ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Vėjaraupiai: ką daryti, jei suserga vaikas ar kūdikis?   (760)

Vėjaraupių inkubacinis periodas - 10-21 diena. Pagrindiniai simptomai: kylančios pūslelės, temperatūra, sloga, kosulys, ir kt.

Vitaminas D kūdikiams ir vaikams   (1123)

Vitamino D trūkumas gali sutrikdyti vaiko augimą ir vystymąsi, tačiau per didelės jo dozės yra toksiškos.

Vaistai nuo pilvuko dieglių: ar jie yra veiksmingi?   (90)

Kokius vaistus nuo pilvuko dieglių pasirinkti? Paprasto atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo pilvuko dieglių priežasties.

Tridienė karštinė   (427)

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2 metų amžiaus.

Naujagimių gelta   (152)

Naujagimių gelta yra labai dažnas reiškinys: ji pasireiškia apie 60% išnešiotų ir net 80% per anksti gimusių naujagimių.

Atopinis dermatitas ir mityba   (5)

Atopinio dermatito paūmėjimas dėl alergijos maisto produktams nustatomas ~trečdaliui atopiniu dermatu sergančių vaikų.

Kūdikių ir vaikų atopinis dermatitas   (1473)

Atopinis dermatitas (AD) – lėtinė, uždegiminė odos liga, kuriai būdingas odos išsausėjimas, bėrimas ir varginantis niežulys.

Kūdikių ir vaikų atopinio dermatito gydymas   (26)

Sergant atopiniu dermatitu labai svarbu nuolat drėkinti odą bei atkurti jos natūralų apsauginį barjerą. Kaip tai padaryti?

Imuninė sistema ir stiprus imunitetas: kas tai ir kaip veikia?

Imunitetas yra žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti ir kovoti su ligomis, infekcijomis, bakterijomis, virusais, svetimkūniai

Kaip numušti pakilusią vaiko temperatūrą?   (151)

Temperatūrą galite sumažinti dviem pagrindiniais būdais: vėsiais kompresais ir cheminiais vaistais.

Kokia yra normali vaiko temperatūra?   (51)

„Normali“ temperatūra yra sąlyginė sąvoka ir priklauso nuo daugelio faktorių. Apie svarbiausius jų skaitykite šiame straipsnyje

Vaikui pakilo temperatūra: ką daryti?   (113)

Pati savaime pakilusi temperatūra nėra blogai: karščiavimas yra svarbi apsauginė organizmo funkcija, kovojanti su infekcija.

Tuberkuliozė   (53)

Tuberkuliozė (TB) yra infekcinė liga, dažniausiai pažeidžianti plaučius, tačiau galinti pažeisti ir kitus organus.

Vaikų norovirusinė infekcija   (45)

Pagrindiniai ligos požymiai yra vėmimas ir viduriavimas, karščiavimas, pykinimas. Simptomai trunka apie 1-2 paras.

Kūdikių ir vaikų sloga: kaip gydyti?   (433)

Kūdikių ir vaikų sloga: kaip atpažinti skirtingas slogos priežastis ir parinkti tinkamiausią slogos gydymo būdą.

Vaikų ausų uždegimas (otitas)   (24)

Dažniausia vaikų ausų uždegimo priežastis – kvėpavimo takų infekcijos ir peršalimo ligos.

Ką daryti, jei vaikas bijo gydytojo?   (7)

Tvarkytis su gydytojų baime yra sunkiau nei su bet kuria kita – yra ir suaugusių, kurie nesugeba jos atsikratyti.

Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo?   (46)

Skirtingoms gripo atmainoms ir vakcinų tipams taikomos skirtingos rekomendacijos.