Vaiko sveikata

Vaikų plokščiapėdystė

Plokščiapėdystė – dažniausiai vaikystėje įgyjama pėdos deformacija, lemianti skausmą, raumenų įtampą, greitą nuovargį.

Pėdų mankšta plokščiapėdystės prevencijai ir gydymui (su nuotraukomis)

Kad vaikas išvengtų įgytos plokščiapėdystės, be kita ko galite mažylio pėdutes stiprinti specialiais pratimais.

Kiaulytė (epideminis parotitas)

Kiaulytė (epiderminis parotitas) yra ūminė, greitai plintanti infekcinė liga, kurios metu akivaizdžiai patinsta veidas ir kaklas.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą?   (25)

Sužinokite daugiau apie tai kaip stiprinti vaiko imuninę sistemą.

Kūdikio pilvuko diegliai ir pilvuko pūtimas   (943)

Kaip atpažinti pilvuko dieglius ir kaip padėti kūdikiui, jei jį kamuoja šie nemalonūs pojūčiai?

Ką daryti, jei vaiko oda nudegė saulėje?

Jei vaiko oda nudegė saulėje, visų pirma pasirūpinkite, kad jis saulėje nebebūtų iki odos raudonumas praeis.

Nugulėta kūdikio galvytė (plagiocefalija)   (37)

Plagiocefalija (arba plokščios galvos sindromas) yra kūdikiams būdinga galvos deformacija, kuomet viena galvos dalis yra plokštesnė.

BCG vakcina (skiepai nuo tuberkuliozės)   (36)

BCG (tuberkuliozės) vakcina skiepijami kūdikiai 2-3-ią gyvenimo dieną. Kartais skiepijimo vietoje gali atsirasti žaizdelė.

Kaip parengti vaiką apsilankymui pas gydytoją   (56)

Patarimai kaip tinkamai pasiruošti šiam svarbiam įvykiui.

Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga?   (523)

Kodėl vaikai darželiuose serga ir ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Vėjaraupiai: ką daryti, jei suserga vaikas ar kūdikis?   (262)

Vėjaraupių inkubacinis periodas - 10-21 diena. Pagrindiniai simptomai: kylančios pūslelės, temperatūra, sloga, kosulys, ir kt.

Vitaminas D kūdikiams ir vaikams

Vitamino D trūkumas gali sutrikdyti vaiko augimą ir vystymąsi, tačiau per didelės jo dozės yra toksiškos.

Vaistai nuo pilvuko dieglių: ar jie yra veiksmingi?   (69)

Kokius vaistus nuo pilvuko dieglių pasirinkti? Paprasto atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo pilvuko dieglių priežasties.

Tridienė karštinė   (248)

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2 metų amžiaus.

Naujagimių gelta   (19)

Naujagimių gelta yra labai dažnas reiškinys: ji pasireiškia apie 60% išnešiotų ir net 80% per anksti gimusių naujagimių.

Atopinis dermatitas ir mityba   (1)

Atopinio dermatito paūmėjimas dėl alergijos maisto produktams nustatomas ~trečdaliui atopiniu dermatu sergančių vaikų.

Kūdikių ir vaikų atopinis dermatitas   (104)

Atopinis dermatitas (AD) – lėtinė, uždegiminė odos liga, kuriai būdingas odos išsausėjimas, bėrimas ir varginantis niežulys.

Kūdikių ir vaikų atopinio dermatito gydymas

Sergant atopiniu dermatitu labai svarbu nuolat drėkinti odą bei atkurti jos natūralų apsauginį barjerą. Kaip tai padaryti?

Imuninė sistema ir stiprus imunitetas: kas tai ir kaip veikia?

Imunitetas yra žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti ir kovoti su ligomis, infekcijomis, bakterijomis, virusais, svetimkūniai

Karščiavimo sukelti traukuliai   (50)

Kad ir kokie jie atrodytų baisūs, dėl šių trumpų traukulių priepuolių panikuoti nereikėtų.

Kaip numušti pakilusią vaiko temperatūrą?   (59)

Temperatūrą galite sumažinti dviem pagrindiniais būdais: vėsiais kompresais ir cheminiais vaistais.

Kokia yra normali vaiko temperatūra?

„Normali“ temperatūra yra sąlyginė sąvoka ir priklauso nuo daugelio faktorių. Apie svarbiausius jų skaitykite šiame straipsnyje

Vaikui pakilo temperatūra. Ką daryti?

Pati savaime pakilusi temperatūra nėra blogai: karščiavimas yra svarbi apsauginė organizmo funkcija, kovojanti su infekcija.

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė (TB) yra infekcinė liga, dažniausiai pažeidžianti plaučius, tačiau galinti pažeisti ir kitus organus.

Vaikų norovirusinė infekcija   (32)

Pagrindiniai ligos požymiai yra vėmimas ir viduriavimas, karščiavimas, pykinimas. Simptomai trunka apie 1-2 paras.

Rotavirusinė infekcija (roto virusas)   (150)

Lietuvoje kasmet užregistruojama nuo 2 000-4 000 rotavirusinės infekcijos atvejų. Sužinokite daugiau apie šią ligą.

Kūdikių sloga ir užgulusi nosis: kaip gydyti?   (290)

Kūdikių sloga: kaip atpažinti skirtingas slogos priežastis ir parinkti tinkamiausią slogos gydymo būdą.

Vaikų ausų uždegimas (otitas)   (4)

Apie ausų uždegimą: priežastys, prevencija ir gydymas.

Ką daryti, jei vaikas bijo gydytojo?   (7)

Tvarkytis su gydytojų baime yra sunkiau nei su bet kuria kita – yra ir suaugusių, kurie nesugeba jos atsikratyti.

Pūslelės ant kūdikio lūpų   (19)

Kai vaikutis valgydamas čiulpia, dėl trinties ant jo lūpų gali atsirasti pūslelių.

Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo?   (31)

Skirtingoms gripo atmainoms ir vakcinų tipams taikomos skirtingos rekomendacijos.