Vaiko sveikata

Vėjaraupiai: ką daryti, jei suserga vaikas ar kūdikis?   (231)

Vėjaraupių inkubacinis periodas - 10-21 diena. Pagrindiniai simptomai: kylančios pūslelės, temperatūra, sloga, kosulys, ir kt.

Tridienė karštinė   (222)

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2 metų amžiaus.

Imuninė sistema ir stiprus imunitetas: kas tai ir kaip veikia?

Imunitetas yra žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti ir kovoti su ligomis, infekcijomis, bakterijomis, virusais, svetimkūniai

Karščiavimo sukelti traukuliai   (44)

Kad ir kokie jie atrodytų baisūs, dėl šių trumpų traukulių priepuolių panikuoti nereikėtų.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą?   (24)

Sužinokite daugiau apie tai kaip stiprinti vaiko imuninę sistemą.

Kūdikio pilvuko diegliai ir pilvuko pūtimas   (913)

Kaip atpažinti pilvuko dieglius ir kaip padėti kūdikiui, jei jį kamuoja šie nemalonūs pojūčiai?

Kaip numušti pakilusią vaiko temperatūrą?   (50)

Temperatūrą galite sumažinti dviem pagrindiniais būdais: vėsiais kompresais ir cheminiais vaistais.

Kokia yra normali vaiko temperatūra?

„Normali“ temperatūra yra sąlyginė sąvoka ir priklauso nuo daugelio faktorių. Apie svarbiausius jų skaitykite šiame straipsnyje

Vaikui pakilo temperatūra. Ką daryti?

Pati savaime pakilusi temperatūra nėra blogai: karščiavimas yra svarbi apsauginė organizmo funkcija, kovojanti su infekcija.

Vitaminas D kūdikiams ir vaikams

Vitamino D trūkumas gali sutrikdyti vaiko augimą ir vystymąsi, tačiau per didelės jo dozės yra toksiškos.

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė (TB) yra infekcinė liga, dažniausiai pažeidžianti plaučius, tačiau galinti pažeisti ir kitus organus.

BCG vakcina (skiepai nuo tuberkuliozės)   (33)

BCG (tuberkuliozės) vakcina skiepijami kūdikiai 2-3-ią gyvenimo dieną. Kartais skiepijimo vietoje gali atsirasti žaizdelė.

Vaistai nuo pilvuko dieglių: ar jie yra veiksmingi?   (66)

Kokius vaistus nuo pilvuko dieglių pasirinkti? Paprasto atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo pilvuko dieglių priežasties.

Vaikų norovirusinė infekcija   (32)

Pagrindiniai ligos požymiai yra vėmimas ir viduriavimas, karščiavimas, pykinimas. Simptomai trunka apie 1-2 paras.

Vaikų rotavirusinė infekcija (roto virusas)   (150)

Lietuvoje kasmet užregistruojama nuo 2 000-4 000 rotavirusinės infekcijos atvejų. Sužinokite daugiau apie šią ligą.

Kūdikių sloga ir užgulusi nosis: kaip gydyti?   (275)

Kūdikių sloga: kaip atpažinti skirtingas slogos priežastis ir parinkti tinkamiausią slogos gydymo būdą.

Vaikų ausų uždegimas (otitas)   (4)

Apie ausų uždegimą: priežastys, prevencija ir gydymas.

Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga?   (349)

Kodėl vaikai darželiuose serga ir ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Ką daryti, jei vaikas bijo gydytojo?   (7)

Tvarkytis su gydytojų baime yra sunkiau nei su bet kuria kita – yra ir suaugusių, kurie nesugeba jos atsikratyti.

Kaip parengti vaiką apsilankymui pas gydytoją   (56)

Patarimai kaip tinkamai pasiruošti šiam svarbiam įvykiui.

Pūslelės ant kūdikio lūpų   (19)

Kai vaikutis valgydamas čiulpia, dėl trinties ant jo lūpų gali atsirasti pūslelių.

Ar reikia vaiką skiepyti nuo gripo?   (32)

Skirtingoms gripo atmainoms ir vakcinų tipams taikomos skirtingos rekomendacijos.