Vaiko charakteris pagal zodiako ženklą: Ožiaragis (gruodžio 23 d. – sausio 20 d.)

Po Ožiaragio ženklu gimę vaikai yra labai savarankiški, atsakingi, atkaklūs.

Data. Gruodžio 23 d. – sausio 20 d.
Planeta. Saturnas
Stichija. Žemė
Spalva. Žalia
Skaičius. 8
Savaitės diena. Šeštadienis
Akmuo. Agatas
Gėlė. Gvazdikas
Kredo. „Aš darau“

Charakteris. Ožiaragiai yra ypač užsispyrę ir labai motyvuoti, jie nepavargdami siekia savo tikslų ir galite būti tikri, kad Ožiaragis būtinai gaus tai, ko nori. Atkaklumas yra puiki ir gyvenime labai padedanti savybė, tačiau kartais jis užtemdo akis, todėl įsismarkavęs Ožiaragis gali lipti per galvas.

Ožiaragiai, nepaisant dažnai šalto ar net gruboko pirmojo įspūdžio, yra jautrios ir dvasingos asmenybės, tačiau jausmų jie dažniausiai neparodo. Ožiaragiai nėra linkę atsiverti ir kalbėtis net ir su pačiais artimiausiais, tačiau jų emocijas galima išskaityti iš kūno kalbos, kuri parodo labai daug.

Gabumai ir polinkiai. Ožiaragių gabumai, nepriklausomai nuo srities, yra pakankamai vidutiniški, tačiau jų nevaržomas atkaklumas padeda Ožiaragiams pasiekti puikių rezultatų kiekvienoje juos sudominusioje srityje. Ožiaragius taip pat labai motyvuoja aplinkinių žmonių nuomonė - jie nori būti pastebėti, įvertinti, gerbiami, bet ne už išsišokimus ar dėl tuščių pagyrų, o už rimtą darbą.

Ožiaragiai nuo pat vaikystės yra labai praktiški, taupūs ir savarankiški: nori patys tvarkyti savo kambarį, rūpintis savimi, jaučiasi puikiai gavę pareigų namuose, noriai prisiima atsakomybę ir globoja naminius gyvūnus, jaunesnius broliukus ar sesutes, ieško galimybių užsidirbti ir taupo pinigus.

Patarimai Ožiaragio tėvams. Ožiaragius auginantiems tėvams teks ne kartą išgirsti, kad jų vaikas yra brandus ne pagal metus. Atrodytų, kad ramų, tylų, darbštų vaiką auginti nėra sudėtinga, tačiau Ožiaragių tėvams svarbu parodyti vaikui ir kitą gyvenimo pusę - juk svarbu ne vien dirbti, bet ir mokėti džiaugtis, žaisti,  linksmintis bei atsipalaiduoti.

Ožiaragiai yra ypač uždaros asmenybės, todėl tėvams reikia ieškoti kelio į vaiko vidinį pasaulį ir jį lavinti nuo pat mažumės. Mažiesiems Ožiaragiams svarbu suprasti, kad darbas ir tikslo siekimas yra svarbu, tačiau tai neturėtų užgožti pagarbos aplinkiniams, draugystės, nuoširdumo.