Vaiko raidos klinikoje – naujausios sveikatinimo terapijos


Šiais laikais, daugėjant vaikų su specialiaisiais poreikiais, daugėja ir gydymo metodų, kurie gali jiems padėti. Nepaprastai džiaugiamės, kad tėvams nebereikia vykti į užsienį, norint gauti kompleksinę pagalbą savo vaikui – naujausias sveikatinimo terapijas jau galima rasti ir čia, Lietuvoje. Ir jos prieinamos kiekvienam!
Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslauga
Tai specialistų komandos teikiama ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslauga, užtikrinanti ankstyvą vaikų raidos sutrikimų diagnostiką ir ankstyvą kompleksinę pagalbą raidos sutrikimų ar jų rizikos veiksnių turintiems vaikams, jų tėvams ar globėjams.
Paslaugos yra skirtos vaikams nuo 0 iki 7 metų. Priklausomai nuo raidos sutrikimo sunkumo (diagnozės) skiriama 20 arba 40 paslaugų kompleksų per metus. Ankstyvosios reabilitacijos paslaugų kompleksą sudaro ne mažiau kaip dvi diagnostikos ar gydymo procedūros per dieną. Norint gauti ankstyvosios reabilitacijos programą reikalingas šeimos gydytojo siuntimas socialinio pediatro konsultacijai.
Audioneurosensorinė stimuliacija – terapija, kuri padeda vaikams
Vaiko raidos klinika pradeda bendradarbiavimą su ligonių kasomis ir startuoja su plačiu modifikuotos ankstyvosios reabilitacijos priemonių paketu, kad galėtų padėti vaikams dar efektyviau!
Vaiko raidos klinikos specialistai adaptavo ankstyvosios reabilitacijos paketus, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę gauti audioneurosensorinę stimuliaciją, kurios metu vaiko smegenys yra stimuliuojamos žemo ir aukšto garso dažnių kaita, kurių stiprumas yra nuolat mažinamas arba stiprinamas, neleidžiant smegenims atsipalaiduoti. Per ausį perduodami impulsai keliauja į smegenis ir suaktyvina jų veiklą. Ši terapija padeda vaikams su vystymosi vėlavimu, mokyklos ir mokymosi sunkumais, elgesio modeliais, vestibiuliariniais sutrikimais, integracijos sunkumais, autizmo spektro sutrikimu, psichosomatinėmis problemomis, genetiniais sutrikimais, užsienio kalbų integracija ir kita.
Neurosensorinė stimuliacija – teigiamas poveikis protinėms ir fizinėms vaiko funkcijoms
Neurosensorinė stimuliacija turi teigiamą poveikį tiek mūsų organizmo protinėms, tiek fizinėms funkcijoms. Žmonės, kurie yra užsidarę savo vidiniame pasaulyje, po terapijos tampa atviresni kitiems ir labiau pasitikintys savimi. Jų komunikaciniai mechanizmai yra suaktyvinami. O asmenys, kurie nuolat lekia ir yra hiperaktyvūs, geba geriau paskirstyti savo energiją ir kur kas pagerėja kasdienis funkcionavimas. Ši terapija stipriai gerina girdimąją ir vaizdinę atmintį, koncentraciją, analitinius, erdvinius, motorinius ir verbalinius gebėjimus.
Vienintelė Lietuvoje ankstyvosios reabilitacijos programa
Vaiko raidos klinika – vienintelis Lietuvoje audioneurosensorikos centras – pristato modifikuotos ankstyvosios reabilitacijos paketus:
- kalbos neurosensorinė stimuliacija (1,5 val.) + kineziterapija / logopedinis masažas / logoterapija (30 min.) pagal socialinio pediatro paskyrimą. Kalbos neurosensorinė stimuliacija apima ne tik vaiko žodinę kalbą, bet apskritai komunikaciją ir padeda tokiose srityse kaip rašymas, skaitymas, kalbėjimas, artikuliacija, ekspresyvioji kalba ir balso valdymas, lavinami vaiko socialiniai įgūdžiai.
- Mamos balso terapija (1,5 val.) – 1 val. neurosensorinė stimuliacija mamos balsu + 30 min. kineziterapijos procedūra. Pagrindinis terapijos principas – stimuliuoti smegenis mamos balsu. Vaikas mamos įsčiose girdi tik aukštus mamos balso dažnius, tad terapijos metu vaikas tarsi grąžinamas į mamos įsčias, kur pradėjo formuotis neuronų jungtys. Taip vaiko smegenys stimuliuojamos atkurti prarastas ar nesusidariusias jungtis pačioje pradžioje.
- Dvi procedūros be neurosensorinės stimuliacijos – 30 min. procedūra (ergoterapija, kineziterapija, logoterapija, logopedinis masažas) + 30 min. kita procedūra (ergoterapija, kineziterapija, logoterapija, logopedinis masažas).
*Jeigu reikia, galime suteikti DISC tyrimo vertinimą (vaikams iki 5 m.), psichologo konsultaciją.
Laukiame vaikų iš visos Lietuvos ir kviečiame registruotis į ankstyvąją reabilitaciją:
Tel. + 370 695 95 265
El. paštas [email protected]