Vaikų ir tėvelių mylima Kakė Makė: filmas ir personažo istorija

Kakės Makės kūrėjų tikslas – turėti įdomias priemones bendrauti su vaikais Kakės Makės kūrėjų tikslas – turėti įdomias priemones bendrauti su vaikais

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 35-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą – Kakės Makės laida. Kalbame apie visų vaikų mylimą ir atpažįstamą personažą – Kakę Makę ir jos filmą „Kakė Makė: mano filmas“. Kartu su mumis – filmo prodiuserė, „Kakės Makės“ prekių ženklo atstovė Simona Krasauskienė ir Kakės Makės balsas – Elena Katkutė.

Beje, skubame pranešti naujieną: liepos mėn. „GO3“ televizija kviečia susipažinti su dar viena staigmena – Kakės Makės serialo premjera!

Kakė Makė: iš knygučių – į filmą

Kakė Makė visą laiką gyveno knygose. Kodėl ji persikėlė į filmą? Kaip atsirado Kakės Makės filmas ir kodėl Kakė Makė tapo ne tik knygų, bet ir filmo heroje?

„Pirma „Kakės Makės“ knyga pasirodė prieš 13 metų, – sako „Kakės Makės“ filmo prodiuserė Simona Krasauskienė. – Mes jau turime antrą kartą, kuri pradeda augti su Kake Make.“ Anot moters, Kakės Makės filmas pasirodė, nes kartos keičiasi, ir šiandien reikia galvoti apie alfa kartą, kuri yra multiplatformiška karta, šiuos vaikus turinys ir visa edukacija pasiekia įvairiausiomis platformomis. Vien tik knygos šiuolaikiniam vaikui jau nebeužtenka.

Kakės Makės kūrėjų tikslas, pasak Simonos, – turėti įdomias, interaktyvias priemones bendrauti su vaikais, skleisti Kakės Makės visatos turinį. Ir filmas pasirodė kaip neišvengiamybė. Tiesa, atskleidžia kūrėjai, spalvotame Kakės Makės pasaulyje ką tik išėjusi animacija – ne pabaiga... dar tikrai bus visko.

Kakes Makes filmasSimona Krasauskienė, Simonas Urbonas, Elena Katkutė

Kakės Makės visata: kas tai?

Kas yra aplink Kakę Makę? Aplink ją yra senelė, tėtis, mama, išgalvotas visas pasaulis, Dantukų fėja, monstrai, Netvarkos nykštukas, kuris šiandien yra parankus tėveliams, kai neklauso vaikai, tada dar turime Čiūčią, piratą ir kitus personažus.

„Ar žinote, kad Netvarkos nykštukas buvo sukurtas kaip teigiamas personažas?“ – klausia „Kakės Makės“ prekių ženklo atstovė Simona. Jis dalyvauja Kakės Makės istorijose, bet tėvai jį laiko gąsdinimo įrankiu: nesusirinksi visų kaladėlių – ateis Netvarkos nykštukas... Būtent dėl to, sako Simona, kilo iššūkis ekranizuojant „Kakė Makė ir Netvarkos nukštukas“ knygutę. Kūrėjai siekia, kad Netvarkos nykštukas pradėtų gyventi savo gyvenimą ir kad jis nebūtų tas siaubūnas, kuris ateina pas vaikus ir susirenka žaislus. 

Kakės Makės pasaulis – labai spalvotas ir platus. Visą šį pasaulį sudaro turinys, kuris gyvena mumyse, kiekvienoje šeimoje. Svarbiausia – nepamiršti, kad Kakė Makė – tam tikro vaiko etapo personažas, su kuriuo jis mokosi, gyvena, draugauja, o vėliau – prisimena, kokia laiminga buvo vaikystė...

Apie Kakės Makės gyvenimą, filmą, knygas, ir kaip mus pasiekia Kakės Makės visata, kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:16 – pašnekovių ir temos pristatymas

03:00 – Simona ir Kakė Makė

07:04 – Kakės Makės filmas

10:40 – Kakės Makės visata

13:35 – skaitymas ir Kakė Makė

19:27 – Kakės Makės sėkmė

29:34 – Kakės Makės filmo iššūkiai

32:50 – Kakės Makės ateitis

35:20 – linkėjimas Kakės Makės bičiuliams

Susiję straipsniai

Artūras ir Augusta Zuokai: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi“

Visgi Artūras pripažįsta: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi, ir be galimybės grįžti atgal.“ Nors vyrui šis pokytis patinka.

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.