Vaikų trumparegystė: kaip pastebėti ir padėti akims?

Reklaminis partnerio turinys
Trumparegė mergaitė su akiniais Guschenkova | Shutterstock.com

Ruošiantis naujam mokslo metų sezonui, tėveliai skuba pasirūpinti vaiko profilaktine sveikatos patikra. Vis dėlto akių gydytojo kabinete kas ketvirta šeima išgirsta, kad vaikas yra trumparegis.

Dalijamės naudingais patarimais, kaip su specialiais lęšiais Bod Lenses MYO Care“ sulėtinti vaikų trumparegystės progresavimą bei nuo regėjimo sutrikimų apsaugoti dar sveikas akis.

Dažniausios trumparegystės priežastys

Su regos sutrikimais susiduria 1 iš 4 mokyklinio amžiaus vaikų. Tokie skaičiai atima žadą, o ir mokslininkai nusiteikę pesimistiškai – nekeičiant gyvenimo būdo vaikų rega ir toliau prastės. Manoma, kad 2050 metais trumparegystė pasireikš 50 proc. pasaulio gyventojų.

Pagrindinis trumparegystės kaltininkas – per dažnas telefonų, planšetinių kompiuterių naudojimas ir televizoriaus žiūrėjimas. Vaikai gimsta geriau prisitaikę matyti į tolį, o pernelyg ankstyvas akių apkrovimas žiūrėjimu į artimus objektus stipriai ima kenkti jų akims. Kadangi vaikų raumenys silpnesni, ši apkrova sukelia akies raumenų spazmą, o laikui bėgant gali išsivystyti patologinė trumparegystė, dėl kurios negrįžtamai pablogėja regėjimas.

Žinoma, trumparegystė gali būti ir paveldėta. Trumparegių tėvų vaikai dažnai turi tą pačią refrakcijos ydą ir kenčia nuo regos sutrikimų.

Pirmieji trumparegystės simptomai

Simptomai, išduodantys, kad mokyklinio amžiaus vaikui pasireiškė trumparegystė, – nuolatinis vaiko skundimasis, kad jis nemato, kas parašyta mokyklos lentoje, dažnas galvos skausmas, akių nuovargis ir sausėjimas. 

Jei vaikas dar neturi šešerių, tuomet veikiausiai pats nesupras, jog rega suprastėjo, todėl vertėtų atkreipti dėmesį, ar jis surenka mažus maisto trupinėlius, kaip žaidžia su smulkiais žaislais, laiko galvą ir ar žvelgdamas į tolį primerkia akis.

Vaiko trumparegystė nepranyks

Tėvų gretose neretai sklando mitas, kad vaiko akims susilpnėjus akinių įsigijimo geriausia vengti ir laukti, kol akys sustiprės pačios. Toks įsitikinimas klaidingas. Nekoreguojama vaiko trumparegystė nepranyks, o laikui bėgant regėjimas gali dar labiau silpnėti ar komplikuotis į regos praradimą.

Jeigu įtariate, kad vaiką gali varginti trumparegystė, derėtų negaišti laiko ir kreiptis į specialistus bei įsigyti akinius su kokybiškais, trumparegystę stabdančiais ir vaikams pritaikytais akinių lęšiais.

Paprasti sprendimai norintiems sustiprinti akis

Su regos sutrikimais dar nesusidūrusiems tėvams, vaiko rega vertėtų pasirūpinti profilaktiškai.

Keletas paprastų patarimų

 • Vaiko mitybą papildykite mėlynėmis. Pasirodo, kad šios uogos gerina tinklainės aprūpinimą krauju, o sudėtyje esantys taninai ir flavonoidai pasižymi uždegimus slopinančiu poveikiu.
 • Nepamirškite burokėlių. Ši daržovė turi daug fosforo, natrio, mangano, jodo, B grupės vitaminų, vitamino C, E, folio rūgšties, karotinoidų, todėl itin gerai mažina akių nuovargį ir valo kraują.
 • Skatinkite vaiką laiką leisti lauke ir žiūrėti į tolį, nes tai stiprina akių raumenis ir gerina regą.
 • Priminkite, kad žaidžiant kompiuteriu ar mokantis svarbu daryti pertraukas.
 • Pasirūpinkite, kad vaikui skaitant, piešiant ar žaidžiant patalpoje būtų užtikrintas tinkamas apšvietimas.
 • Ribokite laiką prie ekranų. Amerikos pediatrų draugija teigia, kad vaikai nuo 2 iki 5 metų prie ekrano per dieną turėtų praleisti ne ilgiau kaip 1 valandą, o 6 metų ir vyresniems laiką prie ekranų savo nuožiūra turėtų riboti tėvai.

Išskirtinė kokybė – akinių lęšiai „Bod Lenses MYO Care“

Lietuvoje pagaminti akinių lęšiai „Bod Lenses MYO Care“ sukurti efektyviam vaikų trumparegystės valdymui. Tai lęšiai, kuriuos pradėjus nešioti laiku, trumparegystės progresavimas vidutiniškai sumažinamas net 40 proc.!

Klinikiniais tyrimai patvirtinta, kad palyginti su tradiciniais gydymo būdais lęšiai „Bod Lenses MYO Care“ gerokai sulėtina trumparegystės progresavimą. Be to, adaptacijos prie lęšių laikotarpis yra trumpas, nes vaikų akys prie jų prisitaiko itin greitai.

Be to, lęšiai „Bod Lenses MYO Care“ yra padengti daugiasluoksne „Clarus Sericum UV“ nano danga, taigi jie ypač atsparūs įbrėžimams, juos lengva valyti, ši danga suteikia visapusę apsaugą nuo UV spindulių. Abi lęšio pusės padengtos superoleofobiniu, riebalus atstumiančiu bei slidumą suteikiančiu sluoksniu ir superhidrofobiniu, skystį atstumiančiu sluoksniu.

„Bod Lenses MYO Care“ privalumai

 • Saugūs ir efektyvūs lęšiai.
 • Lėtina trumparegystės progresavimą.
 • Gerina savijautą.
 • Itin greita adaptacija.
 • Minimaliai invazinis optinis sprendimas.
 • Sumažina tikimybę susirgti akių ligomis.

Jeigu pasirinkus šiuos lęšius pacientui reikalinga pakartotina regėjimo korekcija tais pačiais metais, naujiems „Bod Lenses MYO Care“ lęšiams taikoma 50 proc. nuolaida.

Daugiau informacijos apie „Bod Lenses MYO Care“ lęšius galite rasti čia.