Vasaros iškylų atmintinė: būtinas daiktų krepšelis ir patarimai iškylautojams

Iškyla gamtoje su šeima Jack Frog | Shutterstock.com

Iškylos – viena smagiausių vasaros šeimos pramogų. Norint, kad jos būtų įsimintinos, reikia apgalvoti nemažai dalykų: kur iškylausite, kokius užkandžius ir gėrimus rinksitės, kokių daiktų prireiks, kuo iškylautojai užsiims.

Taigi paruošėme trumpą vasaros iškylų atmintinę, ypač praversiančią turintiems vaikų.

Maistas iškylose

Iškyloms puikiai tinka greitai negendantis maistas, kaip, pavyzdžiui, kietieji sūriai, vytinti, šaltai rūkyti mėsos gaminiai, taip pat daržovės (šiaudeliais pjaustyti agurkai, morkos, taip pat salotos ir kt.), uogos, vaisiai, džiovinti vaisiai ir riešutai, duonos gaminiai (trapučiai, duonos lazdelės), konditerijos gaminiai (sausainiai be kremų ir šokolado, namuose keptas pyragas ar keksiukai) ir pan. Gaminiai su kremais ir pudingais ne tik greitai genda, juos sudėtinga gabenti, tačiau galite patraukti ir širšių ar kitų nekviestų svečių dėmesį.

Jei turite kepsninę ar iškylų vietoje yra specialiai įrengti ugniakurai, maistą galima kepti ant grotelių. Tam tinka marinuota mėsa, žuvis, daržovės, sūriai ir kt. Beje, atkreipkite dėmesį į įspėjamuosius ženklus ir elkitės apdairiai, kad nuo iškritusių žarijų neužsidegtų pieva ar miškas.

Labai populiarus iškylų patiekalas – dešrelės, tačiau būtina atkreipti dėmesį, ar jos tinkamos kepti ant žarijų. Kai kurios dešrelės tinka tik virti ar šildyti. Kepamosios dešrelės – be nitritų, šviesios spalvos.

Kokio maisto nepatariama pasiimti į iškylas?

Į iškylas nepatariama imti iš anksto tiek namuose ruoštų, tiek pirktinių salotų, ypač su padažais, majonezu, įvairių užtepėlių, paštetų, taip pat keptos, virtos mėsos, paukštienos: šie produktai greitai genda ir jais nesunkiai galima apsinuodyti.

Keli patarimai:

 • maistą paruoškite (supjaustykite, sudėkite į dėžutes) dar namuose: nereikės gaišti laiko;
 • maistui pakuoti naudokite daugkartinius indelius ir maišelius;
 • pagalvokite ir apie vaikų mėgstamus produktus: gurmaniški patiekalai, kaip, pavyzdžiui, alyvuogės, vytinta mėsa ar pelėsiniai sūriai, vaikų nesudomins;
 • geriausia rinktis produktus, kuriuos lengva paimti rankomis (vieno kąsnio sumuštiniai, vėrinukai ir pan.);
 • neprisikraukite per daug maisto: geriau viską suvalgyti, o ne pusę patiekalų gabenti atgal.

Gėrimai iškylų metu

Iš anksto apgalvokite, kokius gėrimus rinksitės iškylai. Ar užteks tik šaltųjų gėrimų, o gal norėsite ir arbatos ar kavos? Tokiu atveju pravers termosas.

Nereikia nė minėti, kad iškyloms gamtoje idealus gėrimas – vanduo. Jį galite paskaninti keliais griežinėliais citrinos, kitais vaisiais, šviežių mėtų šakele. Jei patogiau, galima rinktis pirktinį vandenį plastikiniuose buteliuose. Universalus variantas – kad kiekvienas šeimos narys pasiimtų asmeninę gertuvę ir dar pasiimti vandens papildomai.

Neverta persistengti su saldžiais gazuotais gėrimais: juose gausu konservantų, jie nenumalšina troškulio.

Daiktai, kurie pravers iškylaujant

Pledas, kiti reikmenys patogiam sėdėjimui. Vienas būtiniausių iškylų atributų – didelis pledas, ant kurio lengvai tilps visi iškylautojai bei užkandžiai. Jei didelio pledo neturite, pasiimkite kelis mažesnius. Galite pasiimti ir pagalvėlių, sulankstomas kėdes, o gal iškylos vietoje yra pavėsinė, tad sukti galvos, kur patogiai įsitaisyti, visai neprireiks?

Krepšys. Iškyloms puikiai tinka didelė pintinė arba specialus iškylų krepšys, kuriame patogiai galima susidėti indus, įrankius, maistą, gėrimus ir visus kitus daiktus. Jei tokio krepšio dar neturite, pasidairykite prekybos centuose ar internete – galite rasti išties gerų variantų už patrauklią kainą.

Šaltkrepšis arba automobilinis šaldytuvas. Jei iškylausite karštą dieną, iškylai paruošėte greitai gendančių produktų, o nuo namų iki iškylos vietos – nemažas atstumas, reikėtų pasiimti šaltkrepšį arba produktus sudėti į automobilinį šaldytuvą.

Patarimas:

jei specialaus šaltkrepšio neturite, į paprastą iškylų krepšį greta maisto įdėkite kelis plastikinius buteliukus su užšaldytu vandeniu.

Indai ir įrankiai:

 • lėkštės / dubenėliai;
 • stiklinės / puodeliai;
 • serviravimo indai;
 • stalo įrankiai – peiliai, šakutės, šaukštai, šaukšteliai;
 • kišeninis sulankstomas peiliukas;
 • šiaudeliai ir kt. (pagalvokite, kokių specialių įrankių ar indų gali prireikti).

Patariama pirkti ne vienkartinius, bet investuoti į kokybiškus daugkartinius plastikinius indus: išmesite mažiau atliekų ir prisidėsite prie gamtos tausojimo. Šiuos indus galėsite naudoti ir per vakarėlius, vaikų gimtadienius ir kt.

Higienos ir kiti reikmenys:

 • drėgnos servetėlės;
 • popieriniai rankšluosčiai;
 • šiukšlių maišai.

Apsauginės priemonės

Tam, kad iškyla gamtoje neapkarstų nei jums, nei mažiesiems iškylautojams, būtina pasiimti:

Maudymosi reikmenys

Jei netoliese yra vandens telkinys, pasiimkite:

 • maudymosi kostiumėlius;
 • gumines šlepetes;
 • rankšluosčius;
 • plaukimo reikmenis ir kt.

Pramogos iškylų metu

Prieš vykstant į iškylą reikėtų pagalvoti ir apie pramogas, ypač jei gamtoje būsite ilgiau.

 • Žaislai. Tam, kad patys mažiausi šeimos nariai nenuobodžiautų, paimkite smėlio žaislų, vandens šautuvų, muilo burbulų ir kt.
 • Žaidimai. Žaidimus parinkite pagal iškylos dalyvių amžių ir pomėgius. Puikiai tinka stalo žaidimai, kaip, pavyzdžiui, populiarieji „Alias“ arba „Uno“. Galite pasiimti šaškes, taip pat badmintono raketes ar kamuolį.
 • Muzika. Pagalvokite ir apie muzikinį foną: per mobilųjį galima klausytis radijo, tačiau daug geresnis variantas – drauge pasiimti belaidę garso kolonėlę. O gal norėsite pasimėgauti paukštelių čiulbėjimu ir muzikos klausytis nebus poreikio?

Pagalvokite, kaip dar galėtumėte papramogauti iškylaudami ir nepamirškite nusifotografuoti. 

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.