Veidotyra: ką apie žmogų gali papasakoti jo veidas?

Kiekvienas žmogus gimsta su individualiais veido bruožais, kurie, pasirodo, gali labai daug papasakoti apie žmogaus prigimtį ir tam tikras charakterio savybes. Tiesa, analizuojant veidą svarbi ne pati veido forma, o atskiros veido dalys, taigi pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į stipriausiai dominuojančias dalis: tai gali būti akys, nosis, smakras ir t.t. Kuo ryškesnė tam tikra dalis, tuo labiau dominuojančią charakterio savybę ji atspindi.

Ką išduoda veido forma?

Trikampė veido forma atskleidžia žmogaus kūrybingumą ir polinkį į menus. Tokios veido formos savininkai yra temperamentingi, intelektualūs, gebantys išsikelti tikslus ir ambicingai siekti jų įgyvendinimo, tačiau tuo pačiu jie ir jautrios asmenybės.

Kvadratinė veido forma – tai lyderystės, tvirtumo ir ambicijų atspindys. Šie žmonės nori ir gali valdyti kitus, nes pasižymi aštriu protu, iniciatyvumu, analitiniu mąstymu ir begaliniu ryžtu. Deja, neretai jų įgimtas tvirtas būdas perauga į agresiją.

Apvalaus veido savininkai dažniausiai yra nekonfliktiškos, lengvai prie aplinkybių prisitaikančios asmenybės. Jie rūpestingi ir geranoriški, gana prieraišūs, todėl labai vertina ilgalaikius santykius. Deja, kartais jie pernelyg emocionalūs ir jautrūs.

Pailgo veido savininkai pasižymi praktiškumu ir polinkiu į darboholizmą. Savo tikslų jie siekia užtikrintai, į priekį žengdami žingsnis po žingsnio. Deja, tikslų siekimas ir perdėtas pasitikėjimas savo jėgomis neretai užgožia kitas gyvenimo vertybes.

Ką išduoda kaktos forma?

Apvali kakta – tai lakios fantazijos ir kūrybingumo atspindys. Tokie žmonės sunkiai prisitaiko prie griežtų taisyklių bei nurodinėjimų, tačiau turėdami laisvę veikti, gali parodyti puikius rezultatus.

Tiesi kakta – tai intelekto bei racionalaus mąstymo ženklas. Neretai tokios kaktos savininkai lieka nesuprasti, nes viską daro neskubėdami, bet gerai išanalizuodami. Kitaip tariant, pirmiausia jie žengia vieną žingsnį, įsitikina, kad tvirtai stovi ir tik tuomet galvoja ką daryti toliau. Bet kokios permainos gali išmušti juos iš vėžių.

Nuožulni kakta – tai itin energingų ir greitai mąstančių žmonių bruožas. Tokios kaktos savininkai nuolatos daro kelis darbus vienu metu ir priima sprendimus gerai neapgalvoję galimų pasekmių, todėl neretai darbus padaro ne iki galo arba sulaukia ne paties geriausio rezultato. Galima sakyti, kad nuožulni kakta – tai absoliuti tiesios kaktos priešingybė.

Plačios kaktos savininkai pasižymi atkaklumu. Jie gana smalsūs, žingeidūs, nekantrūs ir imlūs naujovėms, deja, tuo pačiu ir gana nepastovūs. Stiprus ir greitas susižavėjimas lygiai taip pat greitai pasibaigia.

Ką išduoda žmogaus akys?

Jei tarp akių mažas atstumas, vadinasi šis žmogus kryptingai siekia savo tikslų ir stipriai susikoncentruoja į atliekamą darbą. Tokie žmonės dažnai būna gana irzlūs ir sunkiai prisitaikantys prie kintančių aplinkybių. Iš vėžių juos gali išmušti menkiausios permainos, o savo nepasitenkinimą jie gali išlieti ant aplinkinių.

Jei tarp akių didelis atstumas, vadinasi šis žmogus yra neproblematiškas, gebantis lengvai adaptuotis prie įvairių aplinkybių. Jis tolerantiškas ir supratingas, tačiau pats ne itin atsakingas, todėl dažnai nepabaigia pradėtų darbų arba atlieka juos paviršutiniškai.

Ką išduoda žmogaus antakiai?

 • V formos antakius turi vadovauti linkę žmonės
 • Lenktų antakių savininkai pasižymi draugiškumu ir gebėjimu rasti bendrą kalbą
 • Suaugusių antakių savininkai dažnai būna gana rūstūs ir nemokantys atsipalaiduoti
 • Ploni antakiai simbolizuoja jautrumą
 • Tiesūs antakiai išreiškia tvirtus žmogaus įsitikinimus, kuriuos jis gali ginti su didžiausiu užsispyrimu
 • Ties viduriuku į viršų smailai pakilę antakiai rodo žmogaus tvirtumą ir gebėjimą būti lyderiu. Tokie žmonės įprastai gyvena pagal nustatytas taisykles ir to paties reikalauja iš aplinkinių

Ką išduoda žmogaus nosis?

 • Tiesi nosis – protinių gebėjimų atspindys
 • Maža nosis – įžvalgumo ir suktumo ženklas
 • Erelio nosis – geraširdiškumo požymis
 • Plati nosis – gerumo ir švelnumo bruožas
 • Didelė nosis – tai lyderystės ženklas

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.