Velykų darbeliai vaikams: velykinės girliandos

Velykinė girlianda Africa Studio | Shutterstock.com

Velykinė girlianda – puiki velykinė dekoracija, kuri namams suteiks ypatingos šventinės nuotaikos.

Girliandos gali būti pačios įvairiausios, pagamintos tiek iš paprastų karpinių, tiek iš sudėtingesnių darbelių.

Fetro kiaušinių velykinė girlianda

Gaminote velykinius margučius iš veltinio lakštų? Juos taip pat galite panaudoti velykinei girliandai. Galite rinktis ir paprastesnį veltinio margučių variantą - nesiūtas (viengubas) kišenes.

Velykinės girliandos. 2as variantas PhotoLizM | Shutterstock

Vaiko piešinių velykinė girlianda

Šią girliandą galite gaminti dviem būdais: pradžioje iš popieriaus lapo iškirpti kiaušinio formos detales ir duoti jas vaikui spalvinti arba atvirkščiai: iš esamų vaiko piešinių iškirpti kiaušinio formos detales. Ir vienu, ir kitu atveju tai bus puiki velykinė vaiko piešinių paroda!

Velykinės girliandos. 3as variantas Maya Kruchankova | Shutterstock

Dekoratyvinių siluetų velykinė girlianda

Tai bene paprasčiausias girliandos variantas: pasidarykite šabloną, pagal jį iš skirtingų rūšių popieriaus iškirpkite figūrėles (zuikio, kiaušinio, viščiuko) ir prisekite juos ant virvelės. Zuikio uodegėlė iš vatos gumuliuko - mielas, švelnus girliandos akcentas.

Velykinės girliandos. 1as variantas 13smile | Shutterstock

Plastikinių kiaušinių velykinė girlianda

Žinoma, ją galima daryti ir iš tikrų kiaušinių lukštų (pilni kiaušiniai yra per sunkūs), tačiau natūralus lukštas yra trapus ir vaikams (ypač mažiausiems) gali būti sudėtinga su juo dirbti. Todėl geriausia šiai girliandai naudoti atsparesnius plastikinius kiaušinius, skirtus dekoravimui (jų įsigyti galite rankdarbių parduotuvėse). Dekoruoti juos galite pačiais įvairiausiai būdais: tiesiog spalvinti, apklijuoti karoliukais, marginti pasitelkus dekupažo techniką.

Velykinės girliandos. 4as variantas Khalchenko Alina | Shutterstock

Velykinių darbelių girlianda

Ant kietesnio popieriaus atspausdintus margučių ruošinius ir leiskite vaikui dekoruoti patinkančiais būdais: spalvinant, plastilinu, klijuojant karoliukus ir taip toliau. Ši girlianda gali būti puikus velykinis užsiėmimas didesnei vaikų grupei, nes net ir identiškus šablonus galima dekoruoti visiškai skirtingai. 

Velykinės girliandos. 5as variantas Olga Bogatyrenko | Shutterstock

Būkite kūrybiški!

Griežtų taisyklių, kaip kurti girliandas, nėra. Galite naudoti vienos ar kelių rūšių detales (pavyzdžiui, spalvotas iškarpas ir plastikinius kiaušinius), tarp detalių įterpti velykinius palinkėjimus šeimos nariams. Įdomiai gali atrodyti vienodų atspalvių, bet skirtingų tekstūrų detalių girlianda. Be to, detales prikabinti galite ne tik spaustukais, bet ir pririšti virvele. Galite dekoruoti ir spaustukus.

Velykinės girliandos. 6as variantas Mihalchuk Studio | Shutterstock

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.