Veroniką atleidžiant pakišo dokumentus: „Aš skaitau, ir tiesiog... ką?“

Prasidėjo kasdienis spaudimas išeiti iš darbo Prasidėjo kasdienis spaudimas išeiti iš darbo

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ vėl kviečia pabūti kartu ir pasikalbėti ypač aktualia ir svarbia tema – mamos ir tėčio teisės darbe. Situacija palies kiekvieną, susidūrusį su atleidimo iš darbo. Sužinosite, kokios jūsų teisės darbe, kaip elgtis, kai darbdavys tiesiog pasako: „Noriu, kad išeitum dabar.“

Veronika, vyr. buhalterė, finansininė, pasakoja, kaip su ja bandė susidoroti darbdaviai, kokį košmarą ir spaudimą teko patirti. Evelinai Trukšinienei, darbo teisės advokatei, Veronikos situacija labai pažįstama. Šios advokatės padedama, Veronika už patirtą psichologinį smurtą gavo didžiausią išeitinę kompensaciją.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Veronikai buvo taikomi dvigubi standartai

Prieš Veronikai pristatant savo patirtį darbe, kai buvo taikomas psichologinis smurtas, darbo teisės advokatė Evelina, padėjusi moteriai išspręsti darbe kilusį teisinį konfliktą, sako, kad ir dabar ant jos stalo gausu bylų, kai darbdavys taiko dvigubus standartus.

„Ir dabar turime vieną ginčą, atrodytų, kvailas ginčas – neleidžiama vienai moteriai dirbti nuotoliu, neva sako, kad negalima, nors per kovidą tai buvo galima“, – apie darbdavių piktnaudžiavimo atvejus kalba advokatė. Tokia situacija puikiai pažįstama ir Veronikai: „Ir man neleisdavo dirbti iš namų, bet kai tik aš atsisakiau pasirašyti atleidimą bendru susitarimu, staigiai man pareiškė, kad kasdien turiu būti darbe.“

Plačiau skaitykite:

Buvo „apskambinti“ visi teisininkai

Kai Veronika, būdama vieniša mama, buvo spaudžiama išeiti iš darbo tuščiomis, pradėjo ieškoti pagalbos, kas jai padėtų šioje situacijoje. „Tą pačią dieną, kai gavau tą pasiūlymą, tą pačią dieną buvo apskambinti teisininkai, konsultavausi, ir į Darbo inspekciją skambinau, visur ir visais frontais, ir per pažįstamus – pakėliau ant kojų visus, ką tik pažinojau, – pasakoja. – Svarbiausia, kad gavau didžiulį palaikymą, tas irgi padrąsino.“

Veronikos atleidimas iš darboAdvokatė Evelina Trukšinienė, Simonas Urbonas, Morgana Danielė, Veronika Mirončik

Veronika rinko įrodymus prieš darbdavį

Kai prasidėjo ši atleidimo istorija ir kasdienis spaudimas išeiti iš darbo, Veronika nesutriko: ėmė rinkti įrodymus. Ji rinko visus laiškus, parašytus neadekvačiu ir nepagarbiu tonu, visus susirašinėjimus, kuriuose buvo nurodomi darbų atlikimo terminai, o galiausiai, prisipažįsta, ėmė daryti garso įrašus.

„Netgi tą dieną, kai aš gavau va tą neva atleidimo lapelį, aš buvau kviečiama apsitarti darbus <...>, bet kadangi jau buvo keletas nemalonių situacijų prieš tai, pagalvojau, kad pasiimsiu įrašymo įrangą...“

Apie patirtą psichologinį smurtą darbe ir inicijuotą neteisėtą atleidimą – su Veronika Mirončik ir darbo teisės advokate Evelina Trukšiniene:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:25 – Veronika patyrė mobingą

05:23 – (vienišų) mamų teisės darbe

09:53 – Veronikos atleidimo situacija

14:32 – keisti darbdavio klausimai

16:34 – apie darbo sutartį ir grafiką

18:19 – tėčio atleidimo istorija

20:53 – reikia rinkti įrodymus

25:43 – mamos (darbuotojo) teisės darbe

29:03 – Veronikos atleidimo kova

34:53 – atleido mamą po VPA

37:22 – papildomos atostogos tėvams

42:38 – Veronikos baimė dirbti

45:30 – ką daryti, jei teisės pažeistos

50:27 – baisios susidorojimo bylos

53:40 – blogi santykiai su kolegomis

56:35 – padrąsinimas mamoms (ir tėvams)

Susiję straipsniai

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“