Veronika Montvydienė: „Buvau tik mama, nes tai buvo mano savirealizacija“

„Aš esu ne griežta, o konkreti, žmogus, kurį vaikams lengva suprasti“ „Aš esu ne griežta, o konkreti, žmogus, kurį vaikams lengva suprasti“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 29-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Būti mama 24/7 yra darbas. Šioje tinklalaidėje kalbame apie vaikus, jų auklėjimą, mamos atsakomybes šeimoje ir pasitenkinimą, atidavus atžaloms praktiškai visą gyvenimą.

Ar tikrai jaunatviška mama, kuri viską spėja, yra raktas į vaiko sėkmę? Nepertraukiamas laikas su vaikais, vadinasi – geresnė jų ateitis ir „taiklesni“ pasirinkimai? Koks tas gyvenimas, kai mama pasirenka „mamos karjerą“?

Plačiau skaitykite:

„Norėjau, kad mano vaikai būtų botanikai ar mokslininkai“

Paklausus, ar Veronika kada pagalvojo, kodėl jos vaikai šoka, ar tai nėra tėvų svajonių pildymas, moteris tvirtai tarstelėjo, kad šokėjų karjeros vaikams niekas neprognozavo. Veronika sako norėjusi, kad vaikai būtų botanikai, mokslininkai, žaistų šachmatais: „Man būtų daug įdomiau, negu eiti vėl per tą patį iš naujo, kas man yra patirta, ir nelabai įdomu vesti į tuos pačius šokių būrelius ir matyti tuos pačius žmones, su kuriais aš dirbau.“

Ar tiesa, kad vaikui lengviau, jei jis eina tuo pačiu keliu, kaip tėvai, nes galima jam padėti? Veronika nesutinka su tokia nuomone. Šiuo atveju, atvirauja moteris, vaikui gali ir pagelbėti, ir pakenkti: „Aš labai stengiuosi laikyti save tose ribose, kad savo vaikų maksimaliai neįtakoti, stengtis neįtakoti jų pasirinkimų, tai, ko jie nori, nespausti, kad jie turi būti geriausi kažkame, ką daro, nes aš ten kažko noriu ar kažkuo buvau.“

Veronika Montvydiene Tevai paprastaiVeronika Montvydien, Simonas Urbonas, psichologė Renata Cikanaitė

„Veronika, ar esi griežta mama? Galiu būti visokia“

„Aš esu ne griežta, o konkreti, žmogus, kurį vaikams lengva suprasti. Jie neturi didelio lauko spekuliuoti, ir jeigu aš pasakau, tai taip ir būna. Jie nėra pasimetę, jie jaučiasi saugūs“, – sako Veronika. O kaip pavyksta laikytis žodžio ir taisyklių namuose? „Jei pasakiau kažką, tai taip ir bus.“

Kadangi vaikai žino, kad mama visada laikosi žodžio, namuose, sako moteris, didelių diskusijų ar konfliktų nekyla. „Visada yra diskusija „kodėl“, atsakoma į klausimą, išaiškinama, padiskutuojama, pasiginčijama būtinai, bet nėra žodžio nesilaikymo ar vaikų nustūmimo į šoną, – akcentuoja garsi moteris ir priduria, kad niekada negalėtų vaikų „užimti“ čipsais, saldumynais ar pasiūlyti telefoną vien dėl to, kad pačiai trūksta laiko.

Plačiau skaitykite:

Ar būtinai tėvai auklėjimo klausimais turi sutarti?

Kodėl su vienu iš tėvų vaikas jaučia discipliną ir tvarką, o štai grįžus kitam iš tėvų su vaikais neįmanoma susikalbėti ir viskas „išsiderina“? Psichologė Renata Cikanaitė sako, kad vaikai jaučia ir „nuskaito“ kiekvieną žmogų kaip ir mes, suaugusieji, kurie jaučiame, kur yra kiekvieno žmogaus ribos ir kaip konkrečiu atveju bendrauti. Pavyzdžiui, prisimename, kad ir pas senelius visko turėjome daugiau: ir daugiau blynų, ir – uogienės.

„Taip, – akcentuoja Renata, – vaikai jaučia kiekvieną žmogų, ir tas konceptas, kad abu tėvai turi sutarti vaikų auklėjimo klausimais, yra taurus, bet kartu – ir nepagarbus to žmogaus, kuris turi nuryti savo įsitikinimus, atžvilgiu.“ Anot psichologės, jei tėvystėje bent vienas iš tėvų turi atsisakyti savo vizijos, kaip jis įsivaizduoja, kad turi atrodyti šeima, <...> klausimas, ar verta 18 metų, auginant vaikus, nuryti tam tikrą esmę vien tam, kad oficialiai su vyru sutartume.

Apie skirtingų vaikų auklėjimą, vaiko paruošimą brolio / sesės atėjimui ir kiekvienos mamos kasdienybę bei iššūkius kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Blue Iron“

Tai ne tik puikaus mėlynių skonio, bet ir aukšto biologinio įsisavinimo geležis (Fe3), sudėta į kalcio polimero mikrokapsulę. Ji padeda įveikti rūgštinę skrandžio aplinką ir tikslingai įsisavinti plonajame žarnyne.

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:11 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:26 – kas yra motinystė

03:32 – tėvų talentai ir vaikų pasirinkimai

10:14 – tėvystė – taip pat karjera

18:30 – kaip suspėti su laiku: „tiktokas“

26:03 – vaikai „dirba“ soc. tinkluose

31:13 – pagalba prižiūrint vaikus

34:19 – ryšys su vaikais

Susiję straipsniai

„O Jėzau, ir ką tu dabar darysi?“ − žmonių reakcijos, sužinojus apie dvynukus

„O Jėzau. Užuojauta. O vargše. Ką tu dabar darysi? O Jėzau... nenorėčiau..“, – štai taip, anot Elenos, žmonės reagavo išgirdę, kad ji augins dvynukus.

Kas padėjo Irinai Sinei atrasti balansą motinystėje?

Irina atskleidžia, kad abu nėštumai – pirmas ir antras – buvo panašūs. „Pirmus tris mėnesius tiesiog negalėjau iš lovos atsikelti, akių atmerkti.“

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai apie šeimą, verslus ir trečią vaiką

Ineta nesutinka, kad ji pernelyg lepina ir pataikauja vaikams. Moteris sako, kad, taip, būna, nusileidžia dėl tų papildomų „dar 10 minučių“.