Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai 2022 metais (267)

Nėščia moteris deda pinigus į kiaulę taupyklę Rostislav_Sedlacek | Shutterstock.com

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai skiriama tuo atveju, jei nėščioji neturi teisės gauti motinystės išmokos, pavyzdžiui, besimokančiai ar neturinčiai pakankamo darbo stažo.

Kada mokama vienkartinė išmoka nėščiai moteriai?

Ši išmoka skiriama likus 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos (tai yra, kai sueina 30 nėštumo savaičių).

Koks yra vienkartinės išmokos nėščiai moteriai dydis?

Vienkartinės išmokos nėščiai moteriai dydis priklauso nuo bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio.

Nuo 2022 01 01 išmoka yra lygi 6,43 BSI.

Vienkartinės išmokos dydis

 Nuo 2022 01 01 bazinė socialinė išmoka yra 42 Eur, tad vienkartinės išmokos dydis yra 6,43 x 42 = 270,06 Eur.

Kur kreiptis dėl išmokos nėščiajai?

Dėl šios išmokos reikia kreiptis į savo savivaldybės administraciją per 12 mėnesių nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimo išdavimo dienos.

Kreipiantis dėl vienkartinės išmokos nėščiai moteriai, sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą dėl šios išmokos galite pateikti ir elektroniniu būdu per spis.lt sistemą (patogiausias ir greičiausias būdas).

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai: kokius dokumentus reikia pateikti?

Vienkartinę išmoką nėščiai moteriai norinti gauti moteris turi pateikti tokius dokumentus:

 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
 • prašymą išmokai gauti;
 • sveikatos priežiūros įstaigos išduotą pažymą apie nėštumą;
 • Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus pažymą, kad moteriai nėra paskirta ir nemokama motinystės pašalpa, jeigu savivaldybės administracija nėra sudariusi asmens duomenų teikimo sutarties su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba ir kt.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. emute123
  emute123 prieš 1 mėn.

  Sveikos , pateikiau prasyma sodrai del motinystes ismokos. Man reikalingas atsakymas, kad ismokos negausiu, kad galeciau pildytis del vienkartines ismokos. Norejau paklausti ar po prasymu pakanka paspausti PATEIKTI, ar ten reikejo spausti PATEIKTI PASIRASYTA? Ir per kiek laiko gavote atsakymus? Kur tikrintis ir kokia forma bus galima rasti ta atsakyma, kuri reikes pateikti i SPIS?

 2. vsokolovskaja
  vsokolovskaja prieš 1 mėn.

  emute123 parašė:
  Sveikos , pateikiau prasyma sodrai del motinystes ismokos. Man reikalingas atsakymas, kad ismokos negausiu, kad galeciau pildytis del vienkartines ismokos. Norejau …

  Reikia spausti pateikti. Atsakymas atėjo po poros dienų. Tikrintis sodroi kur mano išmokos, motinystės išmoka, skyrimas ir vėliau kai atidaro spausti sprendimas. Ir atsisiunčiat. Man per telefona neatidarė tos formos, tai siunčiausi į kompiuterį.

 3. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  emute123 parašė:
  Sveikos , pateikiau prasyma sodrai del motinystes ismokos. Man reikalingas atsakymas, kad ismokos negausiu, kad galeciau pildytis del vienkartines ismokos. Norejau …

  Pateikti tik.
  Sprendimas bus per 10 d.d

 4. emute123
  emute123 prieš 2 sav.

  Sveikos, jau kelias dienas neduoda susipildyti prasymo. Vis meta sita klaida ir nieko neissaugo dar nedaejus pacio prasymo, o pridedant seimos narius 🤔 tai ar cia as kazka blogai pildau ar cia pacioje sistemoje kazkokios klaidos? Prisegu ka man rodo. Duomenis tikrai vedu visus teisingus.

 5. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 2 sav.

  emute123 parašė:
  Sveikos, jau kelias dienas neduoda susipildyti prasymo. Vis meta sita klaida ir nieko neissaugo dar nedaejus pacio prasymo, o pridedant seimos narius 🤔 tai ar cia a…

  Sistema stringa matyt.